Yardım Mi Box S 2.4 ghz sorunu

Fiko89

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Faiq
Cihazım
Redmi 5
Konular
7
Selam arkadaşlar. Bende evde bu resimdeki Tplink 2.4 ghz router ve Mi Box S cihazı var. Cihaz bu wifi ile normal çalışmıyor. Mi Boxu açtıkda wifi hızı tamamen düşüyor. Arkadaşlar bu sorunu nasıl çöze bilirim? Lütfen yardımcı olurdunuz. Bazılarınız 5 ghz router almayı tavsiyye edeceksiniz biliyorum internetde biraz araştırtım. Ama ben sorunu böyle çözmeye çalışıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• Xiaomi-Mi-Box-S.png
    Xiaomi-Mi-Box-S.png
    212,7 KB · Görüntüleme: 18
  • 61qHLLTRwaL._AC_SL1500_.jpg
    61qHLLTRwaL._AC_SL1500_.jpg
    77,5 KB · Görüntüleme: 45

bruce

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
şahin
Cihazım
xiaomi mi box s
Konular
2
Selam arkadaşlar. Bende evde bu resimdeki Tplink 2.4 ghz router ve Mi Box S cihazı var. Cihaz bu wifi ile normal çalışmıyor. Mi Boxu açtıkda wifi hızı tamamen düşüyor. Arkadaşlar bu sorunu nasıl çöze bilirim? Lütfen yardımcı olurdunuz. Bazılarınız 5 ghz router almayı tavsiyye edeceksiniz biliyorum internetde biraz araştırtım. Ama ben sorunu böyle çözmeye çalışıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
wifi kanal ayarı muhtemelen 11 dir ve etraftaki birçok kişinin wifi kanalıda budur, kanal ayarını 7,8 yada 9 yapıp deneyin

Oyla:

procodertr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
MI 13
Meslek
Yazılımcı
Konular
22
Tplink ue300 usb ethernet alın cihazınızdaki takılmalar yok olur.

Oyla:

bensen63

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
7.0
Cihazım
Redmi note 4
Meslek
network mikrotik
Konular
44

şu ayarlara bakarmısın

Ekli dosyalar

• sd.png
    sd.png
    17,9 KB · Görüntüleme: 99
Oyla:

bruce

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
şahin
Cihazım
xiaomi mi box s
Konular
2
wifi kanal ayarı muhtemelen 11 dir ve etraftaki birçok kişinin wifi kanalıda budur, kanal ayarını 7,8 yada 9 yapıp deneyin
benim dediğim şekilde denermisin? 5 ghz yada 2.4 ghz den bahsetmiyorum. wifi kablosuz ayarlardan kanal sayısını 10 un altında denermisin yada denedinmi?

Oyla:

Fiko89

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Faiq
Cihazım
Redmi 5
Konular
7
benim dediğim şekilde denermisin? 5 ghz yada 2.4 ghz den bahsetmiyorum. wifi kablosuz ayarlardan kanal sayısını 10 un altında denermisin yada denedinmi?
Teşekkür ederim kardeşim yazınızı şimdi gördüm. Kanalı 11 etdim bir faydası olmadı. Biraz önce Youtubdan 1 video buldum orda kanal 7 de ve diger ayarlamalar yapılmış. Bende kanal 7 de kullanıyorum şimdilik gayet iyi çalışıyor kasılmalar yok.

Oyla:

bruce

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
şahin
Cihazım
xiaomi mi box s
Konular
2
Teşekkür ederim kardeşim yazınızı şimdi gördüm. Kanalı 11 etdim bir faydası olmadı. Biraz önce Youtubdan 1 video buldum orda kanal 7 de ve diger ayarlamalar yapılmış. Bende kanal 7 de kullanıyorum şimdilik gayet iyi çalışıyor kasılmalar yok.
sorunun çözüldüğüne sevindim

Oyla:
Üst Alt