İnceleme Mi Box3 Global (MDZ-16-AB) Android Oreo Güncellemesi

chatin_62

Süper Üye
Yönetici
Co-Admin
Moderatör
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Çetin
Cihazım
MiMix2/MiNt2
Mi Box3 Global (Mdz-16-AB) Android Oreo İlk Bakış

Merhaba arkadaşlar.
Geçtiğimiz günlerde @HiddeNKinG hocamız MiBox3 için Android 8.0 güncellemesi geldiği ile ilgili bir haber paylaşmıştı.
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

Dün benim MDZ-16-AB cihazı açtım ve bana da bu güncellemenin geldiğini görüp yükledim. Güncellemenin nasıl yapıldığı ile ilgili birşey yazmak istemiyorum. Hakkında sayfasından Güncellemeleri Denetle'den güncelleme gelip gelmediği kontrol edilebilir. Varsa kendisi indirip yüklüyor. Kullanıcı müdahalesi gerekmiyor.

01_IMG_20180630_184805.jpg 02_IMG_20180630_184840.jpg 03_IMG_20180630_185041.jpg 04_IMG_20180630_185234.jpg 05_IMG_20180630_185707.jpg 06_IMG_20180630_185751.jpg 07_VID_20180630_190045.00_02_17_07.Still001.jpg

Ana Ekran komple değişmiş, farklı bir görünüme bürünmüş. Google buna Kanal sistemi demiş. Sıradakine geç diye anlam veremediğim bir özellik eklemiş.

08_IMG_20180701_130141.jpg 09_IMG_20180701_130210.jpg 10_IMG_20180701_130332.jpg

Daha önce Google Play'deki uygulama sayısı oldukça kısıtlıydı. Oreo ile mi geldi bilmiyorum ama uygulama zenginliği oldukça artmış. Farkettiğim diğer bir şey, Mi Box'ın çıkış çözünürlükleri de zenginleşmiş.

11_IMG_20180701_130636.jpg 12_IMG_20180701_130642.jpg

Bunun dışında Youtube'ta da uygun videolarda 4K seçeneği ve çözünürlük ikonu oldukça hoş.

13_IMG_20180701_131552.jpg 14_IMG_20180701_131445.jpg

Bunlar ilk gözüme çarpan noktalar.

Video:

Son düzenleme:

Hicks

www.MiBlog.Co
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Hicks
Cihazım
Mi 8
Çok teşekkürler ama şu an yapılmamasını öneriyorum, Kodi ile harici diskten media izliyorsanız çalışmıyor ayrıca akıcılık kayboldu...

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Son düzenleme:

dedektif17

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Acemi Üye
Barış
Cihazım
Mi box 3
Güncellemeyi yaptıktan sonra ses sorunu oluştu hiç bir şekilde ne izlediğim şeylerden ne de cihaz arayüzünde gezinirken ses alamıyorum. Ayarlardan da bir sonuç elde edemedim. Başka ne yapabilirim??

Hicks

www.MiBlog.Co
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Hicks
Cihazım
Mi 8
Güncellemeyi yaptıktan sonra ses sorunu oluştu hiç bir şekilde ne izlediğim şeylerden ne de cihaz arayüzünde gezinirken ses alamıyorum. Ayarlardan da bir sonuç elde edemedim. Başka ne yapabilirim??
Restart ile bu sorunun düzeldiğinden bahsedenler olmuştu. Dolby ve DTS seçeneklerini devre dışı bıraktınız mı?

dedektif17

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Acemi Üye
Barış
Cihazım
Mi box 3
Restart ile bu sorunun düzeldiğinden bahsedenler olmuştu. Dolby ve DTS seçeneklerini devre dışı bıraktınız mı?
Bahsettiğiniz seçenekleri denedim ayrıca cihazı fabrika ayarlarına sıfırladım ama sorun devam ediyor halen..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hicks

www.MiBlog.Co
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Hicks
Cihazım
Mi 8
Oreo update'inden sonra Kodi'nin harici disk okuyamaması için geçici bir çözüm var, Kodi sadece FAT32 dosya sistemi ile formatlanmış diskleri görüyor. Detayları burada:
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

chatin_62

Süper Üye
Yönetici
Co-Admin
Moderatör
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Çetin
Cihazım
MiMix2/MiNt2
Harici disk kullanmıyorum. Kodi'yi de kullanmadım henüz. Sadece YouTube'u deneyebildim. Akıcılık ve ses konusunda bir sorun yaşamadım. Belki uzun süreli kullanmadığım ya da zaten daha önce de akıcı olmaması gibi etkenler olabilir.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

ozzyyavuz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
ademyavuz
Cihazım
MIBOX3
iyi akşamlar , ses sorunu devam ediyor arkadaşlar eski sürüme dönebiliyor muyuz ?

Hicks

www.MiBlog.Co
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Hicks
Cihazım
Mi 8
40 mb. olan güncellemede fix'lenen sorunlar:

Fix some Critical issues

1. USB Flash drive support for NTFS/ExFAT partitions.
2. Improve HDMI compatibility to fix some issues with no audio / black screen.
3. Enable USB camera.
4. Update Android security patch to May 5th 2018 build.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

iyi akşamlar , ses sorunu devam ediyor arkadaşlar eski sürüme dönebiliyor muyuz ?
Yeni güncellemeyi denediniz mi?

demirbas44

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
ÖMER
Cihazım
xiaomi mi6
TİVİBU apk sini düzgün çalıştırabilen varmı

kenshin

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Ozgur
Cihazım
Mi8
Yeni versiyonla birlikte youtube uygulamasında donmalar başladı. Ayrıca ana ekranda dolaşırken kumanda işlevini yitiriyor bazen. Hiç memnun kalmadım bu versiyondan.

bactery

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Alper
Cihazım
mi box 3
iyi günler, benimde güncellemeden sonra kendi kendine açılıp kapanıyor, fabrika ayarlarına döndürdüm sorun hala geçmedi. yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı?

erhanabe77

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Erhan
Cihazım
Mi box 3
Arkadaşlar merhaba benim mi box 3 cihazim var oreo sürümünde. Xiaominin usb 3.0 rj45 ethernet adaptorunu satın aldım. Wifi değilde ethernet ile bağlamak için ama oreo sürümünde ethernet ayar menüsü diye birşey yok. Gelistitici seçeneklerinde usb kısmını ethernet yapıyorum algilamiyor. Cihazı fabrika ayarlarına çevirdim gene olmuyor. Elimdeki adaptör bilgisayda direk çalışıyor cihazda sknti yok. Mı boxta ethernet ayar menüsü yok Wifi kapatıyorum gene çıkmıyor. Yabancı forumları okudum ordada çözüm bulamadım aynı dertten muzdarip olan varsa yazsın. Oreo guncellemesinin bir sorunumu bu. Yoksa ethernet driveri falanmi kurmak lazım yardım edin.

chatin_62

Süper Üye
Yönetici
Co-Admin
Moderatör
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Çetin
Cihazım
MiMix2/MiNt2
Arkadaşlar merhaba benim mi box 3 cihazim var oreo sürümünde. Xiaominin usb 3.0 rj45 ethernet adaptorunu satın aldım. Wifi değilde ethernet ile bağlamak için ama oreo sürümünde ethernet ayar menüsü diye birşey yok. Gelistitici seçeneklerinde usb kısmını ethernet yapıyorum algilamiyor. Cihazı fabrika ayarlarına çevirdim gene olmuyor. Elimdeki adaptör bilgisayda direk çalışıyor cihazda sknti yok. Mı boxta ethernet ayar menüsü yok Wifi kapatıyorum gene çıkmıyor. Yabancı forumları okudum ordada çözüm bulamadım aynı dertten muzdarip olan varsa yazsın. Oreo guncellemesinin bir sorunumu bu. Yoksa ethernet driveri falanmi kurmak lazım yardım edin.
Daha önce denemedim ama box ethernet'i görmeden ethernet menüsü gelmiyor diye biliyorum. Otg okuyor mu hiç kontrol ettiniz mi? USB portunda bir sorun olmasın?

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erhanabe77

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Erhan
Cihazım
Mi box 3
Daha önce denemedim ama box ethernet'i görmeden ethernet menüsü gelmiyor diye biliyorum. Otg okuyor mu hiç kontrol ettiniz mi? USB portunda bir sorun olmasın?

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Evet otg okuyo usb girişlerinin hepsi çalışıyor. Sadece ethernet bağlantısı saglayamiyorum orjinal xiaominin ethernet adaptoru kodu:ZJQ03TM gigabit ethernet destekli. Oreo sürümünde ethernet bağlantısı kurabilen varmı? Acaba

muratttsannn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
murat
Cihazım
mi note 3
Arkadaslar konu disi biliyorum ama mi box a uygun apk dosyalari bulamiyorum yardimci olabilirmisiniz

Hicks

www.MiBlog.Co
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Hicks
Cihazım
Mi 8
8.0.0 kullanıyordum, biraz önce update geldi 620.6 MB yüklüyorum...

sercikan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
sercikan
Cihazım
mibox 3
erhanabe çözdünmü eternet işini. çözemediysen ulaş bana.

DeeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
ibrahim
Cihazım
Mi 4 + m5s
mi tv box son güncellemesi oldukça akıcı bi hal aldı ammma şimdi yeni bi hata türedi video donuyor ses oynamaya devam ediyor alttan. youtube puhutv de bu sorunu yaşadım. genel olarak oreo güncellemesi güzel olmuş.

iyeser35

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
İsmail
Cihazım
Xiaomi
Oreaya güncellemek tam bir hata... Cihaz resmen çöp oldu. Tüm güncellemeler yapılı ancak youtubeda bile kasıyor. Sürekli reset atmak gerekiyor, onu da ancak fişi çıkarıp takarak yapabiliyorum. Android 6ya nasıl düşürürüz bunu arkadaşlar? :(

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emre
Cihazım
Mi Note 2
Oreaya güncellemek tam bir hata... Cihaz resmen çöp oldu. Tüm güncellemeler yapılı ancak youtubeda bile kasıyor. Sürekli reset atmak gerekiyor, onu da ancak fişi çıkarıp takarak yapabiliyorum. Android 6ya nasıl düşürürüz bunu arkadaşlar? :(
Ben oreo güncellemesini yapmamıştım ancak aynı durum benim cihazımda da meydana geldi. Sıfırlayıp oreo güncellemesini yaptıktan sonra düzeldi. Zannediyorum bu sıkıntı youtube ve diğer bazı uygulamalar ile ilgili, güncelleme ile değil...

Üst Alt

Sevgili Xiaomi Sever!

Sitemizdeki reklamların görüntülenmesini engellediğinizi tespit ettik.

Lütfen sitemizi istisna listesine ekleyin veya AdBlock'u devre dışı bırakın.

Sitemizde ki tüm kaynaklar ÜCRETSİZ olarak sizlere sunulmaktadır bize destek olmak için engellemeyi kaldırınız

Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz!