Mi max 2 ekran DPİ değişimi rootsuz

dıbı dıb tıs

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
i.k
Cihazım
mi max 2
Konular
14
kolay gelsin, sürücü sorunu bende de vardı, şöyle hallettim; windows 10 da güncelleştirmelerde uzun zamandır bir kb... güncellemesini yapamıyordu, elle bile denedim ama yüklememişti, bu yüzden telefonu takınca altta usb çıkarma kısmında mi max2 'yi çıkar şeklinde, tanımış gözükse de telefondaki iç hafıza ve sdkart disk sürücü olarak gözükmüyordu. adresinde "hemen güncelleştirin" butonu çıkıyor, oradan "windows 10 güncelleme yardımcısı" adlı bir program indi, çalıştırınca en son versiyon windows 10'u indirip benim windowsu dosyalarım ve programlarıma bir şey olmadan yeniledi. Telefonu takınca mtp modunda disk sürücülerini gördüm. Tabi eski windows dosyalarını dönme ihtimalime karşın sakladığı için c: sürücüsünde 20GB'a yakın yer eksilmişti, bilgisayarım/C: ye sağ tık/özellikler/diski temizle/sistem dosyalarını temizle/eski windows sürümünü sil/ yoluyla onu da temizledim.
-------------------------------------------------------------------------
Bu arada burada anlatılan işlemi ben de yaptım, 333 yaptım, küçük olması güzel ancak simge sayısı ayarlardan artmıyor, artırmak için launcher kurulsun denmiş, bizdeki mi 9.0 zaten launcher değil mi? yani nova launcher'i kurup kullansam, mi versiyonu 8.0 olmuş veya 9.0 olmuş ne farkeder? o işi anlamadım. huawei kullanırken de "emui" denen şeyi launcher olarak düşünüyordum, yanılmış mıyım ??
''destekleyen luncher'' denilmiş.miui de emui de luncher fakat özellikleri kısıtlı.miui 5*6 destekliyor enfazla.Eğer twrp kurulu ise ekteki zip i flaslayabilirsiniz..7×7 de vardı.Konusunu bulamadım.Foruma göz gezdirirseniz karşiniza çikar.

Ekli dosyalar

• 6×7.zip
    160,4 KB · Görüntüleme: 7

efekcr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Efe
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
3
Hocam ekran görüntüsü ile pek anlaşilamayabilir ama stock tema ile atayım belki fikir verir.
Hangi tema paketini kullanıyorsunuz? İkonlar çok güzel görünüyor..

NicK35

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin Ceng
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
2

dıbı dıb tıs

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
i.k
Cihazım
mi max 2
Konular
14
Simgeleri sola taşıma işini nasıl yaptınız?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mi max 2 hangi súrúmú kullanıyorsanız indirp twrpden flaslayabilirsiniz.Cihaziniz farkli ise mod sayfasindan cihazinizin modeline göre bulup indirebilirsiniz.

NicK35

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin Ceng
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
2

mi max 2 hangi súrúmú kullanıyorsanız indirp twrpden flaslayabilirsiniz.Cihaziniz farkli ise mod sayfasindan cihazinizin modeline göre bulup indirebilirsiniz.
Root gerekli demi ?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

semihy

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
semih
Cihazım
mi max 2 64G
Konular
2
bu işlemi yapmıştım xxx=333 olarak bir iki gündür sıkıntısız kullanıyordum, sabah telefonu kapatıp açtım, simgelerin bazıları görünmez olmuş, simgelerin altlarında isimleri yazıyor ancak simgeler gözükmüyor, boşluğa tıkladığımda çalışıyorlar, sanırım bu ayardan oldu, akşam işyerinden dönerken data kablomu unuttuğum için şimdi eski ayara getirip deneyemiyorum, iş yerindeki bilgisayarda fazla uğraşamadım, sanırım uygun sürücüler olmadığı için telefon mtp olarak bağlı olsa da adb offline görüyordu, yarın deneyip sonucu bildiririm. ana sayfam aşağıdaki gibi şu an, üç adet baloncuğu ekran görüntüsü aldıktan sonra ekledim tabi ki :D
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

[doublepost=1511368595,1511289917][/doublepost]şimdi denedim, normal xxx=440 değerine getirip kapatıp açınca düzeldi simgeler, önceden xxx=333 yapmıştım, denemek için xxx=300 yaptım, kapatıp açınca simgeler yine yukarıdaki resimlerde olduğu gibi kayboldu, xxx=372 ile denedim, yine hata devam edince şimdilik xxx=440 yaptım. Dikkat ettiğim nokta kaybolan simgeler hep sistemin kendi uygulamaları, 200 küsür harici uygulama yüklü hiç birinin simgelerinde bozulma falan olmuyor. Bu ayar geliştirici seçeneklerin içinde olsa yine xxx=300 yapıp kullanır sadece telefonu yeniden başlatmam gerektiğinde normal ayara dönüp düzelttikten sonra çözünürlük yükseltirdim, ancak düzeltmek için pc ve data kablosu gerektirdiği için bu özelliği kullanmayacağım.

namekrronn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
kemal
Cihazım
gmd
Konular
13
dpi degerini 360 yapip text size i extra small yaparsaniz cok iyi oluyor sadece miui launcher 5x6 dan fazlasi olmuyor o da olsa super olurdu
[doublepost=1513432353,1513432331][/doublepost]bu arada mi max 2 ile araniza katildim arkadaslar.

edit:390 dan kucuk deger girince yeniden baslatildiginda dahili uygulamalar bozuluyor

Son düzenleme:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
dpi degerini 360 yapip text size i extra small yaparsaniz cok iyi oluyor sadece miui launcher 5x6 dan fazlasi olmuyor o da olsa super olurdu
[doublepost=1513432353,1513432331][/doublepost]bu arada mi max 2 ile araniza katildim arkadaslar.

edit:390 dan kucuk deger girince yeniden baslatildiginda dahili uygulamalar bozuluyor
Aramıza hoşgeldiniz, hayırlı olsun, güle güle kullanın....
7*7 işinize yararmı?

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Ekli dosyalar

• 7×7-1.0.0.1(1).mtz
    1,2 MB · Görüntüleme: 11
Üst Alt