Rehber Mi Max 2 BL Kilidi Açma + Twrp + Root + Global ve Xiaomi .EU Rom Yükleme

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Adam yardım istiyor, edebilmemiz için soru soruyoruz ama bekle ki cevaplasın.... Sonra yardımcı olmayınca, niye olmuyoruz oluyor

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

TheRosguest

Uzman Üye
Kıdemli Üye
Emekli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eymen
Cihazım
Mi max2
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Adam yardım istiyor, edebilmemiz için soru soruyoruz ama bekle ki cevaplasın.... Sonra yardımcı olmayınca, niye olmuyoruz oluyor

Acele işi olan, acele cevap beklermiş üstadım... Ne yapalım elden beklemekten başka birşey gelmez.

ahmetkavsitli

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ahmet
Cihazım
mi max 2
Konular
0
Acele işi olan, acele cevap beklermiş üstadım... Ne yapalım elden beklemekten başka birşey gelmez.

Ustam çalıştığım için ancak cevap verebiliyorum kusura bakmayın hallettim sonunda çin beta sürümü olan 7.12.8 yükledim hallettim fakat bölge seç te sadece çin var mı u forum ve temalar uygulaması çince kaldı
[doublepost=1513692024,1513691529][/doublepost]
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Ustam çalıştığım için ancak cevap verebiliyorum kusura bakmayın hallettim sonunda çin beta sürümü olan 7.12.8 yükledim hallettim fakat bölge seç te sadece çin var mı u forum ve temalar uygulaması çince kaldı
Bahsettiğim olay bu hangi romu yüklemek lazım ??

Ekli dosyalar

• Screenshot_2017-12-19-17-05-11-698_com.android.thememanager.png
    Screenshot_2017-12-19-17-05-11-698_com.android.thememanager.png
    790,3 KB · Görüntüleme: 10
  • Screenshot_2017-12-19-17-05-23-615_com.miui.miuibbs.png
    Screenshot_2017-12-19-17-05-23-615_com.miui.miuibbs.png
    366,4 KB · Görüntüleme: 10
  • Screenshot_2017-12-19-17-05-40-072_com.android.settings.png
    Screenshot_2017-12-19-17-05-40-072_com.android.settings.png
    79,3 KB · Görüntüleme: 11
  • Screenshot_2017-12-19-17-05-11-698_com.android.thememanager.png
    Screenshot_2017-12-19-17-05-11-698_com.android.thememanager.png
    790,3 KB · Görüntüleme: 11
  • Screenshot_2017-12-19-17-05-23-615_com.miui.miuibbs.png
    Screenshot_2017-12-19-17-05-23-615_com.miui.miuibbs.png
    366,4 KB · Görüntüleme: 11

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Çin sürümünde olunca çok doğal...Ben açıkcası ne yaptığınızı veya neyi neden yaptığınızı anlayamadım...
dün twrp yükledim, Mi yazısında kaldı demiştiniz....

ahmetkavsitli

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ahmet
Cihazım
mi max 2
Konular
0
Evet mi yazisinda kalmıştı hallettim usta farklı sürüm denedim oldu sıkıntı yok şuan

TheRosguest

Uzman Üye
Kıdemli Üye
Emekli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eymen
Cihazım
Mi max2
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Evet mi yazisinda kalmıştı hallettim usta farklı sürüm denedim oldu sıkıntı yok şuan
Her halükarda sorunlarınızın genelini çözmenize sevindim, tema uyguluması bende de (global stabil miui9) çince ve bölgede farkli bolge secmeme ragmen çin olarak kaliyor takmıyorum kafama

damn2u

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
R.Note 5 Pro
Konular
7
Cihazı unlock yapmak için Çin Develepor sürüme geçmeye uğraşıyorum fakat cihaz bir türlü EDL moda geçmiyor, ADB üzerinden EDL moda geçmesi için komut verince cihaz reboot yapıyor. Bir türlü çözemedim bu sorunu. Acaba XiaoMiTool ile Çin Stabil roma geçsem güncelleyi üzerinden developer rom'a geçebilir miyim? Geçilmiyorsa ben nasıl bir yol izleyip bu sorunu çözmeliyim?

Edit: XiaomiTool ile Çin Kararlı romu yükledim, cihazın güncelleme menüsünden manuel şekilde Çin Developer sürümünü kurdum. Geliştirici seçeneklerinde ki unlock kısmı sonunda halloldu. Sadece 72 saat bekleme süresi kaldı. Artık bir kaç gün cihazı İngilizce kullanacağız.

Son düzenleme:

TheRosguest

Uzman Üye
Kıdemli Üye
Emekli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eymen
Cihazım
Mi max2
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Cihazı unlock yapmak için Çin Develepor sürüme geçmeye uğraşıyorum fakat cihaz bir türlü EDL moda geçmiyor, ADB üzerinden EDL moda geçmesi için komut verince cihaz reboot yapıyor. Bir türlü çözemedim bu sorunu. Acaba XiaoMiTool ile Çin Stabil roma geçsem güncelleyi üzerinden developer rom'a geçebilir miyim? Geçilmiyorsa ben nasıl bir yol izleyip bu sorunu çözmeliyim?

Edit: XiaomiTool ile Çin Kararlı romu yükledim, cihazın güncelleme menüsünden manuel şekilde Çin Developer sürümünü kurdum. Geliştirici seçeneklerinde ki unlock kısmı sonunda halloldu. Sadece 72 saat bekleme süresi kaldı. Artık bir kaç gün cihazı İngilizce kullanacağız.
Ben geçtiğimiz pazar günü cihazımı direk global stabil güncel miui9 da iken unlock ettim size tavsiyem unlock esnasında cihazinizin aktif internet ve gps bağlantısı bupunsun ardindan mi kilit durumu sekmesinde hesabinizj tekrar ekleyerek fastboot a alip pc ye baglamaniz. Umarım başarılı olurusunuz, günaydın.

damn2u

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
R.Note 5 Pro
Konular
7
Global Kararlı rom üzerinden denediğimde unlock olmamıştı, tavsiyeniz için teşekkürler. Sanırım bu unlock işi birazda şans. Mesela Mi 5S Plus cihazımda geçmişte global rom üzerinde unlock olmuştu. Mi Max 2 için çetrefilli yollardan da olsa Çin Developer yazılımına geçip unlock işlemlerine başladım. Geriye 72 saati beklemek kaldı. Bu arada bu Çin yazılımı da çok acaip, dili her ne kadar İngilizce yapsam da sağdan soldan Çince bir şeyler fışkırıyor. Arama yaparken internet olmasını istiyor falan, Google Play yok, çok enteresan. TheRosguest

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Global Kararlı rom üzerinden denediğimde unlock olmamıştı, tavsiyeniz için teşekkürler. Sanırım bu unlock işi birazda şans. Mesela Mi 5S Plus cihazımda geçmişte global rom üzerinde unlock olmuştu. Mi Max 2 için çetrefilli yollardan da olsa Çin Developer yazılımına geçip unlock işlemlerine başladım. Geriye 72 saati beklemek kaldı. Bu arada bu Çin yazılımı da çok acaip, dili her ne kadar İngilizce yapsam da sağdan soldan Çince bir şeyler fışkırıyor. Arama yaparken internet olmasını istiyor falan, Google Play yok, çok enteresan. TheRosguest
Üstadım 1-2 gün sonra gerçek keyfiniz başlayacak nasılsa, tekrardan hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın inşallah

Üst Alt