Uygulama Mi Flash [ Türkçe ] ve Fastboot Rom Kurulumu

Samet061905

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
20
Merhabalar,
Note 10 Pro cihazım başlangıç ekranında kalıyor. MiTool vs. ile bir kaç rom yüklemeye çalıştım fakat timeout ve ya failed olup kalıyor.
en son XiaoMiTool v2 ile önerdiği bir rom'u yükledim %100 olduktan sonra yine aynı ekranda kalıyorum. Fastboot ve Recovery mode açabiliyorum. Sanırım mitoolda yanlış seçim yaptığım için debug modda kapandı. Yardımcı olabilecek var mıdır? Desteklerinizi rica ediyorum.
Hocam bende de aynı sorun vardı hatta ben yanlışlıkla Clean all seçenegi yerine bootloader kapat seçenegine tıklamışım iptal ettim kapatıp açtım kilit gitmişti tekrar Clean all seçenegini tıkladım sonrasında tekrar bi 1200 saniye bekledim sonra yine timeout hatası verdi sonrasında tekrar recoverye gireyim dedim baktım kilit açık sonrasında fastboot aldım twrp yükledim ve rom attım şimdi açıldı cihaz bir sorun yok

buraksilin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
burak
Cihazım
xiaomi mi 9t
Konular
0
merhaba. telefona buradaki yöntemle android 11 romunu yüklemeye çalıştım ama miflash programını ilk açarken coulnt find flash script yazıyo. tamama tıkladığımda program normal şekilde açılıyo. yerel disk c den rom klasörüne tıklayıp romu seciyorum. cihaz ekle deyip yükleye bastığım zaman "can not found flash_all.bat" yazısı çıkıyo. sonuç kısmında error yazıyo. buradan yapamayınca da telefona twrp yükleyip oradan rom atacaktım ama öncesinde telefonu full sıfırladığım için cihaz açılmıyo. cihazı acıp rom dosyasını telefonun hafızasına yükleyip twrp ile yükleyecektim ama telefonu komple sildiğim için telefonu açamıyorum. miflash ile o hatayı almasam telefonu kurtarırdım ama hata verdiği için telefonu açamıyorum. daha önce de flash ile bayaa rom atmıştım ama bu sefer flash programı hata verdiği için kurtaramıyorum. yardımcı olur musunuz? twrp ile geri kurtaramaz mıyım telefonu ya da flash ile hata vermeden rom atabilmenin yolu var mı?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
merhaba. telefona buradaki yöntemle android 11 romunu yüklemeye çalıştım ama miflash programını ilk açarken coulnt find flash script yazıyo. tamama tıkladığımda program normal şekilde açılıyo. yerel disk c den rom klasörüne tıklayıp romu seciyorum. cihaz ekle deyip yükleye bastığım zaman "can not found flash_all.bat" yazısı çıkıyo. sonuç kısmında error yazıyo. buradan yapamayınca da telefona twrp yükleyip oradan rom atacaktım ama öncesinde telefonu full sıfırladığım için cihaz açılmıyo. cihazı acıp rom dosyasını telefonun hafızasına yükleyip twrp ile yükleyecektim ama telefonu komple sildiğim için telefonu açamıyorum. miflash ile o hatayı almasam telefonu kurtarırdım ama hata verdiği için telefonu açamıyorum. daha önce de flash ile bayaa rom atmıştım ama bu sefer flash programı hata verdiği için kurtaramıyorum. yardımcı olur musunuz? twrp ile geri kurtaramaz mıyım telefonu ya da flash ile hata vermeden rom atabilmenin yolu var mı?

Mi Flashta aldığınız hataya ilişkin ekran görüntüsü ekler misiniz? Ya yanlışlıkla fastboot rom yerine recovery rom indirmişsinizdir ya da dosya yolu hatalıdır.

buraksilin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
burak
Cihazım
xiaomi mi 9t
Konular
0
hatayı düzelttim. flash ile yapamadığımı twrp ile kurdum romu. flash için tgz uzantılı rom lazımken twrp için zip uzantılı rom lazımmış. bikaç yıl oldu bu işleri yapmayalı o yüzden unuttum, ezberimde kalmamış ama başka telefonla alakalı sıkıntı var şimdi. kuzenimin telefonunda imei no silindiği için sim kart okumuyormuş. ona yeniden imei kaydı yapmaya çalışıyorum. telefon redmi note 8t. bootloader kilidini açmaya gerek var mı?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mi Flashta aldığınız hataya ilişkin ekran görüntüsü ekler misiniz? Ya yanlışlıkla fastboot rom yerine recovery rom indirmişsinizdir ya da dosya yolu hatalıdır.
hatayı düzelttim. flash ile yapamadığımı twrp ile kurdum romu. flash için tgz uzantılı rom lazımken twrp için zip uzantılı rom lazımmış. bikaç yıl oldu bu işleri yapmayalı o yüzden unuttum, ezberimde kalmamış ama başka telefonla alakalı sıkıntı var şimdi. kuzenimin telefonunda imei no silindiği için sim kart okumuyormuş. ona yeniden imei kaydı yapmaya çalışıyorum. telefon redmi note 8t. bootloader kilidini açmaya gerek var mı?

dreamer1981

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
Mi 9 lite
Konular
2
Bukadar uzun sürüyor mu yoksa takıldı mı bu
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Aynı sorunu bende yaşıyorum farklı mi flash sürümü ve usb kablo ile denedim sonuç aynı Allah tan telefon normal açılıyor

aaykal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Mi 10 lite 5 g
Konular
0
Lütfen yardımcı olur musunuz yazılanları aynen yaptım ama flash sürücüleri güncellenmedi ve lütfen bilen biri bana MIUI 13 sürümü nu nasil tgz olur veya zip olarak nasıl yüklenir söylesin

cagrialaf

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı
Cihazım
Mi Note 10
Konular
36
Sanırım uykunun verdiği dalgınlık ile Lock'ladım cihazı. Ne olacak şimdi ?

Miryuza

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf Mirza
Cihazım
Resmi Note 9 Pr
Konular
0
elinize sağlık. gerçekten başarılı

aaykal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Mi 10 lite 5 g
Konular
0
ben talimatları aynen yerine getirdim ama mi 10 lite zoom MIUI13 sürümünü fastboot.zip olarak buldum tgz değildi nasıl tgz dönüştüreceğimi de bilmiyorum ikincisi Türkçe flash da indirdim ama sürücüleri güncellenmedi lütfen bu iki konuda bana yardımcı olur musunuz

Üst Alt