Rom Mi Max 2 MIUI 11 GREESHAN Global Stable 11.0.2.0 [Android 7.1.1]

byduke555

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mesut
Cihazım
mi 6
Konular
19
Xiaomi tool v2 kullanılarak yüklenilenebilir mi

ardacan15

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ardacan
Cihazım
Xiaomi mi max 2
Konular
31
Ekran görüntüsü atabilir misiniz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Romu kuracağım ve kurduk diyelim romu backup dan yedek almıştım restore den data excl. Storage yi seçip kurduğum roma geri yüklesem birsey olur mu nette öyle okudum da

Kullandığınız ROM dan bıktınız, başka ROM ' a gönül sardınız vs. Bu yüzden farklı bir ROM kurmak istiyorsunuz. İşte yapmanız gerekenler....

1 - Kurmak istediğiniz ROM ' u indirip telefonunuzun ana hafızasına atıyorsunuz.
2 - TWRP yi açıp Full Backup almanız gerekiyor ki kurduğunuz uygulamalar, resim-müzikler vs kaybolmasın. TWRP yi açıyoruz . Backup u tıkladıktan sonra SADECE ŞU SEÇENEKLERİ ! işaretliyoruz: Boot, Cache, Recovery, System, Data ( excl. storage ), EFS ( System Image işaretli olmayacak )
3 - Geri ana ekrana geldikkten sonra Wipe -> Advanced Wipe yi tıklıyor ve SADECE ŞU SEÇENEKLERİ ! işaretliyoruz : Dalvik / ART Cache, Cache, System, Data ( Internal Storage ve USB-OTG işaretli OLMAMALI )
4 - Ana ekrana geliyor Install a tıklayıp telefona kopyaladığımız yeni ROM u seçip aşağıdaki Swipe to confirm Flash düğmesini sağa kaydırıyoruz.
5 - Ana ekrana geri dönüyoruz. Restore düğmesine tıklıyoruz. ve En son aldığımız Yedeğin üzerine tıklıyoruz. Açılan seçeneklerden sadece Data ( excl. storage ) yi seçiyoruz ( Boot, Recovery, System, EFS SEÇİLİ OLMAYACAK ! ) ve Swipe to Restore düğmesini sağa kaydırıyoruz.

6 - Telefonun ana hafızasına SuperSu yu kopyalayıp ( Root istiyorsanız ) Ana ekrana geliyor Install düğmesi ile bu sefer SuperSu yu seçiyor bu dosyayı kuruyoruz...
7 - Ana ekrana geri dönüp sırası ile Reboot - System dedikten sonra yeni ROM 'unuzu tepe tepe kullanmaya başlıyorsunuz.... clap~~

Kaynak : Skorpi
BU ŞEKİLDE YAPSAM OLUR MU KIRMIZI YAZAN YERDEKİ GİBİ ?

Son düzenleme:

ua_mustafa_20

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
poco x3 nfc
Meslek
profesyonel işsiz
Konular
87
kullananlar yorum yapabilir mi ?
geçilir mi ?
ekran süresi falan nasıl ?

Amazon42

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerim
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
27
kullananlar yorum yapabilir mi ?
geçilir mi ?
ekran süresi falan nasıl ?
Ben sadece tarayıcı deezer ve whatsapp kullanıyorum hocam 10-11 saat işimi görüyor ama globalde aynı süreler nabzında seyrediyor. Tek avantajı tema içe aktarımı.

ua_mustafa_20

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
poco x3 nfc
Meslek
profesyonel işsiz
Konular
87
Ben sadece tarayıcı deezer ve whatsapp kullanıyorum hocam 10-11 saat işimi görüyor ama globalde aynı süreler nabzında seyrediyor. Tek avantajı tema içe aktarımı.
eu beta son sürümden geçmeyi düşünüyorum
takılma, ıvır zıvır yoksa
o kadar özelleştirme için geçebilirim

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
eu beta son sürümden geçmeyi düşünüyorum
takılma, ıvır zıvır yoksa
o kadar özelleştirme için geçebilirim
Hocam konu özelleştirme ise stabil eu bile daha fazla özelleştirmeye sahip. En basitinden karanlık mod yok. Zaten global sürümlerde fazla özellik olmuyor. Eu romda kalabilirsiniz. Geçsenizde pek birşey farketmeyeceginize eminim.
Onun dışında sot süresini takip edecek süre bulamadım. mm3 ten port edilen romu repack etmişlerdi o aklımdaydı onu kurdum. Çince uygulamalar ve klavyenin global olmamasından dolayı onuda sildim.

ua_mustafa_20

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
poco x3 nfc
Meslek
profesyonel işsiz
Konular
87
Hocam konu özelleştirme ise stabil eu bile daha fazla özelleştirmeye sahip. En basitinden karanlık mod yok. Zaten global sürümlerde fazla özellik olmuyor. Eu romda kalabilirsiniz. Geçsenizde pek birşey farketmeyeceginize eminim.
Onun dışında sot süresini takip edecek süre bulamadım. mm3 ten port edilen romu repack etmişlerdi o aklımdaydı onu kurdum. Çince uygulamalar ve klavyenin global olmamasından dolayı onuda sildim.
yorum için teşekkürler hocam
az daha bekler
çin stabil çıkarsa eu stabil ile final yaparım :)

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
9.6.27 Beta kullanıyorum hocam, yerel depolama hariç temizleme yaptıktan sonra flashlama yapsam sorun olur mu? Elinize sağlık.

Üst Alt