Yardım Mı Mıx Fastboot ve Unlock Problemi

Mistacool

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Xiaomi MiMix
Konular
2
Merhaba forum sever dostlar,

Mı Mıx telefonum var, ikinci el olarak aldım üzerinde Android 6.0.1 mevcut ve MIUI 8 7.5.25 Beta Global Rom var.

Unlock için kayıt oldum 2 SMS geldi ve sonrasında Unlock işlemi yapmak istediğimde %99 da kalıyor ve Unlock işlemi yapmıyor. Bu konu ile ilgili forum da çok fazla konu içeriği okudum ama bahsedilen birçok çözüm benim için yeterli olmadı. Cihazın IMEI sinde bir sorun yok fakat dikkatimi çeken şey; e-devlet sayfasından IMEI kontrolü yaptığımda benim kullandığım telefonun IMEI si ZTE markasının bir "ZTE MF667" kodlu 3G modemine ait bir imei olarak görünüyor. Acaba bu sebeple UNLOCK işlemi tamamlanamıyor olabilir mi?

Bu konular ile ilgili desteğinizi talep ediyorum. 9.3.5 'e yükseltmeye çalışıyorum. Görüş veya tavsiyeleriniz benim için çok değerli olacak. Şimdiden teşekkürler.

Mistacool

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Xiaomi MiMix
Konular
2
Eğer cihaz çalıntı ise ki imei numarasının değiştirilmiş olması ve hesap ekleyememeniz (mi account kilidine düşmüş ve bu kilidin box ile açılmış cihazlarda hesap eklenemez) bunu gösteriyor, cihazı yeni aldıysanız iade etmeniz daha doğru görünüyor.

Eğer dediğim şekilde kilit açıldıysa hiçbir şekilde bootloader kilidini açamazsınız. Rom yüklemek için xiaomitool adlı uygulamayı deneyiniz.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Xiaomitool ile 9.2.1 'e yükseltebildim. Unlock durumu aynen devam ediyor. Ama en azından güncelleme yapabildim. Desteğin için teşekkür ederim Zenex . İyi forumlar.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Xiaomitool ile 9.2.1 'e yükseltebildim. Unlock durumu aynen devam ediyor. Ama en azından güncelleme yapabildim. Desteğin için teşekkür ederim Zenex . İyi forumlar.
Dediğim şeyi dikkate almayı unutmayın. Elinizdeki cihaz büyük ihtimalle çalıntı.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt