Yardım Mi Band 4 Pil Ömrü Problemi

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
Sırf merakımdan ve test etmek için son şarkı PC üzerinden yaptım ama sonuç aynı. 2 günde şarj %45'e düştü yine. Ne değişti anlamadım. Arıza desek bu kadar sürede bu kadar keskin bir değişiklik olmaz gibime geliyor. Türkçe sürüm için gelen güncelleme de fark yaratmadı.
Sanırım bu şekilde kabullenmek durumundayım.

'AnKeBuT

Cooder
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
VETERİNER HEKİM
Konular
26
Sırf merakımdan ve test etmek için son şarkı PC üzerinden yaptım ama sonuç aynı. 2 günde şarj %45'e düştü yine. Ne değişti anlamadım. Arıza desek bu kadar sürede bu kadar keskin bir değişiklik olmaz gibime geliyor. Türkçe sürüm için gelen güncelleme de fark yaratmadı.
Sanırım bu şekilde kabullenmek durumundayım.

Hocam cihazın şarjını komple bitirip yeniden %100 şarj edip deneyin bi ihtimal pil boşaldığı için normalleşebilir

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
Zaten bu şekilde şarj ediyorum.

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
Hocam bu sebeple mi deşarj süresi 20 günden 4 güne düştü yani?

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
Kesin bu sebeple demek doğru olmaz. Ama sebep bu da olabilşr
Bu bana hiç makul ve mantıklı gelmiyor. Kafam almıyor yani. Madem bu şekilde ciddi fark yaratacak bir durum var neden ne kullanma kılavuzunda ne Xiaomi resmî sitesinde bununla ilgili bir yönerge yok?

20 günden 16-18 güne düşse belki diyeceğim ama 5'te 1 oranında düşüş bence bu şekilde açıklanamayacak kadar ciddi bir fark.

Tutup sırf bu yüzden servis sürecine dahil etmeyeceğim için bir sonraki şarj döngüsünde de sizin söylediğinizi yapıp %10 civarındayken yine pc'den USB portu ile şarj edip deneyeceğim, her ne kadar hiç ümidim olmasa da..

'AnKeBuT

Cooder
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
VETERİNER HEKİM
Konular
26
Bu bana hiç makul ve mantıklı gelmiyor. Kafam almıyor yani. Madem bu şekilde ciddi fark yaratacak bir durum var neden ne kullanma kılavuzunda ne Xiaomi resmî sitesinde bununla ilgili bir yönerge yok?

20 günden 16-18 güne düşse belki diyeceğim ama 5'te 1 oranında düşüş bence bu şekilde açıklanamayacak kadar ciddi bir fark.

Tutup sırf bu yüzden servis sürecine dahil etmeyeceğim için bir sonraki şarj döngüsünde de sizin söylediğinizi yapıp %10 civarındayken yine pc'den USB portu ile şarj edip deneyeceğim, her ne kadar hiç ümidim olmasa da..

Hocam hiç bir firma size bu yönergeyi zaten vermez. Hayatınızda hangi kullanma klavuzunda bu yönergeyi gördünüz? Aksine sizin yanlış kullanımınız adamların işine gelir yeniden cihaz alma mecburiyeti ya da kullanıcı hatası deyip tamir ücreti servis ücreti vs deyip para kazanırlar. Pillerin genel yapısı böyledir sürekli olarak tamamen bitirip şarj edilince pil ömründe ciddi azalma oluşur. Bu her zaman olmayabilir de. Ancak en sağlıklı kullanım tamamen bitirmeden şarj etmektir. Telefonlarda da aynı şey geçerli. Ancak şu da var. 15-20 günde bir defa tamamen bitirip tekrar şarj etmek pili rahatlatır diyebiliriz.

Tekrar söylüyorum kesin sebep bu demiyorum kimse de diyemez. Ancak bundan kaynaklı olabilir.

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27

Hocam Hızlı şarj, yüksek amper yüzünden küçük boyutlu pillere zarar veriyor. Biraz araştırı iseniz göreceksiniz. Siz kabul etmek istemeseniz de bu böyle.Her zaman olduğu gibi kullanma kılavuzunu okumadım ama, Satın aldığım mağaza paketin içerisine özellikle bilgisayar çıktısı eklemişti bu konu hakkında. Siz hızlı şarj yaptığınız için batarya zarar görmüş bile olabilir.

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
Bluetooth ile kilit açma bilekliğin pil ömrünü olumsuz yönde etkiliyor olabilir mi acaba?

Üst Alt