mi max USB 3.0 hızlı şarj desteği var mı

Hellgate

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Latif
Cihazım
mimax
Meslek
öğrenci
Konular
2
hızlı şarj var ancak kutudan çıkan adaptör desteklemiyor qualcomm resmi sayfasından bakabilirsiniz mimax qc 3.0 var olarak geçiyor yabancı forumlarda bir arkadaş anker isimli bir şarj aleti 1.30 saate doldurduğunu söylüyor

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13
hızlı şarj var ancak kutudan çıkan adaptör desteklemiyor qualcomm resmi sayfasından bakabilirsiniz mimax qc 3.0 var olarak geçiyor yabancı forumlarda bir arkadaş anker isimli bir şarj aleti 1.30 saate doldurduğunu söylüyor

Anker markasını bilmiyorum ancak Aukey ve Xiaomi'nin QC 3.0 destekli aletleriyle denedim. Olumlu, cihaz Qc 3 destekli.

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

istebuazizi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Azizak
Cihazım
mi max 64gb
Konular
25
bazı kaynaklar hızlı şarj zararlı diyor bazıları yararlı, olaya netlik getiremedim

Mi Max cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hellgate

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Latif
Cihazım
mimax
Meslek
öğrenci
Konular
2
Anker markasını bilmiyorum ancak Aukey ve Xiaomi'nin QC 3.0 destekli aletleriyle denedim. Olumlu, cihaz Qc 3 destekli.

Güzelde hocam bu şarj aletlerini nerden bulacağız mesela anket şarj aleti aukey biraz daha bilindik bir marka

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13
Aliexpress'den temin ediyoruz genelde Aukey'i.
Qc'nin yararı zararından çok. Evet, elbette zararı var. Sonuçta pili çok hızlı dolduruyor ve doldururkende ısıtıyor. Ancak zararı en azda tutmak içinde gerekli önlemler alınmış.
Şöylede düşünülebilir;
Eğer ciddi mânada zararlı olsaydı, ya konmazdı ya da açıp kapatmak kullanıcıya sunulurdu ama böyle bir seçenek olmadığına göre kafaya takılcak pek bişey yok. 2 yıl gibi bir süreyi rahatça çıkartabilir. En azından çoğu cihazın çıkardığını gördüm, biliyorum. Genelde bataryaların ömürleride zaten 2-3 yıl oluyor. Batarya değiştirirsiniz olay biter. Ki genelde çoğu kişi aynı cihazı 3 sene kullanmıyor.

guideozo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
özgür tetik
Cihazım
mi max
Konular
0
Bende Blitzwolf'un QC3.0 şarj cihazı var. Yine Blitzwolfun QC3.0 destekli çift taraflı usb kablosuyla yaklaşık 2 saat 40 dakikada tam şarj oluyor telefon kapalı iken. Ne şarj aletinde ne de telefonda en ufak ılıklık emaresi dahi olmuyor. Hızlı şarj aleti arayanlara tavsiye edebilirim. Aliexpress'ten 9$ civarı alabilirsiniz indirimleri takip ederseniz. Deşarj süresi ortalama 4 gün-7 saat ekran süresi.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13
Bende Blitzwolf'un QC3.0 şarj cihazı var. Yine Blitzwolfun QC3.0 destekli çift taraflı usb kablosuyla yaklaşık 2 saat 40 dakikada tam şarj oluyor telefon kapalı iken. Ne şarj aletinde ne de telefonda en ufak ılıklık emaresi dahi olmuyor. Hızlı şarj aleti arayanlara tavsiye edebilirim. Aliexpress'ten 9$ civarı alabilirsiniz indirimleri takip ederseniz. Deşarj süresi ortalama 4 gün-7 saat ekran süresi.

2 saat 40 dakika çok değil mi hocam? Bende 2saati bulmuyor bile. Aukey kullanıyorum bende.

guideozo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
özgür tetik
Cihazım
mi max
Konular
0
2 saat 40 dakika çok değil mi hocam? Bende 2saati bulmuyor bile. Aukey kullanıyorum bende.

Bende Ugreenin QC3.0 şarj aleti de var. Dediğin gibi 2 saatte şarj ediyor ama hem telefon hem de şarj aleti ısınıyor. O yüzden Blitzwolfu kullanıyorum. %80'e 1saat 40 dakikada geliyor. Sonrasını yavaş şarj ediyor ama ısınmıyor :).

mistein34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Barış
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Sağlık
Konular
2
Usb 3.0 olması ,hızlı şarj destekli olduğu anlamına gelmez! Usb 3.0 demek ,bant genişliği yüksek demek. Tamam ,hat üzerinden geçebilen akım 2.0 a göre daha fazla ancak genede bu hızlı şarj anlamına gelmez. Bizim burda bahsettiğimiz hızlı şarj Qualcomm'a ait bir teknoloji. Arabirim olarak USB kullanıyor sadece.
Siz QC 3.0 mı yoksa 2.0 mı olup olmadığına bakacaksınız. Adaptör seçiminide ona göre yapabilirsiniz.

qc 3,0 var mı yok mu emin değilim ama qc 3,0 destekli şarj cihazı takınca hızlı şarj yazısı ve ibaresi çıkıyor. hız farkı oluyor mu bilmiyorum sonuçta özelliklerde olmadığı yazıyor. belki yazılım dolayısıyla falan çıkıyordur. Ama dediğim gibi görünürde var sonuçta.

Üst Alt