Yardım Mi Max 2 Kulaklık Sorunu

Nazlı

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Nazlıhan
Cihazım
Mi Max 2
Konular
12
Mi Mix 2 cihazıma evdeki bütün kulaklıkları denedim. Fakat bir çoğunu görmedi telefon. Önceki telefonumun kulaklığını ise içinde oynatınca görüyordu. Ufak bir temas olunca ses yine gidiyordu. Telefonu aldığım satıcıdan orijinal bir kulaklık aldım fakat bunda da aynı sorun var. Hatta ilk başka kulaklığın tekinden ses gelmediğini sanıyordum ama oynayınca, bastırınca falan ses geliyor, elimi çektiğim anda hem tek kulaklıktan ses geliyor hemde çok derinden geliyor.
Kulaklık mı bozuk acaba diye birkaç cihazda daha denedim kulaklığı ama denediğim üç dokunmatik telefon görmedi. Sadece eski tuşlu bir telefon gördü ama onda da tek taraftan ses geldi. Telefonun girişi mi bozuk, kulaklıklar mı bozuk anlayamadım. Bütün telefonlar bozuk değildir heralde. İşin içinden çıkamadım. Bu sorunu yaşayan, ya da çözümünü bilen yardımcı olabilir mi?

gorkem03

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
görkem
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
15
Mi Mix 2 cihazıma evdeki bütün kulaklıkları denedim. Fakat bir çoğunu görmedi telefon. Önceki telefonumun kulaklığını ise içinde oynatınca görüyordu. Ufak bir temas olunca ses yine gidiyordu. Telefonu aldığım satıcıdan orijinal bir kulaklık aldım fakat bunda da aynı sorun var. Hatta ilk başka kulaklığın tekinden ses gelmediğini sanıyordum ama oynayınca, bastırınca falan ses geliyor, elimi çektiğim anda hem tek kulaklıktan ses geliyor hemde çok derinden geliyor.
Kulaklık mı bozuk acaba diye birkaç cihazda daha denedim kulaklığı ama denediğim üç dokunmatik telefon görmedi. Sadece eski tuşlu bir telefon gördü ama onda da tek taraftan ses geldi. Telefonun girişi mi bozuk, kulaklıklar mı bozuk anlayamadım. Bütün telefonlar bozuk değildir heralde. İşin içinden çıkamadım. Bu sorunu yaşayan, ya da çözümünü bilen yardımcı olabilir mi?
Kulaklık çıkışını temizleyip (toz vs) çalıştığından emin olduğunuz Bi kulaklıkla deneyebilirsiniz :)

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

FatalRhymer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
10
Cihazda kılıf varsa çıkarın belki tam girmesine engel oluyordur . Eğer kulaklıklar mikrofonlu ise cihazla uyumsuz olduğundan dolayı ses derinden gelebilir. Kulaklığı taktığınızda Google uygulaması açılıyor mu?

Oyla:

Nazlı

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Nazlıhan
Cihazım
Mi Max 2
Konular
12
Kulaklık çıkışını temizleyip (toz vs) çalıştığından emin olduğunuz Bi kulaklıkla deneyebilirsiniz :)

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Onu yaptım ama bir etkisi olmadı maalesef.
[doublepost=1519320999,1519320869][/doublepost]
Cihazda kılıf varsa çıkarın belki tam girmesine engel oluyordur . Eğer kulaklıklar mikrofonlu ise cihazla uyumsuz olduğundan dolayı ses derinden gelebilir. Kulaklığı taktığınızda Google uygulaması açılıyor mu?

Kılıfı çıkararak da denedim ama olmadı. Kulaklık simgesi tek çıktığında google açılmıyor ama kulaklığın önünde konuşma kısmı da çıktığında açılıyor. Zaten oynatıp basılı tuttuğumda ses de yükseliyor iki kulaklıkta ses veriyor ama bırakınca gidiyor.

Oyla:

FatalRhymer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
10
Onu yaptım ama bir etkisi olmadı maalesef.
[doublepost=1519320999,1519320869][/doublepost]

Kılıfı çıkararak da denedim ama olmadı. Kulaklık simgesi tek çıktığında google açılmıyor ama kulaklığın önünde konuşma kısmı da çıktığında açılıyor. Zaten oynatıp basılı tuttuğumda ses de yükseliyor iki kulaklıkta ses veriyor ama bırakınca gidiyor.
O zaman mikrofonsuz bir kulaklık almanız lazım . Aldığınız yerde de deneyin çok büyük ihtimalle bir sıkıntı yaşamazsınız.

Oyla:

Nazlı

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Nazlıhan
Cihazım
Mi Max 2
Konular
12
O zaman mikrofonsuz bir kulaklık almanız lazım . Aldığınız yerde de deneyin çok büyük ihtimalle bir sıkıntı yaşamazsınız.

Telefonu aldığım satıcıdan almıştık kulaklığı da Mi kulaklığı. Bir sürü kulaklık denedim hep bu sorun var. Mi Max için aldığım kulaklığı şimdi bir başka telefonda daha denedim onda da oldu‍♀️

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Ayarlar...Ek Ayarlar...Kulaklık & Ses Efektleri....Kulaklık türünü seçin den uygun kulaklığı ayarlayıp denermisiniz Lütfen bir kere daha...

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Oyla:

Nazlı

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Nazlıhan
Cihazım
Mi Max 2
Konular
12
Ayarlar...Ek Ayarlar...Kulaklık & Ses Efektleri....Kulaklık türünü seçin den uygun kulaklığı ayarlayıp denermisiniz Lütfen bir kere daha...

Maalesef sadece ses gelişinde değişiklik oldu. Hâlâ bastırıp tutmadan iki tataftan da yüksek ses gelmiyor.

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Maalesef sadece ses gelişinde değişiklik oldu. Hâlâ bastırıp tutmadan iki tataftan da yüksek ses gelmiyor.
Cihazınızda başka kulaklık denediniz mi?

Oyla:

Nazlı

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Nazlıhan
Cihazım
Mi Max 2
Konular
12
Cihazınızda başka kulaklık denediniz mi?

Evet hiçbirini görmedi. Sadece önceki telefonumun kulaklığını görüyor. Oda biraz böyle oynatınca falan. Küçük bir temas da onda da ses gidebiliyor.

Oyla:
Üst Alt