Yardım Mi Band 5 Şarj Problemi

andydufy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Mi band 5
Konular
1
Merhabalar,
8 Şubat tarihinde mi band 5 satın aldım. İlk şarjını yapmak üzere bilgisayarımın USB girişini kullandım ve çok uzun bir süre geçmesine rağmen şarj dolumu tamamlanmadı.
Kullanmak için aldığımda da %99 oldugunu gördüm.
Versiyon no: V1.0.2.54

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Pc üzerinden değil normal telefonun şarj cihazı ile şarj edin, pc üzerinden yeterli akım çekilemediği için şarj işlemi çok uzun sürebilir.

andydufy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Mi band 5
Konular
1
Pc üzerinden değil normal telefonun şarj cihazı ile şarj edin, pc üzerinden yeterli akım çekilemediği için şarj işlemi çok uzun sürebilir.
Teşekkürler cevap için. Şimdi öyle deniyorum. Umarım olur.

andydufy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Mi band 5
Konular
1
Denedim...
Ekranda şarj bitti şeklinde bir uyarı çıkmadi ve mi fit uygulamasında da şarj tamamlandı veya batarya dolu gibi bir uyarı vermedi.
Ben yeterince dolduğunu düşünüp şarjı kesince mi 5 ekranında %100 ü gördüm ve mi fit de o sırada şarj tamamlandı gibi bir uyarı verdi. Ama hemen ardından tekrar şarja takınca %99 dan tekrar şarja başladı.

Kısaca bir sıkıntı var çok belli. Ayrıca şarjı inanılmaz hızlı gidiyor. Mesela geçen gün %99 iken şarjdan aldım ve ve 24 saat dolmadan ve hiç kullanmadan (kenara bırakmıştım) %47 ye düşmüş olduğunu görünce şaşırdım.

cimbomlu52

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
cimbomlu
Cihazım
earbuds
Konular
6
nabız ölçümleri vs. sürekli açıksa pil daha çabuk bitiyor.

andydufy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Mi band 5
Konular
1
nabız ölçümleri vs. sürekli açıksa pil daha çabuk bitiyor.
Evet onu öğrendikten sonra yeniden deneme yaptım.
Nabız ve uyku sürekli açıkken 1,5 gün
Nabız ve uyku sürekli kapalıyken 2,5 gün sürdü.
Bugün servise kargoladım.

Açıkçası Xiaomi markasına güvenmek ile ilgili soru işaretleri oluşturdu.

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Ben band 4 kullanıyorum bazen redmi powerbank ile bazen Xiaomi adaptörü ile şarj ediyorum. Günlük 3 tane alarm var 10 dakikada bir nabız ölçümü açık. Bilekliği kaldırınca ekran açma tüm gün olarak seçili ve normal hassasiyet. Telefona bağlı kullanınca 25 gün civarı gidiyor. Bağlı değilken 40lari geçiyor bu süre. Parlaklık her zaman full. Mi band 5 in bataryası daha mı düşük? Bu arada telefonu laptopa bağlayıp ölçüm yaptığımda 50-60ma 3.5v ile şarj ediyordu ampere uygulamasından bakmıştım yani düzgün şarj etmiyor normal adaptör daha sağlıklı.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

cimbomlu52

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
cimbomlu
Cihazım
earbuds
Konular
6
Ben band 4 kullanıyorum bazen redmi powerbank ile bazen Xiaomi adaptörü ile şarj ediyorum. Günlük 3 tane alarm var 10 dakikada bir nabız ölçümü açık. Bilekliği kaldırınca ekran açma tüm gün olarak seçili ve normal hassasiyet. Telefona bağlı kullanınca 25 gün civarı gidiyor. Bağlı değilken 40lari geçiyor bu süre. Parlaklık her zaman full. Mi band 5 in bataryası daha mı düşük? Bu arada telefonu laptopa bağlayıp ölçüm yaptığımda 50-60ma 3.5v ile şarj ediyordu ampere uygulamasından bakmıştım yani düzgün şarj etmiyor normal adaptör daha sağlıklı.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
bende mi5 e 4 ten geçtim. kullandığım şeyler ve ayarlar ikisindede aynı olmasına rağmen arada yaklaşık 1 hafta fark oluyor.
mi 4 20 günden fazla dayanırken mi5 te 15 günü zor görüyorum.
ikisini kıyaslamak yanlış kaldıki zaten mi5 ekran boyutunu bataryadan kısarak yapmışlar.

andydufy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Mi band 5
Konular
1
bende mi5 e 4 ten geçtim. kullandığım şeyler ve ayarlar ikisindede aynı olmasına rağmen arada yaklaşık 1 hafta fark oluyor.
mi 4 20 günden fazla dayanırken mi5 te 15 günü zor görüyorum.
ikisini kıyaslamak yanlış kaldıki zaten mi5 ekran boyutunu bataryadan kısarak yapmışlar.
Bendeki mi 5 ne olursa olsun 2 gün ortalama ile çalışıyor. Servise gönderdim bakalım ne cevap gelecek... Yazarım buraya.

POVAC

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertaç
Cihazım
Iphone 7 Plus
Konular
24
Ben pc üzerinden şarj ettim ancak bir sorunla karşılaşmadım.Şarj kablosunda bir sıkıntı olabilir.Şarj ederken o mıknatıslı alanın tam oturduğuna dikkat etmek lazım.

Üst Alt