Rom Mi Max3 için CrDroid 8.8 Android 12L

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Bu arada cihazınız için kasma, donma olmaksızın, yağ gibi akan, sorunsuz bir rom bulursanız, haberimiz olsun lütfen, teşekkürler

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

ebmk17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi max
Konular
46
Bu arada cihazınız için kasma, donma olmaksızın, yağ gibi akan, sorunsuz bir rom bulursanız, haberimiz olsun lütfen, teşekkürler

Haber vereceğim

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Ben kendi launcher ini kullanıyorum hocam, takılma varsa, başka launcher kullanın yada EU veya globale dönün, AOSP romlar, daha önceden de dediğiniz gibi,sanırım size göre değil, hep bir sorun var sizde, zaten görsel olarak da çok yavan

Size katılmıyorum sayın hocam. CrDroid görsel olarak diğer Aosp romlardan çok farklı geldi bana. Miui arayüzüne alışkın bir kullanıcının kolaylıkla alışabileceği bir rom diyebilirim ( ki bunu bir miui aşığı söylüyor düşünün. ) Kaldı ki artıları çok daha fazla. Akıcılığına zaten diyecek bir şey yok.
Kendi cihazımdan örnek vermek gerekirse Miui bazlı romlar v10 versiyonundan sonra iyice sapıttı zaten. Ağırlaştı ve hantal bir hale geldi. Eu Beta, MiRoom, Revos vs.... Hepsi aynı. Geliştiricisi Türk olan Miuitr ise başlı başına bir felaket... Böyle olunca bizim için tek ve en iyi alternatif CrDroid rom gibi görünüyor.
Lakin eski bir Eu betacı olarak ısrarla bu romun özelliklerinden bahseden sizin gibi bir duayenin sözleri havada kalıyor ve tecrübelerinizden istifade edilemiyorsa yapılacak fazla bir şey yok demektir.
Misal ben A11 bazlı 7.2 yi yükledim ve gayet memnunum. Eğer halâ sıkıntılar olduğunu düşünenler varsa ortada mutlaka bir hata var ama ne onu bulmak lazım.
CrDroid' inizle mutlu olmanız dileklerimle...

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Size katılmıyorum sayın hocam. CrDroid görsel olarak diğer Aosp romlardan çok farklı geldi bana.
Bana hangi konuda katılmadığınızı anlayamadım hocam, ben Sayın ebmk17 hocama hitafen yazdım, kendisinin bugüne kadar herhangi bir romu beğendiğine şahit olamadım, MIUI.TR rom haricinde, onu neden kullanmıyor ve rom arayışında, onuda anlayamıyorum açıkcası
Miui arayüzüne alışkın bir kullanıcının kolaylıkla alışabileceği bir rom diyebilirim ( ki bunu bir miui aşığı söylüyor düşünün. ) Kaldı ki artıları çok daha fazla. Akıcılığına zaten diyecek bir şey yok.
Bu konuda sizinle hemfikirim
Kendi cihazımdan örnek vermek gerekirse Miui bazlı romlar v10 versiyonundan sonra iyice sapıttı zaten. Ağırlaştı ve hantal bir hale geldi. Eu Beta, MiRoom, Revos vs.... Hepsi aynı. Geliştiricisi Türk olan Miuitr ise başlı başına bir felaket...
Yeni MIUI bazlı romların hepsi okuduğum kadarıyla sorunlu, pek memnun olana rastlamadım şimdiye kadar, Mıuı.TR romları hakkında yorum yapamam ama kullanan herkes şikayetçi gibi
Böyle olunca bizim için tek ve en iyi alternatif CrDroid rom gibi görünüyor.
Ben güncelleme sona erdikten sonra bir çok rom denedim, en sorunsuz rom olarak da, cihazım için CrDroid oldu, official olmamasına rağmen
Lakin eski bir Eu betacı olarak ısrarla bu romun özelliklerinden bahseden sizin gibi bir duayenin sözleri havada kalıyor ve tecrübelerinizden istifade edilemiyorsa yapılacak fazla bir şey yok demektir.
Estağfurullah hocam, ben kendi cihazım için konuşabilirim sadece, başka cihazlarda bu kadar iyi olmayabilir
Misal ben A11 bazlı 7.2 yi yükledim ve gayet memnunum. Eğer halâ sıkıntılar olduğunu düşünenler varsa ortada mutlaka bir hata var ama ne onu bulmak lazım.
Ben A12, 8.5 kullanıyorum ve bu rom cihazım için bugüne kadar yapılmış en iyi rom
CrDroid' inizle mutlu olmanız dileklerimle...
Sizde CrDroid ile mutlu olursunuz İnşallah

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Bence hiç boşuna aramayın, Mi Max3 için bugüne kadar gördüğüm en iyi ve mükemmel rom CrDroid romu, inadınızdan vazgeçin ve CrDroidin keyfini sürün

teuiram

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
korkmaz er
Cihazım
mı max 3
Meslek
Dekorasyon
Konular
1
Değerli arkadaşlar, cihazım artık bildiğiniz üzere güncelleme almamakta, kaşıntılarıma bir müddet ara verdim ancak yenilik ve değişiklik istediğim ağır bastı ve öncellikle sevgili Sayın Ironsides hocamın önerisi ve teşviki ile, daha sonra açmış olduğum buradaki konuda tüm katılımcıların ( hepsine katkılarından dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum) ve özellikle büyüğüm, saygıdeğer Sayın Nejomi hocamın da çok olumlu görüş ve telkinlerine istinaden EU kararlı ve MIUI macerama şu an son vermiş bulunmaktayım.
Romu dünden beri kullanmaktayım, bildirimler sorunsuz geliyor ve MIUI den sonra biraz tuhaflık hissetmiyorum dersem, yalan olur ama hem A12L olması, hemde cihaz adeta yeni bir hüviyete bürünmüş olması nedeniye, vermiş olduğum kararımdan dolayı bir pişmanlık duymamaktayım

Kaynak değişiklik günlüğü:
- crDroid 8.4'ün ilk sürümü
- Nisan güvenlik yamalarına güncellendi (android-12.1.0_r4)
- ReTicker eklendi - Akıllı piksel seçeneği eklendi
- Sabit halka titreşimi
- Sabit Monet ayarları
- Bazı uygulamaların simgeleri güncellendi
- Başlatıcıda küçük güncellemeler
- Diğer bazı küçük değişiklikler

Yayınlanan değişiklik günlüğü:
- Aroma Yükleyici
- Magisk 23.0 entegre
- Kurulum sırasında seçilebilecek 3 çekirdek
- Gapps yüklemeye gerek kalmadan GCam desteği (isteğe bağlı)

Notlar: • Vanilya sürümü (Gapps, kurulum, Omni veya Core paketi ve modüller sırasında bellenime gömmeyi seçme yeteneğidir)
• Zorunlu Selinux
• Güvenlik Ağı geçti
Cihazınızın Bootloader Kilidi açık, Orange Fox/TWRP Recovery yüklü ve USB Hata ayıklama açık olmalı...

Kurulum öncesi mutlaka Full Nandroid Backup alın....
  1. CrDoid ROM u indirin ve SD Karta aktarın.
  2. Cihazınızı TWRP kurtarma modun da başlatın.
  3. TWRP kurtarmasında, önce format data, sonra Wipe » Advanced Wipe düğmesine tıklayın ve yerel hafıza dahil her şeyi silin.
  4. TWRP ana menüsüne dönün, Install üzerine dokunun ve Adım 1’de cihazınıza aktardığınız CrDroid Zip dosyasını seçin.
  5. .zip dosyasını seçtikten sonra, Swipe to Confirm Flash yapınız. Özel ROM yükleme işlemini başlatmak için ekranın alt kısmında. Bu biraz zaman alabilir.
  6. ROM’unuz başarıyla yüklendikten sonra, Wipe cache/Dalvik yapın ve cihazınızı yeniden başlatın.
*Konuda yer alan Anlatım tarafımca Mi Max 3 Cihazımda 19.04.2022 de denenmiş, çalıştığı doğrulanıp konuya eklenmiştir. Bende çalışan bir şey Sizde çalışmayabilir.
**Konuda yer alan tüm anlatımları doğru ve eksiksiz uygulamak Sizin sorumluluğunuzdadır, yukarıda açıkca belirtilen Özelliklerin Sizdeki eksikliğinden dolayı herhangi bir Sorun yaşamanız durumunda bundan kendiniz sorumlu olursunuz.
***Konu tüm
üyelerine aittir, düzenleme hakkı ise bana aittir. Eklenmesini veya düzenlenmesini istediğiniz bir bilgi için beni haberdar etmeniz yeterli.
eklenecek

İndirme Linkİ:

Ellerine sağlık reis simdi indiriyorum ancak yükleme videosu varmi bı yerde yollarsan sevinirim

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Ellerine sağlık reis simdi indiriyorum ancak yükleme videosu varmi bı yerde yollarsan sevinirim
Estağfurullah hocam, rica ederim, maalesef yok

sinan.k

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
sinan
Cihazım
MI Max 3
Meslek
Bilgi İşlem
Konular
0
Değerli arkadaşlar, cihazım artık bildiğiniz üzere güncelleme almamakta, kaşıntılarıma bir müddet ara verdim ancak yenilik ve değişiklik istediğim ağır bastı ve öncellikle sevgili Sayın Ironsides hocamın önerisi ve teşviki ile, daha sonra açmış olduğum buradaki konuda tüm katılımcıların ( hepsine katkılarından dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum) ve özellikle büyüğüm, saygıdeğer Sayın Nejomi hocamın da çok olumlu görüş ve telkinlerine istinaden EU kararlı ve MIUI macerama şu an son vermiş bulunmaktayım.
Romu dünden beri kullanmaktayım, bildirimler sorunsuz geliyor ve MIUI den sonra biraz tuhaflık hissetmiyorum dersem, yalan olur ama hem A12L olması, hemde cihaz adeta yeni bir hüviyete bürünmüş olması nedeniye, vermiş olduğum kararımdan dolayı bir pişmanlık duymamaktayım

Kaynak değişiklik günlüğü:
- crDroid 8.4'ün ilk sürümü
- Nisan güvenlik yamalarına güncellendi (android-12.1.0_r4)
- ReTicker eklendi - Akıllı piksel seçeneği eklendi
- Sabit halka titreşimi
- Sabit Monet ayarları
- Bazı uygulamaların simgeleri güncellendi
- Başlatıcıda küçük güncellemeler
- Diğer bazı küçük değişiklikler

Yayınlanan değişiklik günlüğü:
- Aroma Yükleyici
- Magisk 23.0 entegre
- Kurulum sırasında seçilebilecek 3 çekirdek
- Gapps yüklemeye gerek kalmadan GCam desteği (isteğe bağlı)

Notlar: • Vanilya sürümü (Gapps, kurulum, Omni veya Core paketi ve modüller sırasında bellenime gömmeyi seçme yeteneğidir)
• Zorunlu Selinux
• Güvenlik Ağı geçti
Cihazınızın Bootloader Kilidi açık, Orange Fox/TWRP Recovery yüklü ve USB Hata ayıklama açık olmalı...

Kurulum öncesi mutlaka Full Nandroid Backup alın....
  1. CrDoid ROM u indirin ve SD Karta aktarın.
  2. Cihazınızı TWRP kurtarma modun da başlatın.
  3. TWRP kurtarmasında, önce format data, sonra Wipe » Advanced Wipe düğmesine tıklayın ve yerel hafıza dahil her şeyi silin.
  4. TWRP ana menüsüne dönün, Install üzerine dokunun ve Adım 1’de cihazınıza aktardığınız CrDroid Zip dosyasını seçin.
  5. .zip dosyasını seçtikten sonra, Swipe to Confirm Flash yapınız. Özel ROM yükleme işlemini başlatmak için ekranın alt kısmında. Bu biraz zaman alabilir.
  6. ROM’unuz başarıyla yüklendikten sonra, Wipe cache/Dalvik yapın ve cihazınızı yeniden başlatın.
*Konuda yer alan Anlatım tarafımca Mi Max 3 Cihazımda 19.04.2022 de denenmiş, çalıştığı doğrulanıp konuya eklenmiştir. Bende çalışan bir şey Sizde çalışmayabilir.
**Konuda yer alan tüm anlatımları doğru ve eksiksiz uygulamak Sizin sorumluluğunuzdadır, yukarıda açıkca belirtilen Özelliklerin Sizdeki eksikliğinden dolayı herhangi bir Sorun yaşamanız durumunda bundan kendiniz sorumlu olursunuz.
***Konu tüm
üyelerine aittir, düzenleme hakkı ise bana aittir. Eklenmesini veya düzenlenmesini istediğiniz bir bilgi için beni haberdar etmeniz yeterli.
eklenecek

İndirme Linkİ:

Öncelikle; değerli emekleri için başta Skorpi hocam'a ve diğer arkadaşlara teşekkür ederim. Rom çok güzel..
Kurulum'dan sonra rehberim'in yedeğini yanlışlıkla silince, tekrar senkronizasyon için MIUI'a geri döndüm. 'Cihaz bulma bölümü hasarlı' uyarısını veriyordu. Forum'da arattığımda 'persist' dosyası silinince oluyormuş. Rehberi edindikten sonra Crdoid'e döndüm. Şu an sensörler çalışmıyor. Nerede hata yaptığımı anlayamadım :/

Son düzenleme:

ebmk17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi max
Konular
46
Öncelikle; değerli emekleri için başta Skorpi hocam'a ve diğer arkadaşlara teşekkür ederim. Rom çok güzel..
Kurulum'dan sonra rehberim'in yedeğini yanlışlıkla silince, tekrar senkronizasyon için MIUI'a geri döndüm. 'Cihaz bulma bölümü hasarlı' uyarısını veriyordu. Forum'da arattığımda 'persist' dosyası silinince oluyormuş. Rehberi edindikten sonra Crdoid'e döndüm. Şu an sensörler çalışmıyor.
persist dosyasını atarsanız düzelir diye düşünüyorum. bede de aynı sorun olmuştu miui de ben persist atarak çözdüm

sinan.k

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
sinan
Cihazım
MI Max 3
Meslek
Bilgi İşlem
Konular
0
persist dosyasını atarsanız düzelir diye düşünüyorum. bede de aynı sorun olmuştu miui de ben persist atarak çözdüm
Persist dosyasını hangi yöntemle attınız? Konuda bir arkadaş 'recover'den atmayın kalıcı soruna sebep oluyor' demişti.

Son düzenleme:
Üst Alt