Yardım Mi Box S 4K İnternet sorunu

emreozel

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emre
Cihazım
mi box s 4k
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
8.1
Telefon Modeli
mi box s 4k
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba.
Yaklaşık 2 ay önce mi box s 4k aldım.
Aldığımdan beri ne wifi de ne de kablolu 2 Mbps hızın üstüne çıkamadım.
Evdeki diğer cihazlarda 20 Mbps hız alabilmekteyken tv box da böyle bi sorun yaşıyorum.
İnternette araştırdığım kadarıyla usb ethernet hub ile sorun çözülüyormuş.
TP link 'in usb hubunu aldım. Üstelik aldığım sitedeki yorumlarda hemen hemen herkes bu cihazdaki internet hız problemini çözmek için almış ve çözüm de bulmuş.
Benim cihazda neden böyle olduğu konusunda yardımcı olabilirmisiniz.

emreozel

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emre
Cihazım
mi box s 4k
Konular
1
Merhaba.
Yaklaşık 2 ay önce mi box s 4k aldım.
Aldığımdan beri ne wifi de ne de kablolu 2 Mbps hızın üstüne çıkamadım.
Evdeki diğer cihazlarda 20 Mbps hız alabilmekteyken tv box da böyle bi sorun yaşıyorum.
İnternette araştırdığım kadarıyla usb ethernet hub ile sorun çözülüyormuş.
TP link 'in usb hubunu aldım. Üstelik aldığım sitedeki yorumlarda hemen hemen herkes bu cihazdaki internet hız problemini çözmek için almış ve çözüm de bulmuş.
Benim cihazda neden böyle olduğu konusunda yardımcı olabilirmisiniz.
Kimse yardimci olmuyacak mi?

Oyla:

emreozel

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emre
Cihazım
mi box s 4k
Konular
1
Bu nasıl marka?
Müşteri hizmetlerini arıyoruz. Teknik destek forumdan verilmektedir deniliyor.
Foruma başlık açıyoruz cevap veren yok.
Aldığım ilk üründen pişmanlık yaşadım.
Bir daha bulaşmam...!

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Detay vermediğiniz için kimse yazmamış galiba... Box'ta hangi sürüm yüklü? Internet hızınız kaç görünüyor? Hangi operatör? Modem markanız ne? 5ghz kullanıyor musunuz? Biraz detay verirseniz bilgimiz dahilinde yardımcı olmaya çalışalım ancak bu şekilde oldukça zor.

Hatta bence öncelikli olarak telefonunuzdan hotspot açıp TV Box ile bu ağa bağlanın ve hız testi yapın. Eğer telefondaki hızı alabilirseniz Modem kaynaklı, alamazsanız cihaz kaynaklı sorundur diyebilir ve daha sağlıklı ilerleyebiliriz :)

Oyla:

emreozel

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emre
Cihazım
mi box s 4k
Konular
1
8.1 yüklü. Normalde internet hızım (laptop ve telefonda ölçüm yaptığımda) 20 mbps civarında.
telefonun hotspot ile de denedim. yine 1-2 mbps hızdan fazla alamadım. modemi hem kablolu hem kablosuz denedim. hızda bir değişiklik yok.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
8.1 yüklü. Normalde internet hızım (laptop ve telefonda ölçüm yaptığımda) 20 mbps civarında.
telefonun hotspot ile de denedim. yine 1-2 mbps hızdan fazla alamadım. modemi hem kablolu hem kablosuz denedim. hızda bir değişiklik yok.
Android 8 güncellemesi sonrasında pek çok Mi Box'ta benzer bir sıkıntı olmuştu. Cihazlar fabrika ayarlarına döndüğünde düzelmişti. Tavsiyem fabrika ayarlarına dönüp tekrar gözlemleyin. Eğer düzelmez ise cihazınızı yetkili teknik servisine gönderebilirsiniz.

Oyla:

emreozel

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emre
Cihazım
mi box s 4k
Konular
1
Birkaç kez fabrika ayarlarına çevirdim. ilk başta 1-2 mbps hız arttı ancak daha sonra yine eskisi gibi oldu.
Anladım. Teşekkürler.

Oyla:

Ondersen59

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Onder
Cihazım
Xiaomi mi box s
Konular
0
Aynı sorun bende de var usb hub ethernet sipariş verdim gelince deneyip bilgi veririm bu sorunun sebebini bilen varsa çözüm için ne yapabiliriz

Oyla:

mert.dalokay

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mert
Cihazım
Xiaomi Mi Box s
Konular
1
Aynı sorun bende de var usb hub ethernet sipariş verdim gelince deneyip bilgi veririm bu sorunun sebebini bilen varsa çözüm için ne yapabiliriz
tplink hubda kesintiler yaşadım, bağladığım ethernet gitti ve takılı usb çıkarılmış olarak gösterilmekte.
ugreen hub için ne diyorsunuz ?

Oyla:

mutluakbulut06

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mutlu
Cihazım
Mı box s 4k
Konular
0
Detay vermediğiniz için kimse yazmamış galiba... Box'ta hangi sürüm yüklü? Internet hızınız kaç görünüyor? Hangi operatör? Modem markanız ne? 5ghz kullanıyor musunuz? Biraz detay verirseniz bilgimiz dahilinde yardımcı olmaya çalışalım ancak bu şekilde oldukça zor.

Hatta bence öncelikli olarak telefonunuzdan hotspot açıp TV Box ile bu ağa bağlanın ve hız testi yapın. Eğer telefondaki hızı alabilirseniz Modem kaynaklı, alamazsanız cihaz kaynaklı sorundur diyebilir ve daha sağlıklı ilerleyebiliriz :)
Hocam bende tam anlattığın gibi. Telefonu bagliyorum 40 megabiti görüyor modemi bagliyorum 5-6 megabiti geçmiyor sorun ne olabilir sizce

Oyla:
Üst Alt