Çözüldü Mi Max 2 hoparlör sesi düşüklüğü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

metehan_bera

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
muammer
Konular
2
Merhaba;

eşime Mi Max 2 almıştık. Telefonu alalı 4 ay oldu; ancak son bir aydır telefon ile konuşurken sesin çok kötü olduğunu; az çıktığını ifade etmişti. gerçekten de sesi denediğimde sesin az çıktığını; hatta yankılanıyormuş gibi derinden geldiğini farkettim. ancak müzik sesinde ; video sesinde problem yok.
Ses ile ilgili web te araştırdığımda ; yazılım ya da sürümden kaynaklı olabilir diye okudum. ancak; telefonu yurtiçinden GG dan cepport tan aldık. üzerinde Miu 9 var. ve yazılım vs ile hiç oynamadım...
sorunu çözmem gerekiyor. Eşim ;işini telefonla hallediyor.

metehan_bera

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
muammer
Konular
2
geç yazıyorum ancak;

dün gece eve gidince telefona tekrar baktık. dediğiniz gibi mikrofon olan yerleri zarar vermeden iğne ile hafifçe temizledim (bilmiyorum ne ile temizlerim)
ikinci olarak ise dediğiniz gibi o kodu tuşladım. orada mikrofon için test ettim. less ve fail yazıyordu. less e tıkladım. kalibrasyon tıkladım... ancak örneğin 50,0 yazıyorsa 50,01 yazdı ancak anladığım kalibrasyonu telefonu elimize almakla yapıyoruz? ses için neden telefonu elimize aldığımızı anlayamadım))))) (cahillik)))))

Ancak sorun çözüldü ya))) nasıl oldugunu ; temizlik mi kalibrasyon mu olduğunu bilmiyorum ama şimdi ses eskisi gibi oldu))))

Teşekkürler Skorpi

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
geç yazıyorum ancak;

dün gece eve gidince telefona tekrar baktık. dediğiniz gibi mikrofon olan yerleri zarar vermeden iğne ile hafifçe temizledim (bilmiyorum ne ile temizlerim)
ikinci olarak ise dediğiniz gibi o kodu tuşladım. orada mikrofon için test ettim. less ve fail yazıyordu. less e tıkladım. kalibrasyon tıkladım... ancak örneğin 50,0 yazıyorsa 50,01 yazdı ancak anladığım kalibrasyonu telefonu elimize almakla yapıyoruz? ses için neden telefonu elimize aldığımızı anlayamadım))))) (cahillik)))))

Ancak sorun çözüldü ya))) nasıl oldugunu ; temizlik mi kalibrasyon mu olduğunu bilmiyorum ama şimdi ses eskisi gibi oldu))))

Teşekkürler Skorpi
Rica ederim, Sizin adınıza sevindim...Hanım dırdırından kurtuldunuz en azından bu konuda8=)haha--haha--

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Oyla:

Hafız123

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hfz
Cihazım
Mı 6
Konular
9
Bende mi 6 var hoparlorün sesi düşük ama ses full gösteriyor ve hoparlör cızrılı ses çıkarıyor. Nasıl çözebilirim bir bilgisi olan var mı?

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt