Rehber Mi Mix 3 Magisk ile Root (Bootlop Sorunsuz)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
yok hocam 3 kere denedim aynı. Kilit ekranı şifresinde hata veriyor ve modüller çalışmıyor. belki de çin romu için olabilir bu magisk
Tam sorunun anlayamadım hocam, @by.TRabZonLu hocamızın bir yorumu olacaktır.

MIX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
  • v18.1
    - [General] Support EMUI 9.0
    - [General] Support Kirin 960 devices
    - [General] Support down to Android 4.2
    - [General] Major code base modernization under-the-hood
Magisk 18.1 ile konu güncellendi.

Yemreyarici

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yunusemre ya
Cihazım
Honor v10
Konular
5
Ustam merhabalar kolaygelsin
Öncelikle paylaşım için teşekkürler anca takıldığım noktalar olduğundan size bir danışmak istedim. Dün gece bootloader kilidini açtım twrp ile gene sizin paylaştığınız konuyu takip ederek çin sürümünden global sürüme geçtim twrp silindi sonrasında tekrar twrp yükledim magisk ve dediğiniz diğer programı twrp den yükledim fastboota geçtim ama komut satırına yazma olayını nasıl yapıcaz yani komut satırı filan gözükmüyor bende sadece fastboot yazıyor ekranda? Birde kurulum gelicek demişsiniz kurulumu gene sizin verdiğiniz romu twrpden yükleyiptemi yapıcaz. ? Ben bu noktaları anlayamadım yardımcı olurmusunuz ?

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Ustam merhabalar kolaygelsin
Öncelikle paylaşım için teşekkürler anca takıldığım noktalar olduğundan size bir danışmak istedim. Dün gece bootloader kilidini açtım twrp ile gene sizin paylaştığınız konuyu takip ederek çin sürümünden global sürüme geçtim twrp silindi sonrasında tekrar twrp yükledim magisk ve dediğiniz diğer programı twrp den yükledim fastboota geçtim ama komut satırına yazma olayını nasıl yapıcaz yani komut satırı filan gözükmüyor bende sadece fastboot yazıyor ekranda? Birde kurulum gelicek demişsiniz kurulumu gene sizin verdiğiniz romu twrpden yükleyiptemi yapıcaz. ? Ben bu noktaları anlayamadım yardımcı olurmusunuz ?

Cihazı fastboota alıp, bilgisayar dan CMD ekranı komut satırını kullanarak komutları vereceksiniz hocam komutları cmd ekranında verdiğiniz de otomatik olarak kurulumu tamamlar.twrp ekranında açılır telefon. Cache Dalvik system data temizliğini yapın, Daha sonra indirdiğiniz eu romu telefona kopyalıyorsunuz. Instal dan romu kuruyorsunuz. Reboot system yapın bu kadar.

Mi MIX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yemreyarici

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yunusemre ya
Cihazım
Honor v10
Konular
5
Cihazı fastboota alıp, bilgisayar dan CMD ekranı komut satırını kullanarak komutları vereceksiniz hocam komutları cmd ekranında verdiğiniz de otomatik olarak kurulumu tamamlar.twrp ekranında açılır telefon. Cache Dalvik system data temizliğini yapın, Daha sonra indirdiğiniz eu romu telefona kopyalıyorsunuz. Instal dan romu kuruyorsunuz. Reboot system yapın bu kadar.

Ustam sanırım anlıyorum şuan ki sürümüm 10.2.1.0 konu sahibinin gene paylaştığı PEEMIXM
kodlu sürüm gene cmd komut satırında işlemleri cache dalvik system data temizliyorum sonrada bu dediğim romu kuruyorum doğrumu ? Yani bu.dediğim rom uyumlumudur bu dediğiniz root sistemi için ?!

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Ustam sanırım anlıyorum şuan ki sürümüm 10.2.1.0 konu sahibinin gene paylaştığı PEEMIXM
kodlu sürüm gene cmd komut satırında işlemleri cache dalvik system data temizliyorum sonrada bu dediğim romu kuruyorum doğrumu ? Yani bu.dediğim rom uyumlumudur bu dediğiniz root sistemi için ?!

Hocam tam olarak ne yapmak istediğinizi anlamadım kusura bakmayın

4 temizlik işlemini yaptıkdan sonra romu aktarmalısınız.
Root için magisk flashlamanız gerekir.

PEEMIXM global romun kod adı. Custom romları china rom tabanlı olduğu için orta kısım da CH olur. Ortada kısımdaki harfler de MI global rom olduğunu gösterir.

Yemreyarici

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yunusemre ya
Cihazım
Honor v10
Konular
5
Hocam tam olarak ne yapmak istediğinizi anlamadım kusura bakmayın

4 temizlik işlemini yaptıkdan sonra romu aktarmalısınız.
Root için magisk flashlamanız gerekir.

PEEMIXM global romun kod adı. Custom romları china rom tabanlı olduğu için orta kısım da CH olur. Ortada kısımdaki harfler de MI global rom olduğunu gösterir.

Kısaca özetleyim romun uygun olduğunu.anladım.dediklerinizden
Tek isteğim.rootlamak telefonu
Temizlik aşamalarını bilmiyorum
Komut işlemini dediklerinize istinaden anladım
Size zahmet eğer müsaitseniz aşamaları yazabilirmisiniz bana birazdaha detaylı bir biçimde

barisb33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
barış bulut
Cihazım
demir
Konular
5
Hocam bootloader ım açık twrp yüklü. Magisk kurmak istiyorum da. Önceki sürümde hata vermişti çalışmıyordu. Şimdi kini denediniz mi çalışıyor mu Eu rom için acaba?

barisb33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
barış bulut
Cihazım
demir
Konular
5
Yok hocam 3 kere denedim olmuyor. Bu sefer de magisk telefona hiç yüklü bile gelmiyor. İnternetten magisk manager apk indiriyorum onda da kurulu görünmüyor. Şu telefona bi magisk yükleyemedim gitti ya çıldırcam
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yok hocam 3 kere denedim olmuyor. Bu sefer de magisk telefona hiç yüklü bile gelmiyor. İnternetten magisk manager apk indiriyorum onda da kurulu görünmüyor. Şu telefona bi magisk yükleyemedim gitti ya çıldırcam

ve yine şifre hatası oluştu . pin kabul etmiyor. Sanırım EU rom ile uyumlu değil. Global Rom ile uyumlu mu peki bilginiz var mı ?

Son düzenleme:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Kısaca özetleyim romun uygun olduğunu.anladım.dediklerinizden
Tek isteğim.rootlamak telefonu
Temizlik aşamalarını bilmiyorum
Komut işlemini dediklerinize istinaden anladım
Size zahmet eğer müsaitseniz aşamaları yazabilirmisiniz bana birazdaha detaylı bir biçimde
" data-source="post: 401540" class="bbCodeBlock bbCodeBlock--expandable bbCodeBlock--quote js-expandWatch">
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Merhaba arkadaşlar;

işlemler;

1. Cihaza twrp yükleyin konu; Rehber - Xiaomi Mix 3 Twrp 3.2.3 Otomatik Yükleme Aracı
2. Magisk dosyasını indirin;
3. DM verity disabler dosyasını indirin; Disable_Dm-Verity_FEC_v1.1.zip
4. Twrp üzerinden Magisk-v18.1.zip'i yükleyin geri gelip Disable_Dm-Verity_FEC_v1.1.zip'i yükleyin ve twrp içinden cihazı kapatın.
5. fastboot olarak cihazı başlatıp komut satırından sırasıyla aşağıdaki komutları girin
6. fastboot format userdata
7. fastboot reboot
8. Cihazın içinde her şey silinecek ve kurulum ekranı gelecek. Burada kurulum tamamlandıktan sonra bakarsanız cihazınızda kesinlikle root yüklü gelmez. Root işlemi için aşağıdaki adımlara devam etmek gerekiyor.
9. Magisk-v18.1.zip hafızaya atılıp cihaz recovery moda giriş yapılmalı. (Artık cihazda Twrp kalıcı olarak yüklü haldedir)
10. Son olarak Magisk-v18.1.zip'i yükleyin ve Reboot System'e basın.

Root işlemi tamamlanmıştır :)

Not: Yaşanabilecek olumsuzluklardan (softbrick, hardbrick) şahsım ve forum yöneticileri sorumlu değildir.
Açıkca anlatmış sayın By.TRabZonLu hocamız. Adımları tek tek dikkatlice okuyarak ilerleyin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt