Uygulama Mi Flash [ Türkçe ] ve Fastboot Rom Kurulumu

Aras35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ARAS
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
1
Ota üzerinden güncellemeyi cihaz kendisi yapar, bu yöntem sürümler arası geri dönüş ve temiz kurulum içindir, güncelleme olmaz çünkü veri kaybına yol açar bu yöntem o da güncelleme mantığına uymaz...

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kullanılan mı flash programından olabilir,burada önemli olan bl kapatmamak ve romun yüklenmesi,işlem başarılı ise programda ne yazdığı önemli değildir....
Ota üzerinden kendi yaptığı zaman twrp ye düşmeyecek mi telefon. Birde işlemden sonra IMEI kontrol ettim birinde orijinal IMEI vardı fakat diğeri 0.00 gibi birşey olmuş bunda bir hata var mı yoksa böyle mi görünüyor ?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Ota üzerinden kendi yaptığı zaman twrp ye düşmeyecek mi telefon. Birde işlemden sonra IMEI kontrol ettim birinde orijinal IMEI vardı fakat diğeri 0.00 gibi birşey olmuş bunda bir hata var mı yoksa böyle mi görünüyor ?

Bu işlemden sonra twrp olmayacak.
Bu işlemde IMEI silinmez.
Yurtdışı cihazlarda tek sime IMEI atılıyor,sorun yok..

Şu an cihazda twrp varsa efs yedeği alıp, telefon haricî 3-5 yere yedekleyin....

Aras35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ARAS
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
1
Bu işlemden sonra twrp olmayacak.
Bu işlemde IMEI silinmez.
Yurtdışı cihazlarda tek sime IMEI atılıyor,sorun yok..

Şu an cihazda twrp varsa efs yedeği alıp, telefon haricî 3-5 yere yedekleyin....

Dün sizin dediğinizi yapmadan önce twrp vardi ve efs yedeği almıştım. Şimdi sizin anlattiginiz şekilde miflash üzerinden kurulum yaptım sormak istediğim bundan sonra güncelleme geldiği zaman nasıl yapicam ota üzerinden dediğiniz normal telefonun kendi ayarlar kısmından otomatik olarak mı oluyor ?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Dün sizin dediğinizi yapmadan önce twrp vardi ve efs yedeği almıştım. Şimdi sizin anlattiginiz şekilde miflash üzerinden kurulum yaptım sormak istediğim bundan sonra güncelleme geldiği zaman nasıl yapicam ota üzerinden dediğiniz normal telefonun kendi ayarlar kısmından otomatik olarak mı oluyor ?

Kendisi otomatik yapar

Erayflr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eray Filar
Cihazım
Redmi note 9 pr
Konular
27
Merhaba aşağı seçenekte bootlader kitle ve kur var bunu yaparsam bootlatkilidim geri mi kapanacak bilgilendirirseniz sevinirim

Mustafa Tetik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 9 pr
Konular
2
Merhaba aşağı seçenekte bootlader kitle ve kur var bunu yaparsam bootlatkilidim geri mi kapanacak bilgilendirirseniz sevinirim
Evet hocam kilit kapanıyor daha 1 saat önce forumdaki bir arkadaş cihazı brick yapmış bende mi flash ile rom attık atarken temiz kurulum seçmeyi unutmuşuz ve bootloader kilitle ve kur seçeneği seçili kalmış neyseki cihazı kurtardık ama bootloader kilitlendi

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yalcinkaya040

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yalçın
Cihazım
Xaomi mi mix
Konular
9
Cihazım global mi flash yöntemi ile istediğimiz orginal romu yükleyebilirmiyiz e.u, hindistan romları gibi yoksa stock global rom mu yüklemek zorundayız? Teşekkürler

Mustafa Tetik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 9 pr
Konular
2
Cihazım global mi flash yöntemi ile istediğimiz orginal romu yükleyebilirmiyiz e.u, hindistan romları gibi yoksa stock global rom mu yüklemek zorundayız? Teşekkürler
Hocam mi flash ile yüklemeniz için fastboot dosyası olması gerekir recovery dosyası olursa twrp ile kurabilirsiniz mi flash ile kuramazsınız

Yalcinkaya040

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yalçın
Cihazım
Xaomi mi mix
Konular
9
Hocam mi flash ile yüklemeniz için fastboot dosyası olması gerekir recovery dosyası olursa twrp ile kurabilirsiniz mi flash ile kuramazsınız

Yani telefon modeline uygun tüm recovery orginal rom dosyalarını kurabilirim eu,hindistan romu farketmez. Doğrumudur tşkler

Üst Alt