Rehber MI MIX 2'de ön ve arka kamera ile portre modu aktif etme (camera Api2 desteği)

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Mi5 için kullanan yapan var mı acaba ? Ve saçma bir soru olabilir kusura bakmayın ama supersu yüklü bende, aynı zamanda üstüne magisk de yükleyebilir miyim ?

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
süper su üstüne magisk hata verir. ben unroot yaptım yine hata verdi twrpden dosya yöneticisi ile supersu ve root dosyasını sildim bu seferde cihaz boot yapmadı. En sonunda üstüne romu wipe yapmadan flashladim ve magisk kurdum yani yordu beni

MI 5s Resurrection Remix 5.8.5

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
süper su üstüne magisk hata verir. ben unroot yaptım yine hata verdi twrpden dosya yöneticisi ile supersu ve root dosyasını sildim bu seferde cihaz boot yapmadı. En sonunda üstüne romu wipe yapmadan flashladim ve magisk kurdum yani yordu beni

Üşendim şu an bu işleme :) kamera yüzde yüz çalışıyor mu :) ona göre gece bu iş ile uğraşacağım baştan rom vs vs işleri :)

harunserefli

Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
Üşendim şu an bu işleme :) kamera yüzde yüz çalışıyor mu :) ona göre gece bu iş ile uğraşacağım baştan rom vs vs işleri :)

Kamera çalışıyor fakat magisk modülü yüklemeyi unutmayın ayrıca build proptan api2 düzenlemesi yapacaksınız

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Öncelikle şu bilinmelidir ki ; Gcam denilen şey Google Cameranın Nexus 5x,Nexus 6p ,Pixel II gibi cihazlardan port edilen bir uygulamadır.

Bu uygulamanın amacı öncelikle Snapdragon 820/821/835 cihazlarında çalışmaktır.

Bu sebeple bu cihazlardan hariç cihazlarda kesinlikle sonuç alabilirsiniz diyemiyorum.Sadece yakın zaman da Exynoss işlemcilere'de destek verildiğini biliyorum..

Bu cihazlardan ziyade yinede denemek isterseniz Android 7.0+ üstü camerapi2 desteği şart olacağını unutmamanız gerekir.

Bir diğer dikkat edilecek nokta ise her cihazda farklı kamera sensörleri vardır. Örnek vermek gerekirse; Mi 5 , One Plus 3 ve Le Pro 3 arka kamerada aynı sensöre sahip cihazlardır.(Sony İMX 298)

Tüm bu şartları sağladıktan sonra kesin sonuç alabilirsiniz bunun dışında denemenizi tavsiye etmiyorum...

abdulsamet.oger

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulsamet
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Üniversite (Hemşirelik)
Konular
8
Hocam biraz tesadüfi olmuş gibi oldu ilk önce uygulamada ki debugging and tools adlı bölümde bulunan tüm tikleri işaretledim sonra baktım hiçbir işe yaramadı tüm tikleri teker teker kaldırdım denedim yine düzeltemedim daha sonra uygulamayı kaldırmadan uygulamanın tüm verilerini silip öyle girdim odaklamaya başladı ve düzeldi, bir deneyin belki işe yarar hocam
Ek olarakta şunu söyleyim odaklama oluyor fakat bu seferde çektiğim fotoğrafları açınca hatalı olarak gösteriyor galeride gözükmüyor

Hocam ben sorunu şurada yaşıyorum; uygulama ilk kurulduğunda uygulamanın ayarı ile herhangi bir ayar yapmadığımda odaklama oluyor fakat HDR+ özelliği yok fakat uygalamadaki ayarlardan "Config Camera HDR+" bölümünü Nexus 6, Pixel 2017 vs. olarak ayarladığımda odaklama sorunu başlıyor. HDR+ özelliği ekleniyor. Benim düşüncem, siz uygulamayı verilerini silip açtığınızda herhangi bir mod ayarı yapılmadığı ve normal kamera olarak kullanıldığı için odaklama özelliği çalışmış oluyor. Yanlış biliyor da olabilirim.

Asaf04

Yârdan Uzak Aleme Daldık...
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
biraz uğraş verdik ama sonunda çalıştı uygulama.ön kamera portre modun da çalışmıyor arka kamera çalışıyor iki resim birden çekiyor birisi orjinal diğeri portre dedigimiz resim. İş yerinde arkadaşı çektim size daha güzel çiçek böcek resimleri atmak isterdim ama elimdeki buydu
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Şimdi bu fotoğraflar mi mix 2 den mi yoksa mi 5s mi
[doublepost=1515946526,1515946392][/doublepost]
biraz uğraş verdik ama sonunda çalıştı uygulama.ön kamera portre modun da çalışmıyor arka kamera çalışıyor iki resim birden çekiyor birisi orjinal diğeri portre dedigimiz resim. İş yerinde arkadaşı çektim size daha güzel çiçek böcek resimleri atmak isterdim ama elimdeki buydu

Şimdi bu fotoğraflar mi mix 2 den mi yoksa mi 5s mi

harunserefli

Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever