Yardım Mi Band 4 Pil Ömrü Problemi

PhoenixMagic

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Zubeyir
Cihazım
Samsung A5
Konular
0
Yaklaşık 2 aydır global sürüm mi Band 4 kullanıyorum. Son 1 haftaya kadar en az 16-17 günde bir şarj etmiştim. Ancak 1 hafta önce şarj ettikten sonra şarjım 3 günde tükendi. Belki anlık bir problemdir diye bugün tekrar şarj edip denedim. 3-4 saat içerisinde şarjım %90'a düştü bile.
Emin olmak için stock saat arayüzünü kullanıyorum. Bildirim vs herşeyi aynı eskiye göre. Ne değişti anlamadım.

Durumla alakalı fikri veya bilgisi olan var mı?

Ürünü Amazon TR'den aldım Xiaomi Türkiye garantili ancak servise göndermek mecbur kalmadıkça tercih etmeyeceğim bir seçenek.
Reis ayni sorun bende de oldu birkac aydir guzelce kullaniyordum sarji gidiyordu. 2 haftadir boyle bileklik sen duzeltebildin mi ne yaptin? :/

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
Reis ayni sorun bende de oldu birkac aydir guzelce kullaniyordum sarji gidiyordu. 2 haftadir boyle bileklik sen duzeltebildin mi ne yaptin? :/

Konuyu açtığım günden beri şarj ederken adaptör ile prize takmak yerine tvdeki USB girişini kullanıyorum. Konuyu açtığım günkü kadar kötü olmasa da eski performansına hiç ulaşmadı.
Şu an şarjım azami 7 gün gidiyor.

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
Ben alalı 9ay kadar oldu hep pc den usb girişi ile sarj ediyorum. %20nin altına düşürmeden takıyorum. Yaklaşık 28,30 gün gidiyor. Sanırım sizin batarya zarar görmüş 7gun çok az bir süre

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
Ben alalı 9ay kadar oldu hep pc den usb girişi ile sarj ediyorum. %20nin altına düşürmeden takıyorum. Yaklaşık 28,30 gün gidiyor. Sanırım sizin batarya zarar görmüş 7gun çok az bir süre

Bunu maalesef acı bir tecrübeyle öğrenmiş oldum. Ancak mi band 2'yi 1,5 sene kadar kullandım ve her seferinde telefon adaptörüyle şarj etmiştim. Ne hikmetse mi band 4'te sorun oldu.

yusuf00300

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Redmi Note 8pro
Konular
4
Ayni sorun bende de oldu bugun. Tam olarak dediginiz gibi 3 hafta giden sarj bir anda cok hizli tukenmeye basladi. Sarj etmekle hic bir alakasi olmadigi o kadar belli ki. Hatta ben bilekligi son 1 ay telefona baglamadan kullandim ne hikmetse telefona bagladiktan ve yazilim guncellemesi yaptiktan sonra boyle bir sikinti oldu. Aklima gelen sey yazilimsal bir konu oldugu. Sorunun aniden ortaya cikmasi kronik yanlis sarj etme probleminden kaynaklanmasi ihtimalini sifirliyor. Yukarda sarj etme yuzunden bunun yasandigina adı gibi emin olan arkadaslar hangi telefon pilinin 21 saat giderken bir anda 3-4 saatte bosaldigina sahit olmus sormak gerekiyor.

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
Ayni sorun bende de oldu bugun. Tam olarak dediginiz gibi 3 hafta giden sarj bir anda cok hizli tukenmeye basladi. Sarj etmekle hic bir alakasi olmadigi o kadar belli ki. Hatta ben bilekligi son 1 ay telefona baglamadan kullandim ne hikmetse telefona bagladiktan ve yazilim guncellemesi yaptiktan sonra boyle bir sikinti oldu. Aklima gelen sey yazilimsal bir konu oldugu. Sorunun aniden ortaya cikmasi kronik yanlis sarj etme probleminden kaynaklanmasi ihtimalini sifirliyor. Yukarda sarj etme yuzunden bunun yasandigina adı gibi emin olan arkadaslar hangi telefon pilinin 21 saat giderken bir anda 3-4 saatte bosaldigina sahit olmus sormak gerekiyor.
Yazılım sürümünüz ve donanım revizyonunuz nedir

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
Hocam ilginize tesekkur ederim baska sebeplerden yazilimi sifirlayip mi fiti sildim.
Cihazda yüklü olan yazılım hiçbir zaman sıfırlanıp ilk aldığınızdaki versiyona dönmez bilginiz olsun. Fabrika ayarlarına dön yapınca sadece ayarlar, veriler sıfırlanıp bluetooth adresi değişir.

Sonic Dash

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
5
Bende de ilginç bir sorun ortaya çıkıyor, ilk başta batarya çok hızlı tükeniyor, bazen çok iyi gidiyor, hiçbir şey anlamadım. Dün çok iyi gidiyordu, bugün yine hızla tükenmeye başladı. Ne yaptığı belli değil.

jenbluekiee

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatma
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
0
Bu bana hiç makul ve mantıklı gelmiyor. Kafam almıyor yani. Madem bu şekilde ciddi fark yaratacak bir durum var neden ne kullanma kılavuzunda ne Xiaomi resmî sitesinde bununla ilgili bir yönerge yok?

20 günden 16-18 güne düşse belki diyeceğim ama 5'te 1 oranında düşüş bence bu şekilde açıklanamayacak kadar ciddi bir fark.

Tutup sırf bu yüzden servis sürecine dahil etmeyeceğim için bir sonraki şarj döngüsünde de sizin söylediğinizi yapıp %10 civarındayken yine pc'den USB portu ile şarj edip deneyeceğim, her ne kadar hiç ümidim olmasa da..

Bu bana hiç makul ve mantıklı gelmiyor. Kafam almıyor yani. Madem bu şekilde ciddi fark yaratacak bir durum var neden ne kullanma kılavuzunda ne Xiaomi resmî sitesinde bununla ilgili bir yönerge yok?

20 günden 16-18 güne düşse belki diyeceğim ama 5'te 1 oranında düşüş bence bu şekilde açıklanamayacak kadar ciddi bir fark.

Tutup sırf bu yüzden servis sürecine dahil etmeyeceğim için bir sonraki şarj döngüsünde de sizin söylediğinizi yapıp %10 civarındayken yine pc'den USB portu ile şarj edip deneyeceğim, her ne kadar hiç ümidim olmasa da..
Bende bugün sabahtan mi store a gidip aynı cihazdan iki adet aldım. Kutu içinden %0 sıfır şarj ile çıktı. Birisi 5 saatte ancak dolabildi. İlk defa şarj olsa bile bu çok uzun bir süre. Diğer cihaz ise hiç %100 olmadı dokuz saat bekledim. Cihazı telefonuma başladığımda şarjı %96 idi yarım saat geçmeden %86 ya düştü. İki cihazın durumu da hiç normal değil. Özellikleri kapalı ve bağlı olmamasına rağmen bu durumdalar. Yarın ya garantiye vereceğim ya da iade edeceğim. Kulaklığa kadar çoğu şeyi Xiaomi kullanıyorum ama bu ilk defa başıma geldi. İki cihazın birden sorununu çözmezlerse de bir daha kullanacağımı sanmıyorum.

Üst Alt