Soru Mi Max 2 vs A1

kkmehmet58

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
iPhone 5S
Konular
4
Selam arkadaşlar foruma yeni katıldım. Öncelikle herkese selamlarımı iletiyorum. :) Arkadaslar öncelikle yeni cihaz alma arayışındaydım aklımda samsung gibi klasik markalar vardı. Büyük bir donanim sayfasi tarafından bu markanın ismini duymaya başladım. Cihazlari araştırdım son derece fiyat performans ürünleri var. Hali hazırda iPhone 5s kullanmaktayım. Şuan bütçeme en uygun cihaz bu 2 model benim için önemli olan orta derece kamera performansı ses kalitesi ve stabil ve akıcı arayüz zaten telefonda yaptığım çok az işlem var. Oyun olarak 8 Ball Pool oynuyorum. Mi max 2 çok hoşuma gidiyor lakin ekranı 6.44 inc Maşallah :) Sizce 5s'den sonra beni çok aratırmı boyut olarak? A1'de Portre modu benim cok hosuma gider diye hissediyorum önerisi olan var mı?

YusufArslan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf Arslan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
27
Çift kamera, tasarım ve saf android: Mi A1
Büyük ekran, MiUI: Max 2

İhtiyaçlarınıza göre değişir mesela ben olsam Mi A1 tercih ederdim ancak bugün ikisinin birleşimi bir cihaz tanıtıldı: Redmi Note 5 Pro.

Soru - Xiaomi Redmi Note 5 ile ne zaman tanışacağız?

Oyla:

kkmehmet58

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
iPhone 5S
Konular
4
Çift kamera, tasarım ve saf android: Mi A1
Büyük ekran, MiUI: Max 2

İhtiyaçlarınıza göre değişir mesela ben olsam Mi A1 tercih ederdim ancak bugün ikisinin birleşimi bir cihaz tanıtıldı: Redmi Note 5 Pro.

Soru - Xiaomi Redmi Note 5 ile ne zaman tanışacağız?
Usta Max 2'de video izlemek acayip keyif verici olur diye umuyorum. :) Bir de şu meşhur Miu arayüzü tatmak istiyorum öve öve bitiremiyorlar. Max 2 hakkında bilginiz var mı peki? Kamera olarak A1'den çok mu geride? A1 gerçekten portre modu felan hoş ama kararsızım büyük ekran aklımı çok çeliyor. :) Resmen ne halt yiceğimi şaşırdım bu bütçe aralığında ailem'de Samsung alalım diyor. Onları'da daha ikna ediceğim. haha--
[doublepost=1518620191,1518613191][/doublepost]Güncel fikri olan yok mu? 8=)

Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Usta Max 2'de video izlemek acayip keyif verici olur diye umuyorum. :) Bir de şu meşhur Miu arayüzü tatmak istiyorum öve öve bitiremiyorlar. Max 2 hakkında bilginiz var mı peki? Kamera olarak A1'den çok mu geride? A1 gerçekten portre modu felan hoş ama kararsızım büyük ekran aklımı çok çeliyor. :) Resmen ne halt yiceğimi şaşırdım bu bütçe aralığında ailem'de Samsung alalım diyor. Onları'da daha ikna ediceğim. haha--
[doublepost=1518620191,1518613191][/doublepost]Güncel fikri olan yok mu? 8=)
1300 tlden yukarı bütçeniz varsa diger markalara da bakabilirsiniz xiaomi nin üst seviye modelleride mevcut ama iphone 5 den max 2 ye geçerseniz iphone çok kücük aşırı küçük oldugunu anlayacaksınız mi a1 de saf android max 2 tercih edin derim şu anda son güncelleme ile sorunsuz sistem diyebilirim herkese de öneriyorum bir sorunuz da varsa özelden dahi yazabilirsiniz fotograf kalitesi olur ses vs cevaplarım

Oyla:

kkmehmet58

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
iPhone 5S
Konular
4
1300 tlden yukarı bütçeniz varsa diger markalara da bakabilirsiniz xiaomi nin üst seviye modelleride mevcut ama iphone 5 den max 2 ye geçerseniz iphone çok kücük aşırı küçük oldugunu anlayacaksınız mi a1 de saf android max 2 tercih edin derim şu anda son güncelleme ile sorunsuz sistem diyebilirim herkese de öneriyorum bir sorunuz da varsa özelden dahi yazabilirsiniz fotograf kalitesi olur ses vs cevaplarım
Hocam yaptığım işlemleri hemen hemen her tel yapabilir diye umuyorum. Kamera biraz önemli sadece o da 5s'den sonra çok düşük olmasın yeter. Forumda google camera diyorlar cihazı alsam onu nasıl yüklüyeceğim daha önce hiç root felan yapmadımda. Cihazınız nasıl? Kamera Ses kalitesi bataryası nasıl mesela ben 5s'de 3 saat parlaklığı cok kısarsam 4 saat süre alıyorum. Birde Xiaomi'de Samsung gibi yeni Max 3 çıkınca Max 2'ye evlatlık muamelesi göstermez değil mi? Max 3 çıkacakmıs çok endiseliyim Max 2 alırsam 3 çıkarsa pişman olur muyum diye.. :D

Son düzenleme:
Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Hocam yaptığım işlemleri hemen hemen her tel yapabilir diye umuyorum. Kamera biraz önemli ama 5s'den sonra çok düşük olmasın yeter. Forumda google camera diyorlar cihazı alsam onu nasıl yüklüyeceğim daha önce hiç root felan yapmadımda. Siz galiba A1 kullanıyorsunuz cihazınız nasıl? Kamera Ses kalitesi bataryası nasıl mesela ben 5s'de 3 saat parlaklığı cok kısarsam 4 saat süre alıyorum.
3-5 saat söylediğiniz telefonlar için çok kısa süreler 2 katı max 2 de 3 katı ekran süresi dahi alabilirsiniz kamera olarak ne desem boş ama ben buraya çektigim bir kaç fotograf var onları atayım ne kadar kaliteli upload eder foruma bilemem atmaya çalısacagım 5 dk ya

Oyla:

kkmehmet58

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
iPhone 5S
Konular
4
3-5 saat söylediğiniz telefonlar için çok kısa süreler 2 katı max 2 de 3 katı ekran süresi dahi alabilirsiniz kamera olarak ne desem boş ama ben buraya çektigim bir kaç fotograf var onları atayım ne kadar kaliteli upload eder foruma bilemem atmaya çalısacagım 5 dk ya
Ben mesajı düzeltirken yazdığınız için görmediniz herhalde düzeltiğim mesajı hocam Max 3 çıkınca Max 2 Samsung gibi evlatlık muamelesi görür mü? Sizin en beğenmediğiniz kısmı nedir ? Ne kadar süre ekran görüntüsü alıyorsunuz? Malesef Hocam 3-4 saat alıyorum bir nevi yanımda powerbank tasıyorum. Max 2 alırsam gün boyu rahat olucağım ama Max 3 çıkınca ne olacak orası düşündürüyor. :)

Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Ben mesajı düzeltirken yazdığınız için görmediniz düzeltiğim mesajı hocam Max 3 çıkınca Max 2 Samsung gibi evlatlık muamelesi görür mü? Siz A1 kullanıyorsunuz galiba. Sizin en beğenmediğiniz kısmı nedir ? Ne kadar süre ekran görüntüsü alıyorsunuz? Malesef Hocam 3-4 saat alıyorum bir nevi yanımda powerbank tasıyorum. Max 2 alırsam gün boyu rahat olucağım ama Max 3 çıkınca ne olacak orası düşündürüyor. :)
hocam valla eyvallah ne diyelim ama 7 inç diyorlar max 2 zaten 2 gün sarjı gidiyor çok rahat 6 bin mah batarya koyarlarsa çok büyük ve ağır olacaktır cihaz ama güzel olacaktır ilk çıktıgında alacaksanız düşüncemi söylüyorum 2 bin tl den aşağı zor olur ama max 2 1150 tl civarında yarı yarıya fiyat farkı var diye düşünüyorum seçim sizin birde son model alınca fiyatlarda malum son model oluyor max 2 şu anda gayet iyi sesi görünüşü kamerası normal bir kullanıcı olarak bana hiçbir eksiklik hissettirmedi buyrun fotograflar ayar vs yapmadım hiçbirinde zaten fazla bilmem ama çektim

Ekli dosyalar

• IMG_20171214_125128.jpg
    IMG_20171214_125128.jpg
    370 KB · Görüntüleme: 6
  • IMG_20171215_152146.jpg
    IMG_20171215_152146.jpg
    3,4 MB · Görüntüleme: 8
  • IMG_20171215_152149.jpg
    IMG_20171215_152149.jpg
    3 MB · Görüntüleme: 6
  • IMG_20171215_152855.jpg
    IMG_20171215_152855.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 6
  • IMG_20171215_152910.jpg
    IMG_20171215_152910.jpg
    2,6 MB · Görüntüleme: 6
  • IMG_20180214_144111.jpg
    IMG_20180214_144111.jpg
    3,8 MB · Görüntüleme: 7
Oyla:

kkmehmet58

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
iPhone 5S
Konular
4
hocam valla eyvallah ne diyelim ama 7 inç diyorlar max 2 zaten 2 gün sarjı gidiyor çok rahat 6 bin mah batarya koyarlarsa çok büyük ve ağır olacaktır cihaz ama güzel olacaktır ilk çıktıgında alacaksanız düşüncemi söylüyorum 2 bin tl den aşağı zor olur ama max 2 1150 tl civarında yarı yarıya fiyat farkı var diye düşünüyorum seçim sizin birde son model alınca fiyatlarda malum son model oluyor max 2 şu anda gayet iyi sesi görünüşü kamerası normal bir kullanıcı olarak bana hiçbir eksiklik hissettirmedi buyrun fotograflar ayar vs yapmadım hiçbirinde zaten fazla bilmem ama çektim
Hocam değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Kamerasi orta derece bir yapıya sahip sanırım aynı manzaraları kendi telefonumla'da çeksem hemen hemen aynı çeker yani kamerasına atan tayfa var bence kamerası gayet yeterli gibi duruyor. Hocam peki A1 nasıl bir fikriniz var mı? Siz hangi cihazdan geçtiniz önceki cihazınızda en son beğendiğiniz ve ya eksiğini çektiğiniz özellik oldu mu? Mi Max 2 ve A1 çok fiyat perfornans ürünleri acayip kararsız kaldım. :)

Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Hocam değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Kamerasi orta derece bir yapıya sahip sanırım aynı manzaraları kendi telefonumla'da çeksem hemen hemen aynı çeker yani kamerasına atan tayfa var bence kamerası gayet yeterli gibi duruyor. Hocam peki A1 nasıl bir fikriniz var mı? Siz hangi cihazdan geçtiniz eki cihazınızda en son beğendiğiniz ve ya eksiğini çektiğiniz özellik hangisi oldu? Mi Max 2 ve A1 çok fiyat perfornans ürünleri acayip kararsız kaldım. :)
max 2 a 1 den çok daha önce çıktı fiyatı biraz daha düşer diye düşünüyorum a1 çok kısa süre kullandım ama saf android ben seviyorum ama çoğu kullanıcı tabiriyle " çok basit" görsellik yönünden miui arayüzü iyidir mi a1 yerine mi 5x olsaydı türkiyede satan varmı bilmiyorum 5x alabilirsiniz diyebilirdim bu arada mi a1 ile ön kamera deneyimim olmadı ama 1-2 yerde ön kamerasından şikayetçi olan görmüştüm max 2 yeterli ışıkta sosyala medyada fazlasıyla işinize yarayacak fotograflar çıkarır deneyimleyebileceğiniz bir yerde yok ki media markt getirse insanlar kıyaslama yapabiliyor
[doublepost=1518623176,1518622986][/doublepost]eksikliğini çektigim bir konu yok onu da cevaplayayım max 2 büyük bir telefon bakın 5.5 inç bir telefona büyük diyen birisi değilim ama max 2 6.44 inç büyük bir telefon kullanımda ellerim büyük hafif zorluk olabiliyor daha büyük bir telefon tercih etmezdim
ben hangi cihazdan geçtim max 2 ye redmi note 4x modeli vardı 4/64 tasarımı pek hoş gelmedi aldığım ay geri sattım ondan önce de redmi note 3 pro tabi teknik destek olarak da tanıdıklarımın cihazlarını kullandığım oluyor o arada deneyimliyoruz mi 5 -5s mi6 kullanmışlığımda var daha saymadığım xiaomi telefonları da kulandım 1 hafta 3 gün 5 gün bende kalabiliyor cihazlar

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt