Rom Mi Mix 3 Global Kararlı Miui V10.2.2.0 Fastboot İndirme Bağlantısı

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
Kurdum yine verdi hocam. Bende cihazimi bul ozelligini kapattim bir daha vermedi

Mi MIX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bootloader açıkken cihazı bul çalışmaz maalesef bu yüzden belki hata olmuş olabilir

thspeed

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Turgay Haluk
Cihazım
MI 5
Konular
2
Kurulumu gerçekleştirdim sonunda bölge sorununu da çözdüm emeğinize sağlık bundan sonra güncellemeleri ota üzerinden yapacağız dimi ?

şu anlık hayır orj. recovery'ye dönmemiz lazım... fastboot romu'u çıkınca recovery'i alır TWRP yerine flaslarsak sıkıntı olmaz... fastboot romu bekliyorum...

eksabayt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Mi Mix 3
Konular
0
HiddeNKinG

Merhabalar,

Mix3'ün fastboot global sürümünü beklemeden saçımız başımız ağardı. Bende şuan eu rom beta V10 8.12.13 var. China rom'undayken V10.0.11.0 mevcuttu. By.TRabZonLu'nun paylaşmış olduğu Mix3 için Twrp konusundan önce stabil eu'yu yükledim. Stabil rom sorunlu çıkınca betasına geçtim ve globali beklemeye başladım. Bu benim ilk mi cihazım, twrp'sinden, miui arayüzüne kadar herşeye fransız ve bihaber olarak sektöre giriş yaptım. O yüzden birkaç sorum olacak;

1. China rom V10.0.11.0 ile numaralandırılmış, global'inde numaralandırılması buna benzer. Eu rom direkt 8 ile başlıyor bunun sebebi tamamen romun yapımcısıyla mı alakalı yoksa rakamların tüm mi cihazlarda geçerli farklı bir anlamı mı var? Bu şekilde sanki china rom alt sürümmüş gibi duruyor.
2. Rakamların universal bir geçerliliği var veya yoksa, cihazı fastboot ile china rom'a veya global rom'a çevirsem brick olur mu?
3. Mi'nin ingilizce resmi forumunda da Mix3 için Twrp global rom'u ilk siz paylaşmanıza istinaden, fastboot global için daha ne kadar bekleriz tahmini olarak? Cihaz çıktıktan sonra en az 2-3 ay sürüyor mu globali çıkarmaları?
4. Twrp üzerinden global yüklemenin farkı nedir? Kurulum temizliği açısından fastboot/miflash ile yüklemek daha mı avantajlıdır?
5. Twrp global yüklersek, güncelllemeleri ota üzerinden otomatik olarak alabilir miyiz? Yoksa custom romlar gibi manuel mi eklememiz gerekir?

Teşekkürler.

apinchoflove

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emrah
Cihazım
Xiaomi Mi Mix 3
Konular
1
Öncelikle müthiş yararlı bir konu olmuş. Herkese mesajlarından ötürü teşekkür ederim.

Bu işlemlerde yeniyim.

Başlığı gözlediğimde eu romu sıkıntılı görüp, globali, globalde de problem yaşayıp fastboot romu bekleyenleri okudum. Sormak isterim.

Fastboot rom nedir?

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Öncelikle müthiş yararlı bir konu olmuş. Herkese mesajlarından ötürü teşekkür ederim.

Bu işlemlerde yeniyim.

Başlığı gözlediğimde eu romu sıkıntılı görüp, globali, globalde de problem yaşayıp fastboot romu bekleyenleri okudum. Sormak isterim.

Fastboot rom nedir?
Sıkça Sorulan Sorular

Sent from my MIX 3 using Tapatalk

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
HiddeNKinG

Merhabalar,

Mix3'ün fastboot global sürümünü beklemeden saçımız başımız ağardı. Bende şuan eu rom beta V10 8.12.13 var. China rom'undayken V10.0.11.0 mevcuttu. By.TRabZonLu'nun paylaşmış olduğu Mix3 için Twrp konusundan önce stabil eu'yu yükledim. Stabil rom sorunlu çıkınca betasına geçtim ve globali beklemeye başladım. Bu benim ilk mi cihazım, twrp'sinden, miui arayüzüne kadar herşeye fransız ve bihaber olarak sektöre giriş yaptım. O yüzden birkaç sorum olacak;

1. China rom V10.0.11.0 ile numaralandırılmış, global'inde numaralandırılması buna benzer. Eu rom direkt 8 ile başlıyor bunun sebebi tamamen romun yapımcısıyla mı alakalı yoksa rakamların tüm mi cihazlarda geçerli farklı bir anlamı mı var? Bu şekilde sanki china rom alt sürümmüş gibi duruyor.
2. Rakamların universal bir geçerliliği var veya yoksa, cihazı fastboot ile china rom'a veya global rom'a çevirsem brick olur mu?
3. Mi'nin ingilizce resmi forumunda da Mix3 için Twrp global rom'u ilk siz paylaşmanıza istinaden, fastboot global için daha ne kadar bekleriz tahmini olarak? Cihaz çıktıktan sonra en az 2-3 ay sürüyor mu globali çıkarmaları?
4. Twrp üzerinden global yüklemenin farkı nedir? Kurulum temizliği açısından fastboot/miflash ile yüklemek daha mı avantajlıdır?
5. Twrp global yüklersek, güncelllemeleri ota üzerinden otomatik olarak alabilir miyiz? Yoksa custom romlar gibi manuel mi eklememiz gerekir?

Teşekkürler.
1. 8 Ile başlayan geliştirici romlar oluyor.
2. Her rakam türüne göre değişir. Forumda ki sık sorular sorular bölümünde detaylı anlatımı mevcut.
3. Fastboot henğz yok ama bu ay içerisinde geleceğini tahmin ediyorum.
4. Fark yok
5 alırsınız

raventr

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
kenan
Cihazım
mi 4
Konular
0
şimdi anlamadığım birşey var arkadaşlar, bu yayınlanan global romu kurduk diyelim. fastboot sürümü çıktığında tekrar fastbootu kurmamıza gerek varmı? yayınlanması beklenen global rom fastboot ile bu yayınlanan rom aynıda sadece yükleme yöntemleri mi farklı?

k464n

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kağan
Cihazım
xiaomi mi 6
Meslek
mühendis
Konular
14
şimdi anlamadığım birşey var arkadaşlar, bu yayınlanan global romu kurduk diyelim. fastboot sürümü çıktığında tekrar fastbootu kurmamıza gerek varmı? yayınlanması beklenen global rom fastboot ile bu yayınlanan rom aynıda sadece yükleme yöntemleri mi farklı?
aynen hocam

Ahmetfb1907

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet toptan
Cihazım
mi mix 3
Konular
2
Herkese merhaba

mix 3 global versiyonlu telefonu bugün itibariyle, ( 09,01,2018) italya ve ispanya da satışa çıkıyor. Acaba bu yayınlanan global sürümünde bir güncellemesi gelir mi

eksabayt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Mi Mix 3
Konular
0
Global versiyon aralık başından beri çeşitli ülkelerde satışta olmasına rağmen hala global sürümü markete eklemediler. Amaçları nedir anlamış değilim.

Üst Alt