Video Mi Flash 64 Bit İle FastBoot Rom Yükleme (Video)

Troublesome

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Note 10 Lite
Konular
1
Konu sahibi rom dosyasının iki defa çıkartılması gerektiğini söylemiş. Konuda verilen 7zip ile bu işlemi yapar iseniz, tgz dosyası önce tar olarak çıkıyor sonrada normal olarak çıkması sağlanıyor. Şayet winrar ile yapılırsa doğrudan dosyalar çıkıyor, iki defa çıkarılmasına gerek kalmıyor. Winrar da iki defa çıkartma işlemi yapmaya çalışıp kafası error veren forum sakinleri için söyleyeyim dedim.

Winrar'ın son sürümü ile konuda verilen 7zip uygulaması ile çıkartma yapıldığında oluşturulan klasör sayıları veyahut boyutlarında herhangi bir farklılık bulunmamakta.

Saygılar.

Troublesome

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Note 10 Lite
Konular
1
Stoya, sürücü imzalama zorlamayı kapatmayı unutmuşum linkten sizin programınızı indirip kurdum hazırlık açısından. Fakat Windows sürücü imzalaması doğrulanamıyor demişti ama yine de yükle diyerek devam ettim program sorunsuz açıldı.. Sizce bir sorun yaratır mı bu?

Yoksa illa sürücü imzalama zorlamayı kapatıp o şekilde mi devam etmeli?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104

Troublesome

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Note 10 Lite
Konular
1
Troublesome, Sürücü imzalamayı kapatın.
Evet hocam cmd komutu ile bcdedit /set nointegritychecks on dediğimde işlem başarılı dedi sürücü imzalamayı kalıcı kapattım bilgisayarı yeniden başlattım programı kurarken mi flashı kurarken yine sürücü imza doğrulanmadı dedi. Ben yine de kur dedim devam ettim işleme.. Bir sıkıntı görüyor musunuz?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Troublesome, Görmüyorum, gayet sağlıklı ilerliyorsunuz maşallah diyelim de nazar değmesin clap~~

Troublesome

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Note 10 Lite
Konular
1
Gerçi Windows u sınama modunda çalıştırdığımda da öyle diyor programı kurarken, ilginç.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Anladım hocam dalga geçiyorsunuz😃

Ama çok teşekkürler gerçekten, bıkmadan usanmadan yardımcı oluyorsunuz ama maruz görün tamamen yabancıydım.. Bu iş bitsin de, güzel bir yemeğe çıkarayım sizi 😃
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yada cihazı brick edip olmadı çay içeriz 😃😃

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Troublesome, Dalga değil ya içten yazdım, sizde bu hırs ve disiplin olduğu sürece bu işleri kısa zamanda halledersiniz, verdiğim linkleri mutlaka okuyun/inceleyin

Troublesome

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Note 10 Lite
Konular
1
Eywallah hocam, çok fazla soru sorunca ironi yapıyorsunuz sandım.. :) tamamdır hepsine bakıyorum aklıma takılan şeyleri de size sorarak rahatsız ediyorum :).

Teşekkürler.

Troublesome

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Note 10 Lite
Konular
1
Herkese günaydınlar arkadaşlar. Bir kaç sorum olacaktı benim sizlere.

Costom romlar doğası gereği ota üzerinden güncelleme alamıyorlar dolayısı ile güncelleme yapmak isteyen arkadaş twrp ile, uygun rom kodu ile yükleme gerçekleştiriyor. Aksi halde brick, döngü restart, Fastboot sorunları yaşayabiliyorlar. Şimdi ben yakın zamanda mi note 10 lite cihazıma miui 12.0.3.0 global romu kurmak istiyorum. Fakat bu daha önceden bana QFNMIXM sürüm kodu ile gelmişti. Şu an hali hazırda kullandığım 12.5.2 sürümü RFNMIXM kodlu.. Bu sürüm kodları neden değişkenlik göstermiş, mi flash tool ile fastboot üzerinden rom atmadan önce deneyimli kullanıcılar sürekli miui sürüm kodunuzu kontrol ederek rom atın diyorlar. Bu sürüm kodu sorunu costom romlar için geçerli değil mi? Neticede ben sıfırdan mi flash tool ile rom yükleyeceğim benim dikkat etmem gereken sadece ürün modeli değil midir?

Özellikle Stoya hocam sizden bir bilgilendirme bekliyorum..

Herkese teşekkürler.

Üst Alt