Rom Mi Max 3 için Custom Rom's (android 12 )

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Aşağıdaki linkten çeşitli custom romları indirip Mi Max3 cihazınıza kurabilirsiniz. Ben aşağıdaki romu indirdim. kurdum, kullanıyorum. Bir sorunla karşılaşmadım. Magisk kurulu geliyor, gapps ise kurulumda seçenek olarak bırakılmış, isteyen işaretleyip kurabilir. Aşağıdaki linkte çeşitli farklı custom romlar var. Hangisini kurmak isterseiz indirip kurabilirsiniz.

İndirme Linki : :

MİZANTROP

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
asdsad
Cihazım
asdsadsad
Konular
0
günlük kullanıma uygun mu hocam? güncelleme alır mı acaba kursak?

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Ben crDroid Rom (android 12 ) indirdim ve kurdum. Halen kullanıyorum. Günlük kullanıma uygun, her işimi sorunsuz yerine getiriyor. Kurulumda kernel seçeneğide sunuyor. Mesela oyun oynayanlar için veya enerji tasarruflu kararlı kernel seçenekleri sunuyor. Hangisini istersen onu kuruyorsun. Rootlu telefonlar için Magisk seçeneğini, Google uygulamaları için gapps seçeneğini sunuyor. Zip uzantılı Romların Twrp ile kurulacağını umarım biliyorsunuzdır. Güncellemeden ziyade ileride yeni bir sürüm sunulabilir, kuvvetli ihtimaldir. Geliştiriciler sağolsunlar bizim gibi eski telefonları kullananları düşünüp sürüm geliştiriyorlar.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Daha iyi anlaşılsın diye başlığa Mi Max3 eklenmiştir

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Teşekkür ederim. Çok iyi düşünmüşsünüz !

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Linkte sergilenen custom romların 4 tanesini test ettim. Bunlar içinde en stabil ve en sorunsuz çalışan Eng. Sanek_Creed' in geliştirdiği android 11 olan 2022 yapımı '' LosFork 18.1 '' sürümü oldu. Öneririm.

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Linkte sergilenen custom romların 4 tanesini test ettim. Bunlar içinde en stabil ve en sorunsuz çalışan Eng. Sanek_Creed' in geliştirdiği android 11 olan 2022 yapımı '' LosFork 18.1 '' sürümü oldu. Öneririm.
Hocam keşke test ettikleriniz için konu açıp, SS ler falan ekleseydiniz, belki bunlara bakıp da, canı çeken falan olurdu

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Sevgili Skorpi, sizin xiaomi.eu yanlısı olduğunuzu biliyorum. Ancak ne var ki 4 yıl önce geliştirilmiş teknolojiye sahip Efsane bir telefon olan Mi Max 2 ve Mi Max 3 için yeni teknolojik gelişmeler ağır gelmeye başladı. Özellikle testlerle tesbit ettiğim üzere Miui 12.5 ve üzeri sürümlerde bu durum kendini göstermeye başladı. Hal böyle olunca Custom Romlar bizim yaşlı telefonlar için adeta imdata yetişen bir cankurtaran oldular. Bunun en açık göstergesi stabil custom romlar sayesinde android 11 ve 12 sistemleri sıkıntısız-sorunsuz kullanabilmemizdir. Bu sayede telefonlarımızın kullanım ömrü de artmış oluyor, dolayısı ile büyük paralar sarfederek yeni telefon almamıza da gerek kalmıyor. LineageOS Android 7 (Oxygen) den bu yana uzun süredir çeşitli sürümlerini test ettiğim ve halende güvenle kullandığım bir custom Rom. O yüzden deneyimlerim doğrultusunda Mi Max 3 kullanıcılarına öneriyorum.

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Teşekkürler hocam, bana sonunda zorla AOSP yükleteceksiniz bu gidişle ama ben maalesef fanatik bir Miui aşığıyım, bir türlü karar veremiyorum doğrusu.... Bazen hadi yükle diyorum, yüklüyorum ve dönüyorum

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Skorpi
Teknolojik gelişmeler doğrultusunda bir gün zorunlu olarak Xiaomilerin Efendisi' nde Custom Rom kullanmaya başlayacağınızı öngörüyorum. Ben özgürlüğü Custom Romlar' da duyuyorum. Telefon bana değil, ben telefona hükmedebiliyorum. En azından Google uygulamaları ile Mi uygulamaları arasında sıkışıp onlara bağımlı kalmıyorum. Bilgi düzeyine bağlı olarak bir kullanıcı custom romlarda dilediği değişikliği, modifikasyonu yapabiliyor. Oysa custom olmayan Romlarda buna izin verilmiyor, adeta bir esir gibi zorunlu olarak sisteme uymanız gerekiyor. Dolayısı ile size ait tüm özel bilgiler elde ediliyor, gizlilik haklarınız diye bir şey kalmıyor. Uzun süreceği için burada tek tek anlatamayacağım daha bir çok nokta var. Güvenlik gibi...Onları es geçiyorum şimdilik. Aslında bunlar hemen hemen herkes tarafından biliniyor ama nedense gözardı ediliyor.

Üst Alt