Yardım Mi Box S 4K İnternet sorunu

emreozel

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emre
Cihazım
mi box s 4k
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
8.1
Telefon Modeli
mi box s 4k
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba.
Yaklaşık 2 ay önce mi box s 4k aldım.
Aldığımdan beri ne wifi de ne de kablolu 2 Mbps hızın üstüne çıkamadım.
Evdeki diğer cihazlarda 20 Mbps hız alabilmekteyken tv box da böyle bi sorun yaşıyorum.
İnternette araştırdığım kadarıyla usb ethernet hub ile sorun çözülüyormuş.
TP link 'in usb hubunu aldım. Üstelik aldığım sitedeki yorumlarda hemen hemen herkes bu cihazdaki internet hız problemini çözmek için almış ve çözüm de bulmuş.
Benim cihazda neden böyle olduğu konusunda yardımcı olabilirmisiniz.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Hocam bende tam anlattığın gibi. Telefonu bagliyorum 40 megabiti görüyor modemi bagliyorum 5-6 megabiti geçmiyor sorun ne olabilir sizce
Sizin sıkıntı modemden gibi. Modem ayarlarından farklı kanal ayarlamayı deneyin bence.

Oyla:

kusaykilic

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kusay
Cihazım
mi note 10
Konular
0
yaklaşık 4 yıldır android box kullanıyorum, 5 cihaz aldım hepsinde de aynı sorun oldu, yerli yabancı tüm forum sitelerini gezip her türlü deneyi yaparak 50 mbps internet hızımı ne yaptım sa yükseltemedim. usb ethernet, modem ayarı, tarih ayarı aklınıza ne gelirse hepsini denedim, 5 10 dakika 50 mbps hız alıyor sonrasında hız 1 2 mbps düşüyordu. bu arada 4.cihazım mi box s e geri dönme kararı alıp çok basit bir ayar yaparak kendi cihazım da sorunu çözdüm
Çözüm : iptvsmartes pro kullanıyorum, ayarlardan stream format kısmında HLS (.m3u8) işaretledikten sonra hızım hiç düşmedi. defult yada mpegts (.ts) aldıktan sonra hız tekrar düşüyor, ts formatı android cihazların internet yavaşlamasına sebep oluyor olabilir. bu ayar 2 haftadır stabil olarak iptv izlememize sebep oldu, 4 yıldır bunu farkeden mi olmadı yada benim cihaz kendi kendine mi düzeldi anlayamadım ama birinin işine yarar belki diye yazdım.umarım sizin sorununuzda çözülür.

Oyla:

fanever

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
AYDIN DEMIR
Cihazım
MI BOX S 4K
Konular
0
yaklaşık 4 yıldır android box kullanıyorum, 5 cihaz aldım hepsinde de aynı sorun oldu, yerli yabancı tüm forum sitelerini gezip her türlü deneyi yaparak 50 mbps internet hızımı ne yaptım sa yükseltemedim. usb ethernet, modem ayarı, tarih ayarı aklınıza ne gelirse hepsini denedim, 5 10 dakika 50 mbps hız alıyor sonrasında hız 1 2 mbps düşüyordu. bu arada 4.cihazım mi box s e geri dönme kararı alıp çok basit bir ayar yaparak kendi cihazım da sorunu çözdüm
Çözüm : iptvsmartes pro kullanıyorum, ayarlardan stream format kısmında HLS (.m3u8) işaretledikten sonra hızım hiç düşmedi. defult yada mpegts (.ts) aldıktan sonra hız tekrar düşüyor, ts formatı android cihazların internet yavaşlamasına sebep oluyor olabilir. bu ayar 2 haftadır stabil olarak iptv izlememize sebep oldu, 4 yıldır bunu farkeden mi olmadı yada benim cihaz kendi kendine mi düzeldi anlayamadım ama birinin işine yarar belki diye yazdım.umarım sizin sorununuzda çözülür.
Bu ayar tam olarak nerede cihaz ayarlarında mı yoksa uygulama ayarlarında mı?

Oyla:

Tufan1903

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tufan
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
2
Nereden yaptınız bu ayarı

Oyla:
Üst Alt