Rehber Mi Mix TWRP Yükleme ve Root Yapma

muhammed04

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
muhammed
Cihazım
mi mix
Konular
2
twrp yı ve rootu nasıl kaldırabiliriz ? global romdan güncelleme almak istiyorum ilk haline nasıl getirebilirim bı yerde okudum mix için android 7 stock kernel i flashlamaktan bahsediyorlardı ama onu nerden bulup nasıl yapacazz acaba

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
En basit yöntemi Mi Flash ile stok romu temiz bir kurulum ile yapabilirsiniz hocam. Forum içerisinde bununla ilgili konular mevcut oradan takip edebilirsiniz.

muhammed04

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
muhammed
Cihazım
mi mix
Konular
2
En basit yöntemi Mi Flash ile stok romu temiz bir kurulum ile yapabilirsiniz hocam. Forum içerisinde bununla ilgili konular mevcut oradan takip edebilirsiniz.
benim IMEI kalıcı değil gerçi kalıcı olacak şekilde atıldı ama mi 9da fabrika ayarlarına donunce gidiyor dediğiniz şekilde yaparsam IMEI gider gibi kullandığım romun yedeğini aldım ama dediğiniz şekil yukleme yaparsam ve IMEI gitse twrpde olmadığına göre yedek aldığım romdaki efs dosyasını sonra nasıl geri yukleyecem peki ¿
[doublepost=1517572610,1517572444][/doublepost]bide ben full screen glass i bı yerde nasıl yukleyecegimi buldum onu global romda denemek istiyorum ama root istiyor rootladiktan sonra deneyip tekrar rootu kaldirmak istiyorum :))

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
benim IMEI kalıcı değil gerçi kalıcı olacak şekilde atıldı ama mi 9da fabrika ayarlarına donunce gidiyor dediğiniz şekilde yaparsam IMEI gider gibi kullandığım romun yedeğini aldım ama dediğiniz şekil yukleme yaparsam ve IMEI gitse twrpde olmadığına göre yedek aldığım romdaki efs dosyasını sonra nasıl geri yukleyecem peki ¿
Hocam tekrar imei tamiri yapmanız gerekir.

muhammed04

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
muhammed
Cihazım
mi mix
Konular
2
videoyu da atayım size bu işlemi yapmak için root istiyor
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
işlemi yaptıktan sonra rootu kaldırıp normal güncelleme almaya devam etmek istiyorum :)

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
videoyu da atayım size bu işlemi yapmak için root istiyor
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
işlemi yaptıktan sonra rootu kaldırıp normal güncelleme almaya devam etmek istiyorum :)
Otto_man hocam gereken cevabı vermiş ama bende bir kaç ekleme yapmak istiyorum :)
Root işlemini yaptıktan sonrada güncelleme almaya devam edersiniz, sadece incremental ota paketini alamazsınız. Ota üzerinden full rom paketini yükleyebilirsiniz.
Ayrıca full screen gesture özelliğini açsanız bile ota üzerinden aldığınız güncelleme sonrasında cihaz sistem varsayılanlara geri döneceği için tekrar aynı işlemleri yapmanız gerekecektir.
Fastboot rom kurulumundan sonra imeiler silinmez.

muhammed04

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
muhammed
Cihazım
mi mix
Konular
2
Otto_man hocam gereken cevabı vermiş ama bende bir kaç ekleme yapmak istiyorum :)
Root işlemini yaptıktan sonrada güncelleme almaya devam edersiniz, sadece incremental ota paketini alamazsınız. Ota üzerinden full rom paketini yükleyebilirsiniz.
Ayrıca full screen gesture özelliğini açsanız bile ota üzerinden aldığınız güncelleme sonrasında cihaz sistem varsayılanlara geri döneceği için tekrar aynı işlemleri yapmanız gerekecektir.
Fastboot rom kurulumundan sonra imeiler silinmez.
gerçekten çok yararlı bilgiler oldu cesaretlendim pazar rootlayip deniyecem sağolun ☺️
[doublepost=1517601662,1517600235][/doublepost]başınızı agirttim ama son bişi sormak istiyorum siz acaba mi mixde hiç bu full screen gestures özelliğini kullandınız mı kalvye açılırken allta yine tuşlar cikiyorumu yoksa kalvye tamamen ekranın altindanmi başlıyor ben bu tuşların çıkmasına sinir oluyorum sirf o yüzden denemek istiyorum bunu videolarda hiç klavye açan olmadı maşallah ondan emin olamadım
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

[doublepost=1517601872][/doublepost]cok soru sordum galiba kusurada bakmayın ☺️☺️

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
ben full screen gesture özeliğini denedim gayet güzel klavyede de alt panel çıkmıyor tamamen yok oluyor

muhammed04

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
muhammed
Cihazım
mi mix
Konular
2
ben full screen gesture özeliğini denedim gayet güzel klavyede de alt panel çıkmıyor tamamen yok oluyor
süpermiş miui pro rom mu kullandınız yoksa videodaki gibi kendi romunuzdami gestures özelliğini açtınız

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
süpermiş miui pro rom mu kullandınız yoksa videodaki gibi kendi romunuzdami gestures özelliğini açtınız
eu rom yükleyerek bu özelliği kullanmıştım birde faceunlock gibi güzel özelliklerde vardı fakat 1 hafta içinde stabilliğini kaybetti rom. Şarj çok çabuk gitmeye başladı ve bir kaç lag oluşuyordu telefonda.
[doublepost=1517655755,1517655344][/doublepost]ayrıca videoda ki olayın mi mix de işe yaramayacağını düşünüyorum çünkü bizde ki mi mix sürümü eski. Full screen gesture bizde ki sürümden sonra çıkmış bir özellik ve anladığım kadarıyla bazı ayarlarla diğer telefonlarda da gözükmesini sağlıyor bu ayarın diğer telefonlarda da.

Üst Alt