Çözüldü Mi Max 2 hoparlör sesi düşüklüğü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

metehan_bera

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
muammer
Konular
2
Merhaba;

eşime Mi Max 2 almıştık. Telefonu alalı 4 ay oldu; ancak son bir aydır telefon ile konuşurken sesin çok kötü olduğunu; az çıktığını ifade etmişti. gerçekten de sesi denediğimde sesin az çıktığını; hatta yankılanıyormuş gibi derinden geldiğini farkettim. ancak müzik sesinde ; video sesinde problem yok.
Ses ile ilgili web te araştırdığımda ; yazılım ya da sürümden kaynaklı olabilir diye okudum. ancak; telefonu yurtiçinden GG dan cepport tan aldık. üzerinde Miu 9 var. ve yazılım vs ile hiç oynamadım...
sorunu çözmem gerekiyor. Eşim ;işini telefonla hallediyor.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Genellikle bu tarz sorunlar gürültü engelleyici olarak kullanılan ikinci mikrofonun engellenmesinden/tıkanmasından/kapanmasından kaynaklı oluyor. Mi Max 2'nin ikinci mikrofonu nerededir Skorpi hocamı davet edelim :)

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Merhaba;

eşime Mi Max 2 almıştık. Telefonu alalı 4 ay oldu; ancak son bir aydır telefon ile konuşurken sesin çok kötü olduğunu; az çıktığını ifade etmişti. gerçekten de sesi denediğimde sesin az çıktığını; hatta yankılanıyormuş gibi derinden geldiğini farkettim. ancak müzik sesinde ; video sesinde problem yok.
Ses ile ilgili web te araştırdığımda ; yazılım ya da sürümden kaynaklı olabilir diye okudum. ancak; telefonu yurtiçinden GG dan cepport tan aldık. üzerinde Miu 9 var. ve yazılım vs ile hiç oynamadım...
sorunu çözmem gerekiyor. Eşim ;işini telefonla hallediyor.
Eşiniz konuşurken kendi sesi mi karşıya az gidiyor yoksa karşıdakinin sesi mi az geliyor?
Ben tüm romlarda sesle ilgili herhangi bir sorun yaşamadım bugüne kadar ..Mi Max 2 de 2 mikrofon var, biri altta sağda, hoparlör deilklerinin olduğu yerde, bir diğeri ise üstte kulaklık girişinin yanında, ki bu dış gürültüleri azaltmaya yarar...buraları ve kulağınızı dayadığınız hoparlör kısmını nazikçe temizleyip veya üyleyerek sorun gidermeye bakın....olmadı cihazı fabrika ayarlarına döndürmek belki de problemin düzelmesini sağlayacak....geçmiş olsun

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Oyla:

metehan_bera

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
muammer
Konular
2
hocam karşı tarafın sesi az geliyor. işi hep telefonla olduğu için zorluk çekiyor. tutturmuş yolda herhangi bir telefoncuya götürecekmiş ; neyine baktıracaksa.. şimdi telefonda tartıştık... ben bir senedir sorunsuz mi5s kullanıyorum. bu ikinci xiaomi si.. hadi ilki dışarıdan talihsiz bir şekilde sıvı teması oldu ancak bunu da ben aldırttım ve bu şekilde ses sorunu olunca çıldırtttı((( kulaklık ile konuşmaya da bir türlü alıştıramadım...

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
hocam karşı tarafın sesi az geliyor. işi hep telefonla olduğu için zorluk çekiyor. tutturmuş yolda herhangi bir telefoncuya götürecekmiş ; neyine baktıracaksa.. şimdi telefonda tartıştık... ben bir senedir sorunsuz mi5s kullanıyorum. bu ikinci xiaomi si.. hadi ilki dışarıdan talihsiz bir şekilde sıvı teması oldu ancak bunu da ben aldırttım ve bu şekilde ses sorunu olunca çıldırtttı((( kulaklık ile konuşmaya da bir türlü alıştıramadım...
Eşinizin telefonundan *#*#6484#*#* tuşlayın ve mikrofon ve hoparlörleri test edin, sorun varsa , servise gönderin...yoksa da kulak doktoruna8=)haha--

Oyla:

metehan_bera

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
muammer
Konular
2
bu tuşlamayı değil de ; daha önce forumda yine geliştirici diye girdiğimiz yerde microfon sesi ile ilgili yere tıkladım ancak orda iki buton vardı biri less ? gibi bir şey biri de Fail... ben denedikten sonra ikisinde de fail yazdı.. less? aktif olmadı...
ayrıca kulakta sorun olabileceğini bende düşündüm ancak oğlumda bende sesi az duyuyoruz((((

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
bu tuşlamayı değil de ; daha önce forumda yine geliştirici diye girdiğimiz yerde microfon sesi ile ilgili yere tıkladım ancak orda iki buton vardı biri less ? gibi bir şey biri de Fail... ben denedikten sonra ikisinde de fail yazdı.. less? aktif olmadı...
ayrıca kulakta sorun olabileceğini bende düşündüm ancak oğlumda bende sesi az duyuyoruz((((
Bahsettiğimiz zaten aynı yer...bu durumda servis yolu görünmekte size

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt