Rom Mi Max 2 Xioami-MİUİ Hellas XRTV & AROMA Rom 9.8.29 V10_7.1

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Güvenlik
Konular
209
Hocam tam bir süre yerimde kalicam demiştim iş mi bu yaptığınız :D
Fırsat bulduğumda denemek istiyorum 8=)
Bende öyle düşünüyordum hocam ama kaşıntı vurdu maalesef

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
Bende öyle düşünüyordum hocam ama kaşıntı vurdu maalesef

Aklımızda kalacağına telefonumuzda olsun hocam :D ama internet aşırı yavaş olduğu için indiremiyorum ben paket yenilendiğinde indirip deniyecem. Eu beta zaten çok güzel ve buda onun üzerine kurulmuş muhtemelen güzeldir.:)

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Elinize saglik. Tam indireyim kurayim diyorum sonra bir anda icimi huzun kapliyor. :( Ne kadar haftalik romlari gereksiz bulsamda yinede uzuluyor insan. Bunun yerine aylik yapsalardi iyiydi

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Güvenlik
Konular
209
Elinize saglik. Tam indireyim kurayim diyorum sonra bir anda icimi huzun kapliyor. :( Ne kadar haftalik romlari gereksiz bulsamda yinede uzuluyor insan. Bunun yerine aylik yapsalardi iyiydi
Teşekkürler hocam.
Bu romun kararlısıda var ama henüz bizim cihazlar için verilmedi,yakında verilir paylaşırım mutlaka.
Neden haftalık kullanmıyorsunuz,tercih meselesi tabi ama aslında kararlıdan daha iyi bana göre.

eren15935

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Oneplus 10 pro
Konular
11
Dün muydu ne. Bir haber okudum. Max ve not serisi artık gelmeyecekmiş diye yazıyordu. Max4u etkiler mi bilmem artık.

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Güvenlik
Konular
209
Dün muydu ne. Bir haber okudum. Max ve not serisi artık gelmeyecekmiş diye yazıyordu. Max4u etkiler mi bilmem artık.
Yani en azından bu sene çıkmayacağı kesin.

mharun

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Harun
Cihazım
Mi A3
Meslek
Medya Koordinatörü
Konular
3
miu tabanlı romlarda aromanın kralını Escobar1945 hoca yapmıştı. Bu romda ekran görüntülerinden anladığım çok fazla özelleştirme olmadığı. Performans değerlendirmesi yapacak varsa yazdıklarını okumak sonra da denemek isterim.

not: performans derken ekran süresi değil :D

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Teşekkürler hocam.
Bu romun kararlısıda var ama henüz bizim cihazlar için verilmedi,yakında verilir paylaşırım mutlaka.
Neden haftalık kullanmıyorsunuz,tercih meselesi tabi ama aslında kararlıdan daha iyi bana göre.

Hocam,

Ben mi4 den bu yana bir çok miui cihazı kullandım. Mi5-6, mi max, mi note 3. Diğer çok aşırı sık cihaz değiştiririm, marka seçmem. Hepsinde de rom atarım. Ama her seferinde en iyisi miui gelir. Miui dede en kullanılabilir sürüm dediğiniz gibi haftalık olan. Bence xiaomi betayı kapatacağına kararlıyı kapamalıydı. Beta süresini de 1 aya sabitleyebilirdi. Ama işlerine gelmiyor çünkü artık onlarda onlarca cihaz çıkartıp satıp arkaya bakmak istemiyorlar. Bir nevi samsung, huawei gibi.

Neden hüzünlendim? Beta sürecisini seviyordum ama haftalık güncelleme tam eziyet. Ki zaten çoğu haftalık güncellemede gelişme yoktu. Aynı stok dosyaları koyup koyup otaya gönderiyorlardı. 1 haftalık geri dönüş sistemi anca kapalı betada sağlam sonuçlar verir. Ki xiaomi de demin kararlıyı kurdum. Güvenlik seviyesi 2019-01-01. Betada ise 2019-03-01. Sonra çıkıp biz betayı sadece geri dönüşler için yaptık diyorlar. Buda açık betayı göndermelerinin amacını saptırıyor zaten yıllardır.

Şuda bir gerçek. Xiaomiyi büyük yapan her zaman güncelleme desteği idi. Mi max serisi ise tüm kullanıcıların isteğini karşılaması ve şuan mi max bile yeterli iken yeni sürüm çıkarmamalarının sebebi bu. Şuan tüm cihazların tek sorunu batarya. Max cihazı ise bu konuda bi katil. Para katili. Konu dışı bir yorumlama oldu. Şimdiden kusura bakmayın

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Güvenlik
Konular
209
Hocam,

Ben mi4 den bu yana bir çok miui cihazı kullandım. Mi5-6, mi max, mi note 3. Diğer çok aşırı sık cihaz değiştiririm, marka seçmem. Hepsinde de rom atarım. Ama her seferinde en iyisi miui gelir. Miui dede en kullanılabilir sürüm dediğiniz gibi haftalık olan. Bence xiaomi betayı kapatacağına kararlıyı kapamalıydı. Beta süresini de 1 aya sabitleyebilirdi. Ama işlerine gelmiyor çünkü artık onlarda onlarca cihaz çıkartıp satıp arkaya bakmak istemiyorlar. Bir nevi samsung, huawei gibi.

Neden hüzünlendim? Beta sürecisini seviyordum ama haftalık güncelleme tam eziyet. Ki zaten çoğu haftalık güncellemede gelişme yoktu. Aynı stok dosyaları koyup koyup otaya gönderiyorlardı. 1 haftalık geri dönüş sistemi anca kapalı betada sağlam sonuçlar verir. Ki xiaomi de demin kararlıyı kurdum. Güvenlik seviyesi 2019-01-01. Betada ise 2019-03-01. Sonra çıkıp biz betayı sadece geri dönüşler için yaptık diyorlar. Buda açık betayı göndermelerinin amacını saptırıyor zaten yıllardır.

Şuda bir gerçek. Xiaomiyi büyük yapan her zaman güncelleme desteği idi. Mi max serisi ise tüm kullanıcıların isteğini karşılaması ve şuan mi max bile yeterli iken yeni sürüm çıkarmamalarının sebebi bu. Şuan tüm cihazların tek sorunu batarya. Max cihazı ise bu konuda bi katil. Para katili. Konu dışı bir yorumlama oldu. Şimdiden kusura bakmayın
Estağfurullah hocam, kesinlikle haklısınız,söylenecek çok şey var lakin yapılacak pek bir şey yok,takip edip göreceğiz ne olacağını.

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Güvenlik
Konular
209
miu tabanlı romlarda aromanın kralını Escobar1945 hoca yapmıştı. Bu romda ekran görüntülerinden anladığım çok fazla özelleştirme olmadığı. Performans değerlendirmesi yapacak varsa yazdıklarını okumak sonra da denemek isterim.

not: performans derken ekran süresi değil :D
Hocam paylaşım yaptığımdan beri kullanıyorum.Öncelikle kim olursa olsun Escobar1945 hocam ile başedemez bu konuda.Yani sizinle aynı fikirdeyim.Roma gelirsek Eu tabanlı olduğu için dolayısıyla Eu dan hiç bir farkı yok özelleştirme açısından,sadece kurulumda sonradan yüklenmesi gereken (Dolby,magisk,gcam,face,insta vs)uygulamaların aroma ile yüklenebiliyor olması avantaj,rom henüz çok yeni olduğu için ufak tefek göze çarpmayan hataları var ama sonraki güncellemelerde düzelir diye umuyorum çünkü ota desteği de sunuyorlar yani sürekliliği olacağı belli.Şu an 36 cihaza destek veriyorlar,diğer cihazlar içinde verileceğini söylüyor geliştiricileri.Belki ilerki güncellemelerde özelleştirmeler sunulabilir,ozaman daha güzel olur kanaatindeyim.Biraz uzun bir yorum oldu sanırım ama sonuç olarak kullanılabilir herhangi bir günlük veya haftalık kullanımı etkileyecek bir durum yok.

Üst Alt