Çözüldü Mi max 2 video kayıt ses sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Bootloader unlock için başvuru yaptım, sms falan direkt geldi onay aldım fakat cihazda global kararlı rom olduğu için unlock olmadı, hata veriyor. Bir ara Çin Developer sürüme dönüp unlock yapacağım. Çok zahmetliymiş bu işler ya. :) Yine kendi işimizi kendimiz göreceğiz herhalde.
Onay geldikten sonra en az 72 saat bekleme süresi var

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

damn2u

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
R.Note 5 Pro
Konular
7
Bekleme sürem yok, sanırım önceden de Xiaomi cihazlar kullandığım için direkt unlock kısmına geçebiliyorum fakat rom global olduğu için alt resimdeki 86006 hatasını veriyor. Bu hatayı araştırdığımda Çin romuna geçip unlock yapmam gerektiği bilgisine ulaştım. Skorpi

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Bekleme sürem yok, sanırım önceden de Xiaomi cihazlar kullandığım için direkt unlock kısmına geçebiliyorum fakat rom global olduğu için alt resimdeki 86006 hatasını veriyor. Bu hatayı araştırdığımda Çin romuna geçip unlock yapmam gerektiği bilgisine ulaştım. Skorpi

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Ok, Sorry

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

damn2u

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
R.Note 5 Pro
Konular
7
Bootloader unlock ettim, global rom'a dönüp twrp + root + üstte paylaştığım ses modunu yükledim ve müziğin sesini epey bir açarak club tarzı müziklerle video kaydettim, şimdilik ses bozulması yok gözüküyor. Bir de kalabalık bir ortamda kayıt yapıp denedik mi kesin sonuca ulaşırız gibi gözüküyor.

caglarakgll

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağlar
Cihazım
Mi Max 2
Konular
8
Bootloader unlock ettim, global rom'a dönüp twrp + root + üstte paylaştığım ses modunu yükledim ve müziğin sesini epey bir açarak club tarzı müziklerle video kaydettim, şimdilik ses bozulması yok gözüküyor. Bir de kalabalık bir ortamda kayıt yapıp denedik mi kesin sonuca ulaşırız gibi gözüküyor.
Üstteki ses modunun hangisini yükledin abicim ve nasıl yükledin detaylı bi anlatım yapma şansın var mıdır acaba ?

damn2u

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
R.Note 5 Pro
Konular
7
Şuraya alta iliştirdiğim linkten ses modunu indirebilirsiniz, twrp recovery ile yükleniyor. TWRP yoksa, hatta bootloader kilidi kapalıysa oradan başlamanız gerekir işlemlere. Onu da ikinci linkteki rehbere göre yapmanız gerekiyor. Zaten o rehberde tüm işlemleri hangi sırayla yapmanız gerektiği de yazıyor, bende oraya bakarak yaptım.

Rehber - Mi Max 2 BL Kilidi Açma + Twrp + Root + Global ve Xiaomi .EU Rom Yükleme

caglarakgll

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağlar
Cihazım
Mi Max 2
Konular
8
Şuraya alta iliştirdiğim linkten ses modunu indirebilirsiniz, twrp recovery ile yükleniyor. TWRP yoksa, hatta bootloader kilidi kapalıysa oradan başlamanız gerekir işlemlere. Onu da ikinci linkteki rehbere göre yapmanız gerekiyor. Zaten o rehberde tüm işlemleri hangi sırayla yapmanız gerektiği de yazıyor, bende oraya bakarak yaptım.

Rehber - Mi Max 2 BL Kilidi Açma + Twrp + Root + Global ve Xiaomi .EU Rom Yükleme
Rootsuz olmuyor yani değil mi ? Cihaz daha yeni ya 4 aylık hemen rootlamak istemiyorum

damn2u

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
R.Note 5 Pro
Konular
7
Kaç aylık olduğunun ne önemi var ki? Xiaomilerde bootloader/root vs yazılımsal işlemlerin garanti dışına çıkmadığını duymuştum. caglarakgll

caglarakgll

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağlar
Cihazım
Mi Max 2
Konular
8
Kaç aylık olduğunun ne önemi var ki? Xiaomilerde bootloader/root vs yazılımsal işlemlerin garanti dışına çıkmadığını duymuştum. caglarakgll
Ha bundan haberim yoktu benim genelde Samsung vs cihazlar kullandığım için eskiden bilmiyordum. O zaman o adımları takip edip yarın sana burdan yazarım

dagliokkes

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ökkeş Dağlı
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
24
Arkadaşlar bir sorum olacak durum çubuğunda bu kadar çok WhatsApp simgesi çıkması normal mi önceden ne kadar mesaj gelirse gelsin bir tane simge gözüküyordu şimdi her konuşma için bir tane gözüküyor. Var mı bir ayarı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt