Soru Mi Mix 3 Ön Kamera Problemleri

madjack

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sinan
Cihazım
Xiaomi Mi Mix 3
Konular
1
Merhaba,
Geçen hafta aldığım Mi Mix 3'ün ön kamerası kırmızı rengi pembe tonlarında gösteriyor. Farklı uygulamalarla denediğimde aynı durumu gözlemleyebiliyorum (Kendi kamera uygulaması, Whatsapp ve Google Duo ile denedim). Mavi ve yeşil renklerde kırmızı kadar bariz bir fark göremedim. Aşağıda ön ve arka kamera ile hemen hemen aynı ışıkta, aynı noktadan çekmeye çalıştığım iki fotoğraf var. Neden böyle olabilir, düzelmesi için bir öneriniz var mı?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Buna ek olarak, yine ön kamera ile çektiğim fotoğraflar "güzelleştirme" denen şeyi kapattığım halde hep parlatılmış gibi oluyor. Bu yalnızca kendi stok kamera uygulaması ile çektiğimde böyle. Diğeri kadar can sıkıcı olmasa da buna da çözüm öneriniz varsa memnun kalırım.

Forumdaki Mi Mix 3 başlığı altındaki diğer kamera konularını okudum fakat daha önce benimle aynı problemi yaşayan olmamış sanırım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Burak0635

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Mi5
Konular
2
Geçmiş olsun hocam sende kırmızı araba çekmeyi ver siyah araba yokmu. Ben trafikte beyaz ve gri arabadan başka araba görmüyorum. Kameraya kırmızı renk fazla kaçırmışlar galiba. Sensörünün firmware yazılımına bakmak gerekli. Derin prof teknik servis işi bu.

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Merhaba,
Aşağıdaki linklerdeki google camera uygulamalarını dener misiniz.

Oyla:

madjack

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sinan
Cihazım
Xiaomi Mi Mix 3
Konular
1
Geçmiş olsun hocam sende kırmızı araba çekmeyi ver siyah araba yokmu. Ben trafikte beyaz ve gri arabadan başka araba görmüyorum. Kameraya kırmızı renk fazla kaçırmışlar galiba. Sensörünün firmware yazılımına bakmak gerekli. Derin prof teknik servis işi bu.
haha--haha-- hocam arabanın fotoğrafını çekmeyiz sıkıntı değil de piyasanın ölü zamanında amiral gemisi diye tabir edilen telefon alınca böyle şeyler can sıkıyo

Merhaba,
Aşağıdaki linklerdeki google camera uygulamalarını dener misiniz.

Birincisinde sonuç değişmedi hocam aynı problem devam ediyor. İkincisi yükleniyor fakat açılmıyor.

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
haha--haha-- hocam arabanın fotoğrafını çekmeyiz sıkıntı değil de piyasanın ölü zamanında amiral gemisi diye tabir edilen telefon alınca böyle şeyler can sıkıyo

Birincisinde sonuç değişmedi hocam aynı problem devam ediyor. İkincisi yükleniyor fakat açılmıyor.

Global stabil rom ile İkisi de bende çalışıyor hocam :?
Hangi romu kullanıyorsunuz? Rom kaynaklı olarak yüklenemiyor olabilir.
Ön kamerayı kırmızı ve diğer renkler ile deneyeceğim. Sonucu bildiririm.

Oyla:

madjack

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sinan
Cihazım
Xiaomi Mi Mix 3
Konular
1
Global stabil rom ile İkisi de bende çalışıyor hocam :?
Hangi romu kullanıyorsunuz? Rom kaynaklı olarak yüklenemiyor olabilir.
Ön kamerayı kırmızı ve diğer renkler ile deneyeceğim. Sonucu bildiririm.
Global 10.2 yazıyor hocam. 10.3 güncellemesi gelmiş yüklüyorum şimdi bir de öyle deneyip sonucu yazarım birazdan
Edit: MIUI Global 10.3 ile de değişen bişey olmadı.

Son düzenleme:
Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Ön kamera ile bahsi geçen fotoğraf kalitesini stok ön kamera ve google ön kamera ile denedim.
-Google kamera daha gerçeğe yakın renk dolgunluğun da, stok kamera da ise soluk ve parlaklık var.

Oyla:

oguz494

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Ekonomist
Konular
36
Merhaba,
Geçen hafta aldığım Mi Mix 3'ün ön kamerası kırmızı rengi pembe tonlarında gösteriyor. Farklı uygulamalarla denediğimde aynı durumu gözlemleyebiliyorum (Kendi kamera uygulaması, Whatsapp ve Google Duo ile denedim). Mavi ve yeşil renklerde kırmızı kadar bariz bir fark göremedim. Aşağıda ön ve arka kamera ile hemen hemen aynı ışıkta, aynı noktadan çekmeye çalıştığım iki fotoğraf var. Neden böyle olabilir, düzelmesi için bir öneriniz var mı?

Buna ek olarak, yine ön kamera ile çektiğim fotoğraflar "güzelleştirme" denen şeyi kapattığım halde hep parlatılmış gibi oluyor. Bu yalnızca kendi stok kamera uygulaması ile çektiğimde böyle. Diğeri kadar can sıkıcı olmasa da buna da çözüm öneriniz varsa memnun kalırım.

Forumdaki Mi Mix 3 başlığı altındaki diğer kamera konularını okudum fakat daha önce benimle aynı problemi yaşayan olmamış sanırım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Sistem uygulamaları üzerinden kameraya girip ayarları sıfırla yapın

Oyla:
Üst Alt