Rom Mi Box S - Android 9 Çıktı!

zanderesas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi box s
Konular
1
OPTİK kablo ufak bir aparat ile bağlanıyor.
Bende optik kablonun ucuna toslink optik çevirici taktım o şekilde bağladım. Ses sisteminden ses aldım. Ama ses 5.1 değil. Yani ses sistemine ac3 (dolby dijital) veya dts ses olarak aktaramadim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

5.1 ses sorunu yaşayanlar için iyi olmuş. Ses çıkışı seçimi yapılıyor ve optik ile Netflix tam 5.1 ses alınıyor, miboxtan direkt ses sistemine optik kabloyu takarak denedim. Daha önce TV üzerinden alabiliyorum şimdi daha iyi oldu. Dahili bellek genişletmek için takılan usb uyarısı vardı üst kısımda o gitmiş. Menü daha derli toplu olmuş. Font değişmiş ve masaüstü biraz daha genişlemiş geldi bana. Görüntü canlılığı ve netliği artmış.
Ben ürünü yeni aldım. Bir konu açmıştım sanada sormak istedim. Yardımcı olursan sevinirim.

Arkadaşlar ürünü yeni aldım. Kurulumu yaptım. USB'den film açtım. Toslink optik çevirici aparatı ile optik kabloyu birleştirip Mi box s cihazını ev sinema sistemine bağladım. Filmdeki ses 5.1 ac3 (dolby digital) formatında olmasına rağmen sesi dolby digital olarak aktaramadım. Ses geliyor ama istediğim formatta değil. Sistem android 8.1 sürümü. Bu sürümde bu sorunun çözümü varmı? Yoksa Android 9 güncellemesi yapınca düzeliyor mu? Bir tane videoda android 9 ses çıkışı ayarlarının değiştigini gördüm. Yardım ederseniz sevirim..

TV 2009 model samsung. HDMI arc yok diye biliyorum.

Ev sinema sistemi Philips hts3568
Ses Sistemi dekoder
  • DTS
  • Dolby Dijital
  • Dolby Prologic II
  • Stereo

5.1 ses sorunu yaşayanlar için iyi olmuş. Ses çıkışı seçimi yapılıyor ve optik ile Netflix tam 5.1 ses alınıyor, miboxtan direkt ses sistemine optik kabloyu takarak denedim. Daha önce TV üzerinden alabiliyorum şimdi daha iyi oldu. Dahili bellek genişletmek için takılan usb uyarısı vardı üst kısımda o gitmiş. Menü daha derli toplu olmuş. Font değişmiş ve masaüstü biraz daha genişlemiş geldi bana. Görüntü canlılığı ve netliği artmış.
Ben ürünü yeni aldım. Bir konu açmıştım sanada sormak istedim. Yardımcı olursan sevinirim.

Arkadaşlar ürünü yeni aldım. Kurulumu yaptım. USB'den film açtım. Toslink optik çevirici aparatı ile optik kabloyu birleştirip Mi box s cihazını ev sinema sistemine bağladım. Filmdeki ses 5.1 ac3 (dolby digital) formatında olmasına rağmen sesi dolby digital olarak aktaramadım. Ses geliyor ama istediğim formatta değil. Sistem android 8.1 sürümü. Bu sürümde bu sorunun çözümü varmı? Yoksa Android 9 güncellemesi yapınca düzeliyor mu? Bir tane videoda android 9 ses çıkışı ayarlarının değiştigini gördüm. Yardım ederseniz sevirim..

TV 2009 model samsung. HDMI arc yok diye biliyorum.

Ev sinema sistemi Philips hts3568
Ses Sistemi dekoder
  • DTS
  • Dolby Dijital
  • Dolby Prologic II
  • Stereo

Son düzenleme:

system

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
Mİ 8
Meslek
Oto müzik
Konular
43
n11.com'dan 3.5 mm Optik Çevirici seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

Almanız gereken bu parça

Baroone

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Mi 8
Konular
5
Optik kablo için aparat aldım. Ses sistemim Philips 5+1.
Dönüştürücü de bu.
Optik kabloyu nasıl bağladın. Resim atarmısin. Birde ses sistemin hangi marka model

mildir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa ILDI
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
8
Digitürk play var mı?

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

umityildiz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ümit Yıldız
Cihazım
Mi Box S
Konular
0
Merhabalar, ben de bu cihazı yeni aldım, şu anda versiyon 9 yüklü. TV özerinden 5.1 sesi elde ettim. Ancak bir kaç gün kullandıktan sonra 5.1 ses gelmemeye başladı. Netflixte ses seçeneği olarak görülüyor. Normal sese geçiyorsunuz ses var, 5.1 seçiyorsunuz ses yok. Cihazı sıfırladım her şey normale döndü. Bir kaç gün sonra yine aynı şey oldu. Şu anda yine 5.1 seçeneğinde ses yok. Bunun sebebi veya çözüm yolu ile ilgili bir fikri olan var mı?

mildir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa ILDI
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
8
Merhabalar, ben de bu cihazı yeni aldım, şu anda versiyon 9 yüklü. TV özerinden 5.1 sesi elde ettim. Ancak bir kaç gün kullandıktan sonra 5.1 ses gelmemeye başladı. Netflixte ses seçeneği olarak görülüyor. Normal sese geçiyorsunuz ses var, 5.1 seçiyorsunuz ses yok. Cihazı sıfırladım her şey normale döndü. Bir kaç gün sonra yine aynı şey oldu. Şu anda yine 5.1 seçeneğinde ses yok. Bunun sebebi veya çözüm yolu ile ilgili bir fikri olan var mı?
Kardeş google play store da digitürk play mevcut mu ?

umityildiz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ümit Yıldız
Cihazım
Mi Box S
Konular
0
Kardeş google play store da digitürk play mevcut mu ?

Hayır, göremedim

Bir çok şey denedim. Cihazı sıfırlamak yerine ses ayarlarında dolby sesi kapatıp, Netflixe girip (5.1 ikonu kayboldu) çıkıp, ses ayarlarını tekrar dolby paremetlerince ayarladıktan sonra tekrar Netflixe girdim ve düzeldi. Benzer problemi yaşayacakların işine yarayabilir belki.

Son düzenleme:

Baroone

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Mi 8
Konular
5
Cihazın belli aralıklarla kendi kendine restart atmasından gına geldi. Çözümünü bilen var mı özellikle YouTube seyrederken sık yaşanıyor.

XIX

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
barış
Cihazım
Mi box 4 s
Konular
1
Auto change language. Bu seçenek kapalı olmazsa her seferinde açılış dili çince olur. Her seferinde dil ayarı yapmak zorunda kalirsiniz. Dil türkçe yapıp bu seçeneği kapatın.

Üst Alt