Yardım Mi Note 10 Lite Karşılaştığım Sorunlar

ayazzone45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
TEKNİSYEN
Konular
11
Merhaba, cihazı alalı yaklaşık 1 hafta oldu öncesinde mi 9 se kullanıyordum.
1-Parmak izi okuyucu çalışıyor ancak parmağı koyduğumuzda sanki temassızlık oluyor gibi parmak izini okurken yanan ışık sürekli sönüp yanıyor sabit yandığında da bir problem olmuyor.( Belki yerine alışamadım daha.)

2- YouTube premium kullanıyorum küçük çerçeve içinde izleyip atıyorum galeride gezerken (nerede olduğum fark etmiyor) görüntü ince uzun hale geliyor ancak üzerine bastığımda pop up pencerinde sorun yok görüntü kaymaları mevcut.

3-Chrome'da gezinirken kaydırma işlemi yapacakken ekran donuyor ana ekran tuşuna basıp tekrar Chrome'a girmem gerekiyor.

Saydıklarım gibi ufak tefek hatalar mevcut çoğu yazılımsal. Sorunsuz düzgün optime olmuş stock rom önerisi olan var mı ?

Önemli: Birde telefonu çift sim kullanan var mı ? Araştırdığımda sadece tek simin kullanabiliyor olduğunu gördüm. Çift sim kullanabilen oldu mu ?(4 ay sonunda)

Şimdiden teşekkür ederim.

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
1-Parmak izi okuyucu çalışıyor ancak parmağı koyduğumuzda sanki temassızlık oluyor gibi parmak izini okurken yanan ışık sürekli sönüp yanıyor sabit yandığında da bir problem olmuyor.( Belki yerine alışamadım daha.)

2- YouTube premium kullanıyorum küçük çerçeve içinde izleyip atıyorum galeride gezerken (nerede olduğum fark etmiyor) görüntü ince uzun hale geliyor ancak üzerine bastığımda pop up pencerinde sorun yok görüntü kaymaları mevcut.

3-Chrome'da gezinirken kaydırma işlemi yapacakken ekran donuyor ana ekran tuşuna basıp tekrar Chrome'a girmem gerekiyor.

Saydıklarım gibi ufak tefek hatalar mevcut çoğu yazılımsal. Sorunsuz düzgün optime olmuş stock rom önerisi olan var mı ?

Önemli: Birde telefonu çift sim kullanan var mı ? Araştırdığımda sadece tek simin kayıt yapılabileceğini gördüm. Çift sim kayıt yapabilen oldu mu ?

3 numaralı sorun Chrome ile alakalı rom ile değil.

Oyla:

ayazzone45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
TEKNİSYEN
Konular
11
3 numaralı sorun Chrome ile alakalı rom ile değil.
Teşekkür ederim, acaba Chrome için bu sorunu giderebilecek ayar biliyor musunuz? Çift sim kullanabilme hakkında da bilginiz mevcutsa çok sevinirim.

Oyla:

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Teşekkür ederim, acaba Chrome için bu sorunu giderebilecek ayar biliyor musunuz? Çift sim kullanabilme hakkında da bilginiz mevcutsa çok sevinirim.
Maalesef. Eski sürüm kullanmak sorunu çözüyor ama.

Bilmiyorum maalesef

Oyla:

seco.can.can

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SercanSubaşı
Cihazım
Mi Note 10 PRO
Konular
16
yeni model xiaomilerin hemen hemen hepsi sadece sim 2 yapılıyor yurtdışı cihazlarda malesef çift sim sanırım yok :)

Oyla:

ayazzone45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
TEKNİSYEN
Konular
11
Çok teşekkür ederim cevaplarınız için.

Oyla:

Burakkk23689

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
BURAK
Cihazım
NOTE 10 LİTE
Konular
5

Önemli: Birde telefonu çift sim kullanan var mı ? Araştırdığımda sadece tek simin kullanabiliyor olduğunu gördüm. Çift sim kullanabilen oldu mu ?(4 ay sonunda)

selam bende 1 haftadır kullanıyorum. parmak izi dedigin gibi tam oturtmak lazım yoksa algılamıyor.
bende yüz tanıma koydum cok daha hızlı ve pratik tavsiye ederim

Oyla:

Bada

ツ ꧁☪꧂ツ
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
Poco x3
Meslek
Adliye personeli
Konular
7
Parmak izini ne rom olursa olsun 2 3 defa ekleyin .(aynı parmağınızi )

Eu rom.kullaniyorum. gayet memnunum. Başka rom suanlik yok zaten

Oyla:

Hsynhn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
11
Bende aynı durumdan şikayetçiydim, ekranın çift dokunma özelliğini aktif edin, ekrana çift dokunduktan sonra parmak okudun daha hızlı açılıyor.

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek