Yardım Mi Mix 2 Format Sonrası IMEI ve Wifi Sorunu

Cenkay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cenkay
Cihazım
Mi5s Plus
Konular
2
Merhaba,

Bir arkadaşımın Mi Mix 2'sine IMEI repair işlemi yapılmış, geçtiğimiz günlerde telefonunu fabrika ayarlarına sıfırlamış ve imei null durumuna düşmüş. Global rom üstünden kurulum yapılamıyor.

Denediğim işlemler şu şekilde;

Güncel Mi Flash Tool ile MIUI 10 (Global Stabil) kuruldu -Olumsuz
Güncel Mi Flash Tool ile MIUI 8 (China Dev) kuruldu -Olumsuz

MiFlash20160401 sürümü ile EDL üstünden MIUI 10 (Global Stabil) kuruldu -Olumsuz
MiFlash20160401 sürümü ile EDL üstünden MIUI 8 (China Dev) kuruldu -Olumsuz

QFIL ile EDL üstünden MIUI 10 (Global Stabil) kuruldu -Olumsuz
QFIL ile EDL üstünden MIUI 8 (China Dev) kuruldu -Olumsuz

Her seneryoda rom sorunsuz bir şekilde kuruluyor ancak şebeke ve wifi gelmiyor. Çin sorunda kurulum ekranında wifi bağlanma ekranında ağlar gelmesede telefonu kurduktan sonra biraz uğraştıktan sonra ağlar listeleniyor.

Benzer bir sorunu yaşayanların desteklerini bekliyorum.

Son düzenleme:

TurkerTatar

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Türker
Konular
7
Qcn değiştirme işlemi yaparken MIUI 8 olması gerekiyor MIUI 8 dönüp öyle deneyin birde

Oyla:

Atatasoy

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ata
Cihazım
Mi Max 2
Konular
0
Son durum nedir hocam? Ben de Mi Max 2 var aynı sorunu bugün yaşadım. Yaklaşık 2 ay önce imei tamiri yaptım. Bugün wipe all data ile sıfırladım telefonu. Sıfırladıktan sonra imei alınamıyor diyor. Şu an mi10 global yüklü. Açık bir şekilde tarif etseniz uygulasam ben de.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Son durum nedir hocam? Ben de Mi Max 2 var aynı sorunu bugün yaşadım. Yaklaşık 2 ay önce imei tamiri yaptım. Bugün wipe all data ile sıfırladım telefonu. Sıfırladıktan sonra imei alınamıyor diyor. Şu an mi10 global yüklü. Açık bir şekilde tarif etseniz uygulasam ben de.
Bootloader kilidiniz açık mı?

Oyla:

Atatasoy

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ata
Cihazım
Mi Max 2
Konular
0
Bootloader kilidiniz açık mı?
Cihaz kilidini imei tamirinden sonra kapatmıştım. Şu an açabilmem için sim karttan mobil ağ erişimi yapmam gerekiyor fakat imei okumadığı için şebeke yok.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cihaz kilidini imei tamirinden sonra kapatmıştım. Şu an açabilmem için sim karttan mobil ağ erişimi yapmam gerekiyor fakat imei okumadığı için şebeke yok.
Tamam kilidi açmış bulunmaktayım.

Son düzenleme:
Oyla:

mehmet_dengiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Karşılıksız miui ailesine yardımı borç bilirim
Konular
49
Miui 8 e dönüp qce işlemini yap.

Oyla:

ktasliel

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
1
Miui 8 e dönüp qce işlemini yap.
Hocam çok teşekkür ederim. Tesadüf başka bir yerde okudum bunu ama farketmemiştim.

Sorun miui nin üst versiyon (10.35 - 10.41 ve 10.42) olmasından kaynaklıymış. miui 8.5 yükledim ve tıkır tıkır çalıştı. İMEİ gömdüm ama bir türlü hat çalışmıyor. QCN yedeği aldım, sağlam görünüyor ama başka bir forumdan bulduğum farklı bir QCN yükleyerek deneyeceğim birazdan.

O da olmadı burada ikinci sayfada bulduğum xQCN ile çalıştırdım.

Diğer arkadaşlara belki yardımı olur. Ben Mi Mix 2 için buradaki xQCN ile sorunumu çözdüm. İMEİ'leri de "WriteDualIMEI_W_G_eMMC" programı ile yükledim sorunsuz bir şekilde iki HAT geldi fakat Kablosuz (Wi-Fi) ve MaviDiş (BT) çalışmadı malesef.

Yardım - Mi Mix 2 Format Sonrası IMEI ve Wifi Sorunu

Oyla:

mehmet_dengiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Karşılıksız miui ailesine yardımı borç bilirim
Konular
49
Hocam çok teşekkür ederim. Tesadüf başka bir yerde okudum bunu ama farketmemiştim.

Sorun miui nin üst versiyon (10.35 - 10.41 ve 10.42) olmasından kaynaklıymış. miui 8.5 yükledim ve tıkır tıkır çalıştı. İMEİ gömdüm ama bir türlü hat çalışmıyor. QCN yedeği aldım, sağlam görünüyor ama başka bir forumdan bulduğum farklı bir QCN yükleyerek deneyeceğim birazdan.

O da olmadı burada ikinci sayfada bulduğum xQCN ile çalıştırdım.

Diğer arkadaşlara belki yardımı olur. Ben Mi Mix 2 için buradaki xQCN ile sorunumu çözdüm. İMEİ'leri de "WriteDualIMEI_W_G_eMMC" programı ile yükledim sorunsuz bir şekilde iki HAT geldi fakat Kablosuz (Wi-Fi) ve MaviDiş (BT) çalışmadı malesef.

Yardım - Mi Mix 2 Format Sonrası IMEI ve Wifi Sorunu
Rica ederim sorunun cozulduysee sevindim.

Oyla:
Üst Alt