Mi Max 2 AospExtended V7 (9.0) Unofficial-oxygen-20190928

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
wp'den fotoğraf çekmiyorum, çözüm istiyorsanız 1.1x yaklaştırınca yeşil çekmiyor ve hata ortadan kalkıyor. Hızlı şarj demek istediniz sanırım. Kernel ile çözülüyor. Ses kısma N romlar hariç hepsinde var. BT kulaklık kullanıyorum.

Ayrıca rom gerçekten hantal bu kişisel bir durum değil. AEX n-o sistem farklılıklarını tartışmayalım :D

Sözlerimde nougat oreo arasındaki farklardan bahsettiğimi gördünüz mü ? Benim amacım sorunsuz rom kullanmak. Oreo da hızlı şarj hangi kernel ile çözülüyor ? Hardrock kernelde böle bir şeye denk gelmedim. Bir tek güvenli modda başlatarak hızlı sarj olabiliyordu. Yeşil ekran sorununda neden zoom yapıp yaklaştırayım ? Yaklaştırarak neden resmin görüntü kalitesini düşüreyim. Ses kısma büyük bir sorun. Sırf bu sebepten bile nougat tercih sebebi olabilir.Ki bu rom hantal falanda değil. BT kulaklık kullanacak olsam neden oreo kullanayım. Hatalı rom kullanacaksam en son sürümü kullanırım.. Bana göre Havoc pie rom AEX oreodan da güzel. Şimdi Pie - oreo sistem farklarına girmeyelim smirk~~

Son düzenleme:

mharun

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Harun
Cihazım
Mi A3
Meslek
Medya Koordinatörü
Konular
3
Sözlerimde nougat oreo arasındaki farklardan bahsettiğimi gördünüz mü ? Benim amacım sorunsuz rom kullanmak. Oreo da hızlı şarj hangi kernel ile çözülüyor ? Hardrock kernelde böle bir şeye denk gelmedim. Bir tek güvenli modda başlatarak hızlı sarj olabiliyordu. Yeşil ekran sorununda neden zoom yapıp yaklaştırayım ? Yaklaştırarak neden resmin görüntü kalitesini düşüreyim. Ses kısma büyük bir sorun. Sırf bu sebepten bile nougat tercih sebebi olabilir.Ki bu rom hantal falanda değil. BT kulaklık kullanacak olsam neden oreo kullanayım. Hatalı rom kullanacaksam en son sürümü kullanırım.. Bana göre Havoc pie rom AEX oreodan da güzel. Şimdi Pie - oreo sistem farklarına girmeyelim smirk~~

Bence şu hayatta en haklı sensin hocam. Aynen söylediğin gibi.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Güvenlik
Konular
209
Oreo romlarda hızlı şarj sorununu çözen kerneli paylaşsaydınız bizlerde faydalanırdık hocam.
Hızlı şarjın çözümü cihaz şarjda iken kapatıp açmak hocam.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Hızlı şarjın çözümü cihaz şarjda iken kapatıp açmak hocam.

Havoc pie de bir kaç kez denedim olmamıştı hocam, oreo da bir kez aç kapa yapmıştım. acaba ben mi farkedemedim. Geliştirici güvenli modda şarj edin diyordu, Deneyip sonucu yazarım

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Güvenlik
Konular
209
Havoc pie de bir kaç kez denedim olmamıştı hocam, oreo da bir kez aç kapa yapmıştım. acaba ben mi farkedemedim. Geliştirici güvenli modda şarj edin diyordu, Deneyip sonucu yazarım
Hocam hızlı şarj yazısını göstermesede hızlı ediyor.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Merhaba,

Romdan ayrılacağım için 2-3 günlük kullanım raporumu kısaca sizlere aktarayım. Malumunuz bazı arkadaşlarımız kulaklık sesleri ve batarya sebebiyle miui romdan ayrılıp aosp rom istiyor.
Bu rom Nougat 7.1.2 sürümünü kullanıyor,

- Android güvenlik sürümü 05.05.2019
- Aosp romu olduğundan miui ye göre daha sade arayüzü var.
- Nova launcheri kullanıyor. Full modu resmi olmayan yollarla etkin olduğundan güncellemek isterseniz önce başka bir launcher kurup, novayı sistemden kaldırmanız gerekiyor. Ardından tekrar kurarsınız. Cihazın ayarlarında sistem uygulama kaldırıcı mevcut
- Antutu skoru 82-84 bin arası çıkıyor.
- Kernel işlemci hızı 2ghz olarak geliyor isterseniz hardrock nougat v21 kerneli ile işlemci hızınızı 3ghz a çıkarabilirsiniz. Ben denedim romdaki etkisi iyileştirici yönde.
- Özelleştirmesi bol bir rom. Durum çubugundan tutunda yapamayacağınız şey baya az.
- Kendi özelleştirmesinin yanında nova launcherin özelleştirmelerini mutlaka yapınız ( çift tıkla uyutma gibi )
- Nougat sürümü olması sebebiyle sorunsuz.
- Çağrı esnasında sesi kısıp çoğaltabiliyorsunuz.
- Kamerada yeşil ekran sorunu yok.
- Çift tıkla ekran açma çalışıyor( bazı pie romlarda çalışmyıordu)
- Hızlı şarj özelliği çalışıyor.
- En güzel özelliği kulaklık sesi çok yüksek çıkıyor. İnanın sokakta telefonla görüşemiyordum. Bunda rahatladım.
- Batarya süresi 10-11 saat civarı ekran süresi alıyorum
- Ekran içinde ekran özelliği yok. ( Benim için büyük eksiklik)
- Yine nougat olması sebebiyle gcam yok. Başka yollarla kurulabilir mi bilemiyorum. Ben yapamadım.
- Tüm aosp romlardaki gibi yüz tanıma ile uyanma özelliği yok.
- Miui den sıkılıp aosp deneyimi arayanlar için vede hatasız olsun isteyenler için birebir.

Kulaklık sorunu olan arkadaşlarımıza tavsiyemdir.

Hepinize iyi günler

Son düzenleme:

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
Bu romu kurdum ve iki günlük deneyimledim. Tüm aosp romlarda olduğu gibi ahize sorunu var ama sorun kesinlikle eko değil. Konuşurken cızırtı yapıyormuş karşı tarafa. Onun dışında hayran kaldım. Miui ile kıyaslamak gerekir. Ve miui romlara göre daha sade ve aradığım çoğu özelleştirme mevcut. Miuiyi aratmıyor. Dediğim gibi ahize de cızırtı olmasa aslında çok güzelmiş.

Üst Alt