Yardım Mi Box S 2.4 ghz sorunu

Fiko89

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Faiq
Cihazım
Redmi 5
Konular
7
Selam arkadaşlar. Bende evde bu resimdeki Tplink 2.4 ghz router ve Mi Box S cihazı var. Cihaz bu wifi ile normal çalışmıyor. Mi Boxu açtıkda wifi hızı tamamen düşüyor. Arkadaşlar bu sorunu nasıl çöze bilirim? Lütfen yardımcı olurdunuz. Bazılarınız 5 ghz router almayı tavsiyye edeceksiniz biliyorum internetde biraz araştırtım. Ama ben sorunu böyle çözmeye çalışıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• Xiaomi-Mi-Box-S.png
    Xiaomi-Mi-Box-S.png
    212,7 KB · Görüntüleme: 18
  • 61qHLLTRwaL._AC_SL1500_.jpg
    61qHLLTRwaL._AC_SL1500_.jpg
    77,5 KB · Görüntüleme: 45

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Kanal ayarlarını yaparken en uygun kanalı seçmek için ezbere ayar yapmak yerine aşağıdaki uygulamayı kullanarak en uygun kanalı bularak ayar yapmanızı tavsiye ederim.

Uygulama, bulunduğunuz alandaki Wi-Fi dağılım ağlarının şiddetini ve yoğunluğunu ölçerek, analiz ederek; konumunuz için en uygun kanalı söylemektedir. :)

Oyla:

bruce

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
şahin
Cihazım
xiaomi mi box s
Konular
2
Kanal ayarlarını yaparken en uygun kanalı seçmek için ezbere ayar yapmak yerine aşağıdaki uygulamayı kullanarak en uygun kanalı bularak ayar yapmanızı tavsiye ederim.

kanal ayarı yapıldı şimdi Miboxa Qcy bluetooth airdotsu eşleştirmek istiyoruz, bu konuda bilginiz varmı?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Uygulama, bulunduğunuz alandaki Wi-Fi dağılım ağlarının şiddetini ve yoğunluğunu ölçerek, analiz ederek; konumunuz için en uygun kanalı söylemektedir. :)
bende o şekilde kendi uygun wifi kanalımı buldum. arkadaş da 7. kanalda sıkıntı yaşamıyor, yani sorun hertürlü çözüldü. yönetici arkadaşlar mi box forum sayfasına fazla uğrayıp bize yardımcı olamadıkları bizde kendi kendimize yardım etmeye çalışıyoruz.

Oyla:

Fiko89

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Faiq
Cihazım
Redmi 5
Konular
7
Miboxa Qcy bluetooth airdotsu eşleştirmek için 20 mhz denermisin? olmazsa tekrar 40 mhz yapabilirsin
Denedim kardeşim ama maalesef olmadı. Bluetooth airdots rahat Miboxa eşleşiyor ama video felan açdıkda sadece ekranda resmi geliyor hiç bir video açmıyor.

Bu uygulamayı telefonamı yüklüyoruz ya Miboxa? Bende kanal 7 şuan sorun çözülmüş gibi ama Bluetooth airdots eşleşdirdikde videolar felan hiç biri açmıyor sadece resimleri ekranda donub kalıyor.

Son düzenleme:
Oyla:

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Bu uygulamayı telefonamı yüklüyoruz ya Miboxa? Bende kanal 7 şuan sorun çözülmüş gibi ama Bluetooth airdots eşleşdirdikde videolar felan hiç biri açmıyor sadece resimleri ekranda donub kalıyor.
Telefona indiriyorsunuz. Size en uygun kanalı söylüyor, siz de modem ayarlarınızdan o kanalı seçiyorsunuz.

Oyla:

bruce

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
şahin
Cihazım
xiaomi mi box s
Konular
2
Denedim kardeşim ama maalesef olmadı. Bluetooth airdots rahat Miboxa eşleşiyor ama video felan açdıkda sadece ekranda resmi geliyor hiç bir video açmıyor.
belki sayın yönetici yada Yazılım geliştirici tortue arkadaşlar bu konuya bi çözüm sunarlar, ezbere birşeyler söylemeyeyim :)

Oyla:

Fiko89

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Faiq
Cihazım
Redmi 5
Konular
7
Telefona indiriyorsunuz. Size en uygun kanalı söylüyor, siz de modem ayarlarınızdan o kanalı seçiyorsunuz.
Anladım teşekkür ederim.

belki sayın yönetici yada Yazılım geliştirici tortue arkadaşlar bu konuya bi çözüm sunarlar, ezbere birşeyler söylemeyeyim :)
Yinede saolasın hocam eyvallah :)

Oyla:

Fiko89

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Faiq
Cihazım
Redmi 5
Konular
7

Ekli dosyalar

• IMG_20200217_123418.jpg
    IMG_20200217_123418.jpg
    97,1 KB · Görüntüleme: 32
Oyla:

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Burda bendeki wifi TTNET şimdi şurda en iyi kanal bana hangisi tavsiyye ediliyor?
Sağa doğru kaydırın ve şu kısma gelin;
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ardından CH (Channel - Kanal) sayıları fazla olanlar çevrenizde en çok kullanılan kanallardır ve yoğundur. Buna göre, çevrenizde hiç olmayan veya az kullanılan kanalı tercih edeceksiniz.

Mesela burada 8 kanalını kullanan 2 cihaz var. Ben gidip 2 numaralı kanalı kullanabilirim.

Oyla:

bruce

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
şahin
Cihazım
xiaomi mi box s
Konular
2
Burda bendeki wifi TTNET şimdi şurda en iyi kanal bana hangisi tavsiyye ediliyor?
bu resimdekine göre en iyi kanallar 10 un üzerinde olan lar ama diğer wifi ağların mesafeside önemli mesela heyderova uzakta gibi gözüküyor 300-400 metre uzakta ise 7,8,9 da iyi çeker

Tortue arkadaş daha detaylı izah etmiş

bu resimdekiler 2.4 ghz senin wifi router 5ghz ise zaten onun için ayrı kanallar var

benim kullandığım wifi analyzer bu burda daha detaylı, kim hangi mesafede 2.4 mü 5 ghz mi hepsi daha açıklayıcı

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt