İpucu [Mi Max 3]Nasıl Yaparım?(Eklenti, özellik... )

omrfrk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ömer faruk
Cihazım
mix 2 - max 3
Konular
3
1- TWRP yada root atarak sistem üzerinden arama uygulamasını kaldırabilirsin. Fakat yukarı kaydırınca google açılması için bir ayar yapmamışlar. O yüzden google açılsın istiyorsan başka launcher kurabilirsin. Tavsiye: "Nova launcher"
Diğer bir yöntem ise tam ekran kullanmamak şartıyla, Ayarlar>Ek ayarlar>Hareket Kısayolları>Fonksiyon kısayolu>Google Aramayı başlat
sıralamasıyla sayfa içerisine girdikten sonra menu tuşuna uzun basınca açılsın vb. kısayol tuşu atayabilirsiniz.

2-Ayarlar içinden azıcık arama yaparsan mutlaka bulacaksındır. Varsayılan uygulamalar diye görürsün. Size tavsiyem öncelikli olarak telefonunuzun altını üstüne getirin. Her tarafını kurcalayın. Telefonunuzu tanıyın. Soru sormadan internet üzerinde yada forumda arama yapınız. Bulamazsanız soruları sorunuz. İnternette arayacağınız terim, "How to Change Default Apps in MIUI" cümlesidir.

İpucu - [Mi Max 3]Nasıl Yaparım?(Eklenti, özellik... ) link üzerinden anlatımını yaptım bakabilirsin.

3- En basit yolu Nova launcher kurun istediğiniz şekilde ayarlarını yapın. Yada varsayılan başlatıcı üzerinde tema değiştirerek istediğiniz simge sayısına erişebilirsiniz. Temaları tema marketinden, miui forumundan yada internette arama yaparak bulabilirsin. Yada custom rom kurarsın, istediğin temayı internetten indirip içerisini editleyerek istediğin simge sayısını yapabilirsin. Misal ben cihazımda 12x8 kullanıyorum.
Cevabınız için teşekkü ederim efendim
Nova launcher yükledim ve tam olarak ihtiyacımı karşıladı
Telefon büyük olmasına karşın tek elimle kullanabilmek için simgeleri küçülttüm ve sağa yasladım şimdi sadece başparmağımla neredeyse herşeyi yapabiliyorum

hakan.aktas

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Elektrik Mühendisi
Konular
11
hakan.aktas Bildiğim kadarıyla Global Rom içerisinde bölgesel olarak gözükmüyor. Bölgenizi Hong Kong yada Hindistan olarak değiştiriniz. sonrasında Ayarlar içerisinden kontrol ediniz. Eğer yüz tanıma aktif olmamışsa Global Beta Roma geçiniz. Sonrasında tekrar bölgeyi Hong Kong yada Hindistan olarak değiştiriniz. Ayarlar altında aktif olacaktır.

Custom Rom(Xiaomi.eu vb.) yükleyerek direk aktif edebiliyorsunuz. Eğer Miui 10 ile geldiyse hatamı arkadaşlar düzeltsinler.

Resimleri sırasıyla takip ettiğinizde başarılı şekilde yüz tanımayı aktif edebilirsiniz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

çok teşekkürler Honkong yapınca oldu :)

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22

DIYARBAKIR

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Diyar bekir
Cihazım
13 ULTRA
Konular
13
saliharda 12x8 den bi ekran görüntüsü atarmisiniz merak ettim:)

Benim bootloader için 720 demişti ama salı günü açılacak:) neden boyle oldu acaba. Başka hesap ekledim, onla açmayı denedim falan ondan mı olmuştur.

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22

Benim bootloader için 720 demişti ama salı günü açılacak:) neden boyle oldu acaba. Başka hesap ekledim, onla açmayı denedim falan ondan mı olmuştur.

Aynen başka hesap deneyince baştan başlatıyor. Bendede aynısı olmuştu haha-- Cumadan sonra 12x8 simge düzenin resmini atarım.

Sakin61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Jeodezi
Konular
3
Merhaba.

Yeni başlık açmadan sorumu buradan yönelte bilirim sanırım. Ahize kısmında ki hoparlörün sesini yükseltebiliyor muyuz acaba? Yoksa donanım olarak mı kısık ses veriyor (nokia 6 da olduğu gibi)? Bir ihtimal daha cihaz arızalı olabilir mi? Teşekkür ederim.

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22
Arkadaşın sayacı baştan başlamamış ki, hızlı ileri sarmış :?haha--

aaa yanlış anlamışım haha--haha--haha--clap~~clap~~clap~~ Bugünlerde pek kafam yerinde olmadığı için okuduğumu anlamakta güçlük çekiyorum. Onun adına çok sevindim.

12x8

Merhaba.

Yeni başlık açmadan sorumu buradan yönelte bilirim sanırım. Ahize kısmında ki hoparlörün sesini yükseltebiliyor muyuz acaba? Yoksa donanım olarak mı kısık ses veriyor (nokia 6 da olduğu gibi)? Bir ihtimal daha cihaz arızalı olabilir mi? Teşekkür ederim.

Hiç böyle bir yöntem görmedim. Dolby plus ile ses yükseliyor ama ahize farkediyor mu diye kulağımı dayamamıştım. Telefon görüşmelerinde bana göre fazlasıyla yeterli oluyor. Video izlerken ses yetersizliğini Dolby plus ile tolero edebilirsiniz.

Sakin61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Jeodezi
Konular
3
Hiç böyle bir yöntem görmedim. Dolby plus ile ses yükseliyor ama ahize farkediyor mu diye kulağımı dayamamıştım. Telefon görüşmelerinde bana göre fazlasıyla yeterli oluyor. Video izlerken ses yetersizliğini Dolby plus ile tolero edebilirsiniz.

Evet görüşmelerde gayet yeterli ses. Benim dikkatimi müzik ve video izlerken çekti, sanırım sizde aynı şekilde ses diğer hoparlör gibi yüksek değil. Nokia 6 da kafamı çok kurcalamıştı arızalı olduğunu düşünmeye başlamıştım. Sanırım normali mi max içinde aynı.

hakan.aktas

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Elektrik Mühendisi
Konular