Yardım Mi box s güncelleme sonrası sesli komut sorunu

AngaralıZihni

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Zihni
Cihazım
Mi 6
Meslek
Emekli Banka Müdür
Konular
10
Sesimi tanımıyor daha doğrusu konuşurken mikrofonda dalgalanma olur ya o yok . Yani kumandadan mikrofon tuşuna basıyorum konuşuyorum mikrofon ses almıyor güncellenerek sonra oldu ayarlardan nasıl çözülür sifirlamam gerekmez insallah
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kumandayı bağlantısını koparıp tekrar bağladım olmadı yazılımsal herhalde

.

Son düzenleme:

adrenal41

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
hasan
Cihazım
mi box
Konular
0
kapatıp açınca yine mikrofon çalışmıyor sorun oluyor. hatta yeni yazılımda ses problemi yaşıyorum konuşmalar çok yavaş acil düzeltmeleri lazım.

Oyla:

tuncaydt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tuna
Cihazım
redmi note 5 pr
Konular
1
Selamlar benimde derdim aynı mikrofon çalışmıyor ama sadece bu kadarda değil, cihazı sıfırladım yeni kurulumda klavye yok , örneğin ağ parolasını gireceksiniz ama klavye ekrana gelmiyor bir şey yazamıyorsunuz. Mümkünse eski versiyona döndürmek istiyorum. Android 9 güncellemesi tam bir baş belası çıktı.

Oyla:

onur_tetik83

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Onur Tetik
Cihazım
Mi Max 2
Konular
6
böyle bir sorunla karşılaşan var ise usb portunda takılı ne varsa cıkarın flaş bellek mouse klavye sonra ayarlar bölümünde uzak kumanda ve aksesuar bölümünde kumandanın bağlantısını kesin ve geri bağlayın sorun düzelecektir sorunun devam etmesini istemiyorsanız mi box kapatmadan usb portunda ne varsa cıkarın açarkende takılı birşey olmasın.
Sağ olasın işe yaradı.

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

muslumyalcin

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Müslüm
Cihazım
mi box s
Konular
1
Sağ olasın işe yaradı.

Yeni güncelleme (15.4.2020) sonrasında da mikrofon ile mouse aynı anda çalışmıyor. Bu arıza düzeltilmemiş. Tamam usb bağlantıları çıkarıldıktan sonra aç kapa yapılırsa düzeliyor. Ama her açma kapamada usb bağlantılarını çıkarıp takmak pek hoş değil o yüzden mouse kullanmamaya başladım...

Oyla:

xl200

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
Mi Box s
Konular
0
Bu çözülebilir mi yazılımsal olarak muhtemel çözülebilir, nihayetinde bir Hdmi ve Usb portu olan cihaza bende dahil olmak üzere, aynı port üzerinden 3-4 aygıt bağladığımızda donanım otomatik olarak birşeyleri kapatıyor olablir. Xiaomi mühendisleri inşaallah bir çözüm bulur yoksa, onu sök bunu tak hiç keyif verici bir durum olmuyor.

Oyla:

onur_tetik83

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Onur Tetik
Cihazım
Mi Max 2
Konular
6
Bu çözülebilir mi yazılımsal olarak muhtemel çözülebilir, nihayetinde bir Hdmi ve Usb portu olan cihaza bende dahil olmak üzere, aynı port üzerinden 3-4 aygıt bağladığımızda donanım otomatik olarak birşeyleri kapatıyor olablir. Xiaomi mühendisleri inşaallah bir çözüm bulur yoksa, onu sök bunu tak hiç keyif verici bir durum olmuyor.
Bunu Xiaomi firmasına iletmek lazımdı ama nasıl?

Oyla:

Zenoris

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Zenoris
Cihazım
Xaomio tv box
Konular
0

.
kumandayı silip tekrar bağlarken usb giriş portunda herhangi bişey takılı olmaması gerek, o şekilde denedinizmi?
[/QUOTE]
Teşekkürler işe yaradı. USB’de mouse takılıydı, çıkardım tekrar başlat yaptım. Ses komutu ile çalışma düzeldi.

.
kumandayı silip tekrar bağlarken usb giriş portunda herhangi bişey takılı olmaması gerek, o şekilde denedinizmi?
[/QUOTE]
teşekkürler işe yaradı. Usb de mouse takılıydı. Çıkarıp tekrar başlat yaptım ses komutu çalıştı.

.
[/QUOTE
teşekkürler işe yaradı. Usb de mouse takılıydı. Çıkarıp tekrar başlat yaptım ses komutu çalıştı.

Oyla:

asocial

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
asocial
Cihazım
xiaomi
Konular
47
Selamlar bende de son 600 küsür mb'lık güncelleme sonrası sesli arama çalışmamaya başladı. USB mouse takılıydı. Çıkarıp kumandayı tekrar tanıttım ve düzeldi. Teşekkürler bilgilendirme için...

Oyla:

ozgunsero

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özgün
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
1
cihaza takılı usb bellek, mouse-klavye alıcısı, oyun kumandası alıcısı vs varsa çıkarın, sonra ayarlardan kumandanın eşlemesini kaldırıp yeniden eşleyin. sorun çözülüyor... daha sonra usb portuna bir aygıt bağladığınızda da çalışmaya devam ediyor.

Oyla:
Üst Alt