Çözüldü Mi Mix Rom Yükleme Problemi

Loading

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Atakan
Cihazım
Mi Mix
Konular
3
Merhaba,

Daha önceki açtığım http://forum.miuiturkiye.net/konu/mi-mix-cin-romunu-global-roma-cevirme.9504/ konuda sağolsun arkadaşlar bootloader kilidini ve twrp yi yüklememi söylediler. suatsari da hatta developer rom linki vermişti haftalık güncellenen

Bu adresteki rom u aşağıdaki şekillerde yüklemeye çalıştım ancak yükleme işlemini gerçekleştiremedim.

1) Updater'i Kullanarak

İndirdiğim dosyanın ismini update.zip yaptım ancak doğrulanmamış rom olduğu için yüklemedi

2) Mi Flash Kullanarak (MiFlash 2016.08.30.0)

Buradan da adb reboot bootloader komutu ile yeniden başlatıp zipten çıkartılmış klasörü gösterdim orada da can not found file flash_all_except.storage.bat hatası verdi.

3) Recovery Mod Kullanarak

Volume + ve Power butonuna basarak (ayrıca system updatedeki menüden de denedim sonuç aynı) Recovery Mod da açtım ancak buradan da Mi Suite e bağla dedi ancak mevcut mi suite Mi Mix i göremiyor.

Bu yöntemleri denedim ve sonuç ne yazık ki olumsuz acaba bu konu hakkında başka bir önerisi olan var mı?

Teşekkürler

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam updater yöntemi ile sadece orijinal romlar yüklenebilir.

Mi Flash tool ile de sadece tgz uzantılı orijinal rom yükleyebilirsiniz.

Yani tek seçenek Recovery yöntemi. Bunun için öncelikle ADB üzerinden recovery yüklemesi yapmanız gerekli. Daha sonra install zip seçeneği ile romu yükleyebilirsiniz.

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Merhaba,

Daha önceki açtığım http://forum.miuiturkiye.net/konu/mi-mix-cin-romunu-global-roma-cevirme.9504/ konuda sağolsun arkadaşlar bootloader kilidini ve twrp yi yüklememi söylediler. suatsari da hatta developer rom linki vermişti haftalık güncellenen

Bu adresteki rom u aşağıdaki şekillerde yüklemeye çalıştım ancak yükleme işlemini gerçekleştiremedim.

1) Updater'i Kullanarak

İndirdiğim dosyanın ismini update.zip yaptım ancak doğrulanmamış rom olduğu için yüklemedi

2) Mi Flash Kullanarak (MiFlash 2016.08.30.0)

Buradan da adb reboot bootloader komutu ile yeniden başlatıp zipten çıkartılmış klasörü gösterdim orada da can not found file flash_all_except.storage.bat hatası verdi.

3) Recovery Mod Kullanarak

Volume + ve Power butonuna basarak (ayrıca system updatedeki menüden de denedim sonuç aynı) Recovery Mod da açtım ancak buradan da Mi Suite e bağla dedi ancak mevcut mi suite Mi Mix i göremiyor.

Bu yöntemleri denedim ve sonuç ne yazık ki olumsuz acaba bu konu hakkında başka bir önerisi olan var mı?

Teşekkürler

Mİ mix için henüz global resmi rom yok Bootloader kilidini açıp cihaza twrp kurduktan sonra xiaomi.eu romları twrp üzerinden kuracaksınız.

Son düzenleme:

Loading

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Atakan
Cihazım
Mi Mix
Konular
3

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90

Loading

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Atakan
Cihazım
Mi Mix
Konular
3
Mi5 twrp konusu daha iyi olacaktır ;)
Merhaba,

Konuyu buldum TWRP ile açtım ekran bu şekilde geldi ancak dokunmatik hiç bir şekilde çalışmıyor.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Mi mix te farklı ekranlar kullanıldığından dokunmatik bazı modellerde çalışıyor, bazılarında 5dk bekleyince çalışıyor bazılarında hiç çalışmıyor. İleride daha sağlam bir twrp build edilecektir.

Loading

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Atakan
Cihazım
Mi Mix
Konular
3
Mi mix te farklı ekranlar kullanıldığından dokunmatik bazı modellerde çalışıyor, bazılarında 5dk bekleyince çalışıyor bazılarında hiç çalışmıyor. İleride daha sağlam bir twrp build edilecektir.
Bir süre bekleyip ekran bekleme moduna geçtikten sonra ise ekran bu hali alıyor.

f.oksuz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
fatih
Cihazım
LeMax2 6/128
Konular
15
Bir süre bekleyip ekran bekleme moduna geçtikten sonra ise ekran bu hali alıyor.

işe yarar mı bilmiyorum ama cihazın şarj soketine otg takın. otg ye de kablosuz bir mause takın. çalışır ise ekranı mause ile kullanabilirsiniz.

Loading

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Atakan
Cihazım
Mi Mix
Konular
3
bu sayfadaki linkinden For (the latest EU) firmware i indirerek yükleme yaptığımda dokunmatik çalıştı. Eu rom u yükleyebilmiş oldum bu şekilde.

Herkese ilgi ve alakası için çok teşekkür ederim.

Üst Alt