İpucu [Mi Max 3]Nasıl Yaparım?(Eklenti, özellik... )

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22
  • 2G, 3G yada 4G şebeke ayarı nasıl yapılır?
Merhaba arkadaşlar custom rom üzerinde sadece 2g, 4g, 2g/3g, 2g/3g/4g gibi bir çok çeşit olmasına rağmen global ve çin romlarının kendisinde bir kaç şebeke ayarı mevcuttur. Bunları ayarlamak için resimlerin sırasını takip ederseniz isteğinize göre ayarlayabilirsiniz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Kendi cihazımda sadece 2g(pil tasarrufu) seçilidir.

oskis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
oski
Cihazım
mi max 2
Konular
0
Kusura bakmayın yarına kaldı. Arkadaş ise geri dönmedi. Onun işleride bana kaldı punch~~
Günaydin efendim hayirli günler
bugun bakabilrseniz çok güzel olucak
benim daha değişik bir sorum var umarim rahatsiz etmiyorumdur sürekli sorduğum için
Telefon üzerinden mi max 3 global sürüm yüklü mi 10 öncelikle onu belirtim
Telefona klavye mause bağlayip oyun oynamak istiyorum malum ekran çok büyük tam oyunluk
nasil bir aparat gerekli ve desteği varmidir Örnek oyun Pubg mobile ..

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22
Günaydin efendim hayirli günler
bugun bakabilrseniz çok güzel olucak
benim daha değişik bir sorum var umarim rahatsiz etmiyorumdur sürekli sorduğum için
Telefon üzerinden mi max 3 global sürüm yüklü mi 10 öncelikle onu belirtim
Telefona klavye mause bağlayip oyun oynamak istiyorum malum ekran çok büyük tam oyunluk
nasil bir aparat gerekli ve desteği varmidir Örnek oyun Pubg mobile ..

Yukarı kaydırma özelliğini global rom içerisinde doğrudan kapatmak için bir özellik eklememiş. Kapatabilmek için ne yazıkki Google Ara uygulamasını devre dışı bırakmalısınız. Fakat MIUI 10 üzerinde Google Ara uygulaması üzerinde devre dışı bırakmayı pasifleştirmişler. Geriye twrp recovery kurup içerisinden sistemden silebilir, root uygulaması yükledikten sonra sistemden silebilirsiniz. Google Ara uygulamasını kaldırmadan yapılabilmesi için yukarı kaydır içerisinden pasif edilmiş MIUI launcher bulduktan sonra twrp üzerinden sisteme kurmalısınız.
Bu isteğinizle ilgili MIUI resmi forumunda yaklaşık bir sene önce şikayet oluşturulmuş. Bir senedir çözüm bulmayan şikayet muhtemelen hiçbir zaman çözüm bulmayacaktır.
Bunların dışında geriye yapabileceğiniz launcher değiştirebilirsiniz. Poco launcher yada Nova launcher iki alnernatif uygulamalardır.

Diğer sorularınız için Aliexpress üzerinden aparatları bulabilirsiniz. Detaylı olarak internet ve forumda araştırma yaparak bulabilirsiniz.

oskis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
oski
Cihazım
mi max 2
Konular
0
Yukarı kaydırma özelliğini global rom içerisinde doğrudan kapatmak için bir özellik eklememiş. Kapatabilmek için ne yazıkki Google Ara uygulamasını devre dışı bırakmalısınız. Fakat MIUI 10 üzerinde Google Ara uygulaması üzerinde devre dışı bırakmayı pasifleştirmişler. Geriye twrp recovery kurup içerisinden sistemden silebilir, root uygulaması yükledikten sonra sistemden silebilirsiniz. Google Ara uygulamasını kaldırmadan yapılabilmesi için yukarı kaydır içerisinden pasif edilmiş MIUI launcher bulduktan sonra twrp üzerinden sisteme kurmalısınız.
Bu isteğinizle ilgili MIUI resmi forumunda yaklaşık bir sene önce şikayet oluşturulmuş. Bir senedir çözüm bulmayan şikayet muhtemelen hiçbir zaman çözüm bulmayacaktır.
Bunların dışında geriye yapabileceğiniz launcher değiştirebilirsiniz. Poco launcher yada Nova launcher iki alnernatif uygulamalardır.

Diğer sorularınız için Aliexpress üzerinden aparatları bulabilirsiniz. Detaylı olarak internet ve forumda araştırma yaparak bulabilirsiniz.
Salih bey hayirli cumalar efendim
Dün cevap yazamadim emekleriniz için teşekkürler
sizden global sürümdede yapabiliceğim bir bilgi istiyorum nacizane efendim.
Şöyleki: Varsayilan uygulamalari nasil değiştirebilirim
Örneğin Gmail yüklü bende ve birisi bana link gönderdi bunu aç dediğimde chromeden açilmasini istiyorum fakat direk kendi tarayicisi ile açiliyor
Diğer bir örnek ise bir konum göndericeğim bana sormasini istiyorum google maps mi yandexmi yada açmak istiyorum
bu tip sorunlari nasil düzeltirim
kisacasi varsayilan uygulamalari değiştirme olarak bilgi ekleyebilirmisiniz efendim konu başliğina ama global sürüm içinde olsun lütfen teşekkürler

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22
Ayarlar altından yüklü uygulamalara girdiğinizde menü tuşundan varsayılan uygulamalar gözükecektir. Resimleri takip ederek yapabilirsiniz.

Son düzenleme:

oskis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
oski
Cihazım
mi max 2
Konular
0
Hahaha okulda bilmediğimiz yerden soran öğretmenler gibisin.haha-- Çin romuna göre tarif edeceğim ama bende yok diyeceksin.:D Arkadaşın telefonuna bir el atıp bakayım.
Beklemedeyim efendim çok teşekkürler
global rom olan cihaz ile çin arasinda niye fark vardir efendim

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22
Beklemedeyim efendim çok teşekkürler
global rom olan cihaz ile çin arasinda niye fark vardir efendim

Niye ve ne şekilde fark olduğunu Skorpi hocam cevaplasın. Sonuçta benden eskiler. Miui üzerinde bende sizin kadar yeniyim. Global rom içerisinde doğru düzgün özellik yok. Sadelestirilmis bir rom.

Varsayilan ayarı diye Ayarlar içerisine bir menü yada sekme koymamışlar. Yapılabilecek tek şey browser için ya devre dışı bırakmak yada miui browser hakkında kısmına girip Varsayilani temizle diyerek çözüm bulabilirsiniz. Konum için yine WhatsApp yada hangi uygulama üzerinden gidecekseniz aynı şekilde onunda Varsayilani temizle, olmazsa Google ve yandex üzerinde Varsayilani temizle yapabilirsiniz. Bu şekilde size bir defa olmak üzere hangisiyle açacağını soracaktır.

Üst Alt