Mod Mi Band 4 ve 5 Emoji Desteği

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
Emoji desteği ile beraber Türkçe karakter desteği de eklenmektedir. Bildirimlerdeki Türkçe karakterlerdeki soru işaretinden bu yöntem ile kurtulabilirsiniz

zlo

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
onur
Cihazım
mi band 4
Konular
0
Merhaba, watch langague bölümünde Türkçe bulunmuyor. Bileklik ingilizce kalıyor. Emojiler hala ? olarak geliyor, IOS kullanıyorum.

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
Merhaba, watch langague bölümünde Türkçe bulunmuyor. Bileklik ingilizce kalıyor. Emojiler hala ? olarak geliyor, IOS kullanıyorum.
Dilin seçilmesine gerek yok. Font mi band 4 ve 5lerde test edildi sorunsuz çalışıyor sizin cihazınız nedir ?

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Mi Band 4 ve 5 Emoji Desteği
1- Öncelikle aşağıda vermiş olduğum linkteki font dosyasını indirip telefonun hafızasına atıyoruz.
2-Yükleme esnasında notify uygulamasını ve telefon bluetoothunu kesinlikle kapatmayın.
3- Mi Fit programımıza girip Senkron işleminin tamamlanmasını bekliyoruz. Bittikten sonra arka planda açık kalsın.
4- Sonrasında uygulamasını PlayStore'den indiriyoruz.
5- Notify & Fitness for Mi Band uygulamasına giriyoruz ve senkron için gerekli izinleri sağlıyoruz.
6- Sonrasında Ayarlar sekmesine giriyoruz, Buradan da Araçlar bölümüne giriyoruz.
7- Mi Band Ürün Bilgisini Güncelleyin seçeneğine giriyoruz.
8- Sonra Dosya Seçin butonuna tıklayıp size vermiş olduğum font dosyasını seçiyoruz ve güncelleme işlemine başlıyoruz.
9- Bu işlem biraz uzun sürebilir telaşlanmayın.
10- Bileklik ekranında Güncelleniyor... yazısı kaybolana kadar kesinlikle hiç bir işlem yapmayın!!!
1- App Store'dan Mi Fit'i indirin ve Mi Band'ı (4 ve 5) bağlayın ve bağlı kalsın.
2- App Store'dan indirin ve kurun.
3- AmazTools'dan sağ alttaki 3 noktaya basın "New Connection" seçin buradan Mi Band'ı (4 ve 5) seçip eşleştirin.
4- Tekrar sağ alttaki 3 noktaya basın ve "install custom file" seçin.
5-Verdiğim font dosyasını seçin ve install diyin.
Emoji desteği eklenmiştir.
Bildirimlerde gelen bazı soru işareti olarak çıkan bazı aksanlı harf sorunu giderilmiştir.
Dil ingilizce ayarlandığında yazılar büyür daha kolay okunur
Yazı fontunda değişiklik yoktur.
Türkçe'deki boyut orijinaldir
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Orijinal Font :
Emoji Desteği :
Not:Yazılım güncellemeleriyle silinmez. Orijinale dönmek istediğinizde linklerdeki orijinal fontu talimatlara uyarak yükleyin.
Olmadı hocam hala soru işareti olarak görünüyor. Gülme emojisi denedim hepsini desteklemiyor yazdığınız için o da aynı soru işareti.

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Olmadı hocam hala soru işareti olarak görünüyor. Gülme emojisi denedim hepsini desteklemiyor yazdığınız için o da aynı soru işareti.
Birçok kişi olmadığını söylemiş. Konudaki resimler ve dosyalar başka forumdan alınma.
Geekdoing forumunda mi band 4 custom res and font bölümündeki emoticans HD konusundaki "Font 1.2"dosyasını kurun.
Bu dosyada bilekliği türkçe kullanırsanız çok ufak emojiler gözüküyor ve @ işareti düzgün olmuyor. Ama bilekliği ingilizce kullanırsanız daha büyük okunaklı harfler ve emojiler çok güzel gözüküyor. Öyle sadece sık kullanılan emojiler de değil. Yükledikten sonra deneyin neredeyse tamamı gözüküyor. Birkaç tanesi hariç.
Bilekliği Ingilizce kullansanız da modlu font olduğu için öçşiğü harflerinde sıkıntı yaşamazsınız.

Sent from my Mi Max 2 using Tapatalk

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
Birçok kişi olmadığını söylemiş. Konudaki resimler ve dosyalar başka forumdan alınma.
Geekdoing forumunda mi band 4 custom res and font bölümündeki emoticans HD konusundaki "Font 1.2"dosyasını kurun.
Bu dosyada bilekliği türkçe kullanırsanız çok ufak emojiler gözüküyor ve @ işareti düzgün olmuyor. Ama bilekliği ingilizce kullanırsanız daha büyük okunaklı harfler ve emojiler çok güzel gözüküyor. Öyle sadece sık kullanılan emojiler de değil. Yükledikten sonra deneyin neredeyse tamamı gözüküyor. Birkaç tanesi hariç.
Bilekliği Ingilizce kullansanız da modlu font olduğu için öçşiğü harflerinde sıkıntı yaşamazsınız.

Dosya başka forumdan alıntı değildir fakat resimler alıntıdır. Emoji ve harflerin küçük gözükmesi ise bilekliğin kendi sorunu dosya ile hiçbir ilgisi yok. Fontta ise yeni düzenlemeler yaptım bugün paylaşacağım

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Hocam kusura bakma ama bir kaç eleştiri yapacağım.
Her gün sürekli foruma mesajlar yazıyorsunuz şunu yaptım, bunu yapıyorum, şunu yayınladım gibisinden. Bir çok konuda da diğer kullanıcılar paylaştığınız şeylerin işe yaramadığını/ çalışmadığını belirtiyorlar fakat siz halen tam gaz devam ediyorsunuz bu yorumları görmezden gelerek.

Bende sizdeki öz güvenden yola çıkarak acaba kullanıcılar mı yapamı yapamıyorlar işlemleri diyerek paylaştığınız dosyalardan bazılarını denedim ve öalışmadığına şahit oldum. Azminizi ve yardımlaşma hevesinizi takdir ediyorum ama insanları boşyere oyalamayın lütfen.

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
Emoji desteğinde hata olduğunun farkındayım bu hata sadece mi band 5 cihazlarda oluyor. İki cihazda aynı dosyayı kullandığı için ikisi aynı dosyadan çalışacak şekilde ayarlamaya çalıştım buna uğraşmamın sebebi yüklediğinizde resmi mi fit in orijinal fontu geri yüklemesini engellemekti. Şuan konudaki dosya mi band 4 te hatasız çalışıyor. Dosya test edecek gönüllüler var band 5 çin ve global sürümünde son hazırladığım dosyayı test ettiler global sürümde hatasız çalıştı ayrı bir dosya paylaşacağım fakat çin sürümünde dosya stabil çalışır mı bilmiyorum

MESELIK

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mahir
Cihazım
Mi Note 10
Konular
0
Emoji desteğinde hata olduğunun farkındayım bu hata sadece mi band 5 cihazlarda oluyor. İki cihazda aynı dosyayı kullandığı için ikisi aynı dosyadan çalışacak şekilde ayarlamaya çalıştım buna uğraşmamın sebebi yüklediğinizde resmi mi fit in orijinal fontu geri yüklemesini engellemekti. Şuan konudaki dosya mi band 4 te hatasız çalışıyor. Dosya test edecek gönüllüler var band 5 çin ve global sürümünde son hazırladığım dosyayı test ettiler global sürümde hatasız çalıştı ayrı bir dosya paylaşacağım fakat çin sürümünde dosya stabil çalışır mı bilmiyorum

Global için dosyayı bekliyoruz üstad.

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Hocam kusura bakma ama bir kaç eleştiri yapacağım.
Her gün sürekli foruma mesajlar yazıyorsunuz şunu yaptım, bunu yapıyorum, şunu yayınladım gibisinden. Bir çok konuda da diğer kullanıcılar paylaştığınız şeylerin işe yaramadığını/ çalışmadığını belirtiyorlar fakat siz halen tam gaz devam ediyorsunuz bu yorumları görmezden gelerek.

Bende sizdeki öz güvenden yola çıkarak acaba kullanıcılar mı yapamı yapamıyorlar işlemleri diyerek paylaştığınız dosyalardan bazılarını denedim ve öalışmadığına şahit oldum. Azminizi ve yardımlaşma hevesinizi takdir ediyorum ama insanları boşyere oyalamayın lütfen.

Kesinlikle katılıyorum.

Üst Alt