İpucu [Mi Max 3]Nasıl Yaparım?(Eklenti, özellik... )

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Niye ve ne şekilde fark olduğunu Skorpi hocam cevaplasın. Sonuçta benden eskiler. Miui üzerinde bende sizin kadar yeniyim. Global rom içerisinde doğru düzgün özellik yok. Sadelestirilmis bir rom.

Varsayilan ayarı diye Ayarlar içerisine bir menü yada sekme koymamışlar. Yapılabilecek tek şey browser için ya devre dışı bırakmak yada miui browser hakkında kısmına girip Varsayilani temizle diyerek çözüm bulabilirsiniz. Konum için yine WhatsApp yada hangi uygulama üzerinden gidecekseniz aynı şekilde onunda Varsayilani temizle, olmazsa Google ve yandex üzerinde Varsayilani temizle yapabilirsiniz. Bu şekilde size bir defa olmak üzere hangisiyle açacağını soracaktır.
İnceleme - Muhtelif Rom'ların özellikleri ve farklılıkları

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22

oskis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
oski
Cihazım
mi max 2
Konular
0
Salih bey iyi günler efendim
bugun bir eminönü manzarasi çektim otomatik sahne modunda
çok güzel görünüyor ama daha güzel olabilirmi diye düşünüyorum kameranin hakki daha güzel olabilirmi hangi uygulama ile çeksek daha iyi olur birde 18:9 dami 4:3 demi çekilenler daha net olur ?

Ekli dosyalar

• IMG_20181106_074627.jpg
    IMG_20181106_074627.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 63
Son düzenleme:

oskis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
oski
Cihazım
mi max 2
Konular
0
Bir özellikte ben yazmak istedim vodafone veya turkcell kullaniyorsaniz (telekomda yok sanirsam bilen yazsin)
Turkcell hattimi hd ses volte mowifi destekli bir cihaza taktim ve sms ile etkinleştirdim
Sonrasinda hatti çikartip tekrar mi max 3 e taktim ve volte 4g olarak geldi
yani konuşur iken telefon 3g ye düşmüyor ve devamli şekilde 4g ile görüşme yapiyorsunuz
Tabiki öncesinden telefon hat ayarlarindan volte görüşmeyi aktif etmeniz gerekiyor

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22
Bir özellikte ben yazmak istedim vodafone veya turkcell kullaniyorsaniz (telekomda yok sanirsam bilen yazsin)
Turkcell hattimi hd ses volte mowifi destekli bir cihaza taktim ve sms ile etkinleştirdim
Sonrasinda hatti çikartip tekrar mi max 3 e taktim ve volte 4g olarak geldi
yani konuşur iken telefon 3g ye düşmüyor ve devamli şekilde 4g ile görüşme yapiyorsunuz
Tabiki öncesinden telefon hat ayarlarindan volte görüşmeyi aktif etmeniz gerekiyor

Elinize sağlık hocam. İlgilenen arkadaşların işine yarayabilir.

Salih bey iyi günler efendim
bugun bir eminönü manzarasi çektim otomatik sahne modunda
çok güzel görünüyor ama daha güzel olabilirmi diye düşünüyorum kameranin hakki daha güzel olabilirmi hangi uygulama ile çeksek daha iyi olur birde 18:9 dami 4:3 demi çekilenler daha net olur ?

Hocam kamera ile pek aram yok. Telefonda ilgilendiğim pdf okuma, müzik dinleme, video izleme ve rom atmadır. Onun harici detaylara girmiyorum. Çoğu zaman romun ayarlarını bile yapmıyorum. Eğer daha net görüntü alabilirseniz bizimle paylaşmanızı isterim.
Geçenlerde google camera denemiştim, renk tonları kendi kamerasına göre hoşuma gitmişti.

hakan.aktas

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Elektrik Mühendisi
Konular
11
Ön kamera ile yüz tanıma var mı nasıl aktif ediliyor ? Teşekkürler :)

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22
Ön kamera ile yüz tanıma var mı nasıl aktif ediliyor ? Teşekkürler :)

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hakan.aktas Bildiğim kadarıyla Global Rom içerisinde bölgesel olarak gözükmüyor. Bölgenizi Hong Kong yada Hindistan olarak değiştiriniz. sonrasında Ayarlar içerisinden kontrol ediniz. Eğer yüz tanıma aktif olmamışsa Global Beta Roma geçiniz. Sonrasında tekrar bölgeyi Hong Kong yada Hindistan olarak değiştiriniz. Ayarlar altında aktif olacaktır.

Custom Rom(Xiaomi.eu vb.) yükleyerek direk aktif edebiliyorsunuz. Eğer Miui 10 ile geldiyse hatamı arkadaşlar düzeltsinler.

Resimleri sırasıyla takip ettiğinizde başarılı şekilde yüz tanımayı aktif edebilirsiniz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

omrfrk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ömer faruk
Cihazım
mix 2 - max 3
Konular
3
Yukarıdaki mesajlara baktım ama tam cevap bulamadım
Şimdi soruyorum:
1
Cihaz Çin romu
alttan parmağı yukarı kaydırınca arama uygulaması olarak Google ın çalışmasını istiyorum bunu nasıl yapabilirim
Şu an Çin romu olduğu için kendi çince olan uygulaması açılıyor
2
Google Chrome u default yaratıcı olarak nasıl ayarlarım
Malum default tarayıcı yine çince
Yardımlar için şimdiden teşekkürler

omrfrk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ömer faruk
Cihazım
mix 2 - max 3
Konular
3
Ekrandaki simge sayısı 4x6 dan fazla ve alttaki uygulama simgesi sayısı 5 ten fazla olan temalara nasıl ulaşabilirim kullanan var mı bu şekilde ?

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22
Yukarıdaki mesajlara baktım ama tam cevap bulamadım
Şimdi soruyorum:
1
Cihaz Çin romu
alttan parmağı yukarı kaydırınca arama uygulaması olarak Google ın çalışmasını istiyorum bunu nasıl yapabilirim
Şu an Çin romu olduğu için kendi çince olan uygulaması açılıyor
2
Google Chrome u default yaratıcı olarak nasıl ayarlarım
Malum default tarayıcı yine çince
Yardımlar için şimdiden teşekkürler

1- TWRP yada root atarak sistem üzerinden arama uygulamasını kaldırabilirsin. Fakat yukarı kaydırınca google açılması için bir ayar yapmamışlar. O yüzden google açılsın istiyorsan başka launcher kurabilirsin. Tavsiye: "Nova launcher"
Diğer bir yöntem ise tam ekran kullanmamak şartıyla, Ayarlar>Ek ayarlar>Hareket Kısayolları>Fonksiyon kısayolu>Google Aramayı başlat
sıralamasıyla sayfa içerisine girdikten sonra menu tuşuna uzun basınca açılsın vb. kısayol tuşu atayabilirsiniz.

2-Ayarlar içinden azıcık arama yaparsan mutlaka bulacaksındır. Varsayılan uygulamalar diye görürsün. Size tavsiyem öncelikli olarak telefonunuzun altını üstüne getirin. Her tarafını kurcalayın. Telefonunuzu tanıyın. Soru sormadan internet üzerinde yada forumda arama yapınız. Bulamazsanız soruları sorunuz. İnternette arayacağınız terim, "How to Change Default Apps in MIUI" cümlesidir.

İpucu - [Mi Max 3]Nasıl Yaparım?(Eklenti, özellik... ) link üzerinden anlatımını yaptım bakabilirsin.

3- En basit yolu Nova launcher kurun istediğiniz şekilde ayarlarını yapın. Yada varsayılan başlatıcı üzerinde tema değiştirerek istediğiniz simge sayısına erişebilirsiniz. Temaları tema marketinden, miui forumundan yada internette arama yaparak bulabilirsin. Yada custom rom kurarsın, istediğin temayı internetten indirip içerisini editleyerek istediğin simge sayısını yapabilirsin. Misal ben cihazımda 12x8 kullanıyorum.

Son düzenleme:
Üst Alt