Rehber Mi Max2 için Google Camera Kullanımı

ozdemiraltuntas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özdemir
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
Gerçekten çok teşekkür ederim. Geçen gün Yasin kardeşim telefonuma root atınca çok sevinmiş ve ilk iş Gcam yüklemek olmuştu. Ama sizin bu ayarlarınız asıl şimdi hatasız fotoğraf çekmeme vesile oldu. Sayenizde telefonumdan bir kez daha keyif almaya başladım. Çok teşekkür ederim

seyamkk

Andromeda
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
RN 12 PRO 5G
Meslek
Elektrik teknisyen
Konular
22
teşekkürler hocam
deneyeceğim

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Rica ederim.hi~~
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Gerçekten çok teşekkür ederim. Geçen gün Yasin kardeşim telefonuma root atınca çok sevinmiş ve ilk iş Gcam yüklemek olmuştu. Ama sizin bu ayarlarınız asıl şimdi hatasız fotoğraf çekmeme vesile oldu. Sayenizde telefonumdan bir kez daha keyif almaya başladım. Çok teşekkür ederim
Rica ederim beğenmenize sevindim umarım faydam dokunmuşturhappy~~ sony sensörü gcam ile buluşunca ortaya çok güzel resimler cıkıyor zaten KRAL 'ada bu yakışır8=)

bersan1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
B. Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
3
Ben Mi 8 kullanıyorum paylaştığınız fotoğraflara bakınca Mi Max 2'nin kamerasının daha iyi olduğunu düşünmeye başladım:?

seyamkk

Andromeda
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
RN 12 PRO 5G
Meslek
Elektrik teknisyen
Konular
22
Ben Mi 8 kullanıyorum paylaştığınız fotoğraflara bakınca Mi Max 2'nin kamerasının daha iyi olduğunu düşünmeye başladım:?
Cihazınıza uygun GCam bulabilirseniz güzel fotoğraflar cekmeniz kaçınılmaz highfive~~

orcun487

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Orçun
Cihazım
Mi Max 2
Konular
11
Merhaba arkadaşlar bu konu altında sizlere Google kameradan en verimli şekilde nasıl faydalanacağınızı ve en güzel fotoğrafları elde etmeniz için yapmanız gerekenleri anlatıcam happy~~

Öncelikle konunun altında vereceğim Gcam linkini indirip kurmanız gerek bu benim şimdiye kadar kullandığım en güzel ve en sorunsuz gcam'dir şiddetle tavsiye ederimnod~~

Kurulum işlemleri aynıdır bildiğiniz gibi miui son sürümler ile birlikte camera2api'yi artık romlarında gömülü veriyor greeshan romds sorunsuz çalışmakta android 7.1 de sorunsuz çalışmakta custom rom kullanıyor iseniz bazı özellikleri çalışmaya bilir veya paket ayrıştırma sorunu yaşaya bilirisiniz.

= Ayarlar =
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

1: Bu özellik sadece HDR açıkken çalışır fotoğrafın netleme özelliğidir burada G.Exposure 8 yapmanızı öneririm bu sayede HDR açıkken cektiğiniz görüntüyü 8 kere peş peşe çeker ve çok net fotoğraflar elde edebilirsiniz yannız dikkat etmeniz gereken şey cihazı sabit tutmanız tavsiyem bu özelliği daha çok tripod veya selfie cubuğu kullanarak cekmeniz.

2. Arka kamera çözünürlüğü 12 megapiksel yapmanız 4:3 ekran oranı gayet ideal 16:9 çekmek isterseniz diğer çözünürlüklere bakmanız gerek 16:9 un özelliği full screen olmazı grup fotoğrafları çekerseniz tavsiye ederim ama çözünürlük düşecektir.

3. 2. Özelliğin ön kamera için olanı yine seçim sizin.

4. Panaroma çözünürlüğü normal yapmanızı tavsiye ederim hızlı çekimde resimler iç içe gire bilir yavaş çekimde ise gerçekten cok zahmet isteyen bir çekim olaçağı için kullanmanızı tavsiye etmem.

5. Lens bulanıklığı portre modunda arkadaki alanın bulanıklık çözünürlüğü 5 megapiksel yapmanızı öneririm 12.6 nın pek hissedilir bir yanı yok sadece fotoğraf boyutu artar. Bu arada şunu belirtmek isterim normal cift kameranın aksine tek kamerada portre modu yannızca insan yüzünde çalıdır objelerde portre modu cekemezsiniz.

6. HDR özellikleri arkadaşlar bu ayar sekmesinde ilk baştaki ayara entegre olarak çalışır. Yapmanız gereken ayar resimdeki gibi olmalıdır.

Evet arkadaşlar Gcamı en verimli bu şekilde kullanabilirsiniz diğer ayarlar taman sizin tercihinize kalmış aslında geriye pek önemli bir ayar kalmıyor video çekimleri 1080p yapmanızı tavsiye ederim titreme engelmeyide açmanızı şiddetle tavsiye ederim EİS desteği verecektir.

İndirme linki:

Konuyu mobilden açtım hatam olursa kusura bakmayın konuyu açmamdaki maksadım forumda çoğu kişi ya paket ayrıştırma hatası alıyor yada hangi özelliği nasıl kullanaçağını bilmiyor.

Herkeze iyi forumlar...

=Mi Max2 Gcam ile çekilmiş resimler=

Açtığınız form çok yararlı teşekkür ederiz ama verdiğiniz linke giriyorum drive sayfası açılıyor indir diyorum bi sayfa tam açılıyormuş gibi yapiyor tekrar aynı sayfaya geri geliyor ayarlardan açmam gereken izin falan mı var acaba bilmediğim yoksa başka bişey mi var? Yardımcı olur musunuz

İndirdim bu şekilde hata veridi? Telefonun miui 10.2 global kararlı

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-01-31-19-42-40-897_com.google.android.Pixel2Mod.png
    Screenshot_2019-01-31-19-42-40-897_com.google.android.Pixel2Mod.png
    58 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:

ozdemiraltuntas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özdemir
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
Bir şey daha sormak istiyorum. Bunun gece modu varmı yoksa benmi bulamadım

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Güvenlik
Konular
208
Açtığınız form çok yararlı teşekkür ederiz ama verdiğiniz linke giriyorum drive sayfası açılıyor indir diyorum bi sayfa tam açılıyormuş gibi yapiyor tekrar aynı sayfaya geri geliyor ayarlardan açmam gereken izin falan mı var acaba bilmediğim yoksa başka bişey mi var? Yardımcı olur musunuz

İndirdim bu şekilde hata veridi? Telefonun miui 10.2 global kararlı
Hocam magisk ve camera2api yüklü olması lazım,aksi halde hata almanız normal.Çalışmaz gcam.

orcun487

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Orçun
Cihazım
Mi Max 2
Konular
11
Hocam magisk ve camera2api yüklü olması lazım,aksi halde hata almanız normal.Çalışmaz gcam.

İkisini de yükledim şimdi napicam?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-01-31-20-25-53-396_com.magisk.for.png
    Screenshot_2019-01-31-20-25-53-396_com.magisk.for.png
    144,2 KB · Görüntüleme: 53
  • Screenshot_2019-01-31-20-25-41-904_com.airbeat.device.inspector.png
    Screenshot_2019-01-31-20-25-41-904_com.airbeat.device.inspector.png
    174,8 KB · Görüntüleme: 51
  • Screenshot_2019-01-31-20-25-33-151_com.airbeat.device.inspector.png
    Screenshot_2019-01-31-20-25-33-151_com.airbeat.device.inspector.png
    71,8 KB · Görüntüleme: 52