Mod Mi Band 4(Global) - Türkçe (v1.0.7.14 Stabil) v68

Amazon42

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerim
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
27
Söz konusu arkadaşın sitesiyse eğer oradan içerik indirmem şahsen, buradaki tüm konularını silmeyi düşünerek hem kendi emeğine, hemde içeriğinden yararlanan arkadaşlara saygısızlık etti. Üstüne birde bu kadar şart ile durumu iyice komikleştirmiş neyse kendisi açısından hayırlısı neyse o olsun ama bu kafayla biraz zor. İndirenine birşey diyemem ama ben indirmem :)
Hocam ingiltere gibi emek veriyor ama başkasının zararına. Nasıl bir saygı duyulabilir ki?

Ephe83

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ümit
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
0
Selamün Aleyküm dostlar.
Malumunuz Mi Band 4 cihazımız geçtiğimiz günlerde yeni bir güncelleme aldı.
Bu güncelleme sonunda dil yine İngilizce oldu.
Ben de firmvare ve resource dosyalarının nete düşmelerini bekledim.
Bugün dosyaları indirdim ve Türkçeleştirdim.
Şimdi de sizlere paylaşımı yapacağım...

Anlatım..

Öncelikle aşağıda vermiş olduğum linklerdeki Firmware ve Resource dosyalarını indirip telefonun hafızasına atıyoruz.
Sonrasında Mi Fit uygulamamızın en son sürümünü PlayStore'den indirip kuruyoruz ve tüm izinleri sağlıyoruz.
Mi Fit programımıza girip Senkron işleminin tamamlanmasını bekliyoruz. Bittikten sonra arka planda açık kalsın.
Sonrasında Notify & Fitness for Mi Band uygulamasını PlayStore'den indiriyoruz.
Notify & Fitness for Mi Band uygulamasına giriyoruz ve senkron için gerekli izinleri sağlıyoruz.
Sonrasında Ayarlar sekmesine giriyoruz, Buradan da Araçlar bölümüne giriyoruz.
Mi Band Ürün Bilgisini Güncelleyin seçeneğine giriyoruz.
Dosya Seçin butonuna tıklayıp size vermiş olduğum "cinco_201910122233_1.0.7.14_cinco.fw" dosyasını seçiyoruz ve güncelleme işlemine başlıyoruz.
Güncelleme işlemi biraz uzun sürebilir telaş etmeyin.
Cihaz güncellemeyi bitirdikten sonra programdan bir önceki sekmeye gelip tekrardan size vermiş olduğum "cinco_201910081417_v68_res.pack.bin" dosyasını seçiyoruz ve güncelleme işlemine başlıyoruz.
Bu işlem de biraz uzun sürebilir telaşlanmayın.
Bileklik ekranında Updating... yazısı kaybolana kadar kesinlikle hiç bir işlem yapmayın!!!
Cihazımız güncellemeyi tamamladıktan sonra tekrardan Notify & Fitness for Mi Band uygulamasındaki ayarlar menüsünden araçlar kısmına girip Mi Band Dil Ayarları bölümüne giriyoruz.
Açılan diller sekmesinden aşağıda sıraladığım dillerden herhangi birisini seçip tamam diyoruz.
Mi Band 4 cihazımız artık Türkçe...
Hepinize kolay gelsin...
Bir beğeniyi çok görmeyin lütfen...

Not: Senkronize ediliyor, güncelleniyor, sarj oluyor, tam sarj oldu ifadeleri değiştirelemediği için bunlar türkçe olmuyor.

Türkçe olan diller...
Fransızca
İspanyolca
İtaliano
Russian
German
Vietnam Dili
Polish
Ukrayna

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

KArdeş sana bir garezim felan olamaz zatende, denedim söylediğin yolları ve verdiğin linlkleri kullandım
1- mesajlarda belirttiğim gibi miFit ten ekran kilidini aç 'a tıklayınca Miband da uyarı farklı dillerde oluyor
o uyarılarında türkçe olması için

ÇÖZÜM=

1.Adım:
--> Mi band 4'ten ayarlara girip fabrika verilerine sıfırlayın (eğer aldığınızda bu yana Türkçe yamaları yapmadıysanız bu işlemi yapmanıza gerek yok)
--> Ardından Mi Fit'e girerek cihazı yeniden eşleştirin.(Cihazı sıfırladığınız için yeniden bağlantı kurmak isteyecektir)

Not:Modlu Mi Fit Kullanmanızı öneririm.

2.Adım:
--> Notify and Fitness For Mi band uygulamasını Play Store'dan yükleyin
--> Notify and Fitness'dan tüm ayarları yaptıktan sonra
Ayarlar>Araçlar>Mi band ürün bilgisini güncelleyin. Bölümüne girin.

3.Adım:
-->birçoğumuzun sürümü 1.0.6.16.

-->Buradan "Son Ürün Yazılımı" butonuna basarak "1.0.7.04 beta " sürümünü indiriyoruz.

4.Adım:
-->Bütün dosyaları tarayacak ve size "Nelerin Güncelleneceğini Seçin" diye bir bölüm oluşturacaktır.

<<<< EN ÖNEMLİ KISIM >>>>
-->Burada ilk olarak " 1/1 Yazılım ->1.0.7.04 " bölümü seçerek güncelleyin.
-->Güncelleme bittikten sonra bilekliğiniz yeniden mi fit e bağlanın diye bir uyarı verip bağlantıyı kesecektir.
-->Buradan yeniden mi fit e girip tekrardan (Sıfırdan eşleştirdiğimiz gibi) bilekliği aratıp eşleştiricez.
-->Ardından bileklik yeniden açılacak fakat yeniden Notify and Fitness'dan
"2/2 Kaynaklar-->66" yı seçerek güncelleyin.
"Yazı Tipi ->2" seçerek onuda güncelleyin
Ve işlem tamam.

Şuanda bilekliğiniz Türkçe olması lazım.
Eğer olmadıysa Mi Fit ve Notify and Fitness uygulamasının dil ayarlarının
"Varsayılan" veya "Türkçe" olduğundan emin olun.

ALINTIDIR ... Rehber - Mi Band 4 Türkçe 1.0.7.04 (Beta) (Tam yazılım)

'AnKeBuT

Cooder
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
VETERİNER HEKİM
Konular
26
KArdeş sana bir garezim felan olamaz zatende, denedim söylediğin yolları ve verdiğin linlkleri kullandım
1- mesajlarda belirttiğim gibi miFit ten ekran kilidini aç 'a tıklayınca Miband da uyarı farklı dillerde oluyor
o uyarılarında türkçe olması için

ÇÖZÜM=

1.Adım:
--> Mi band 4'ten ayarlara girip fabrika verilerine sıfırlayın (eğer aldığınızda bu yana Türkçe yamaları yapmadıysanız bu işlemi yapmanıza gerek yok)
--> Ardından Mi Fit'e girerek cihazı yeniden eşleştirin.(Cihazı sıfırladığınız için yeniden bağlantı kurmak isteyecektir)

Not:Modlu Mi Fit Kullanmanızı öneririm.

2.Adım:
--> Notify and Fitness For Mi band uygulamasını Play Store'dan yükleyin
--> Notify and Fitness'dan tüm ayarları yaptıktan sonra
Ayarlar>Araçlar>Mi band ürün bilgisini güncelleyin. Bölümüne girin.

3.Adım:
-->birçoğumuzun sürümü 1.0.6.16.

-->Buradan "Son Ürün Yazılımı" butonuna basarak "1.0.7.04 beta " sürümünü indiriyoruz.

4.Adım:
-->Bütün dosyaları tarayacak ve size "Nelerin Güncelleneceğini Seçin" diye bir bölüm oluşturacaktır.

<<<< EN ÖNEMLİ KISIM >>>>
-->Burada ilk olarak " 1/1 Yazılım ->1.0.7.04 " bölümü seçerek güncelleyin.
-->Güncelleme bittikten sonra bilekliğiniz yeniden mi fit e bağlanın diye bir uyarı verip bağlantıyı kesecektir.
-->Buradan yeniden mi fit e girip tekrardan (Sıfırdan eşleştirdiğimiz gibi) bilekliği aratıp eşleştiricez.
-->Ardından bileklik yeniden açılacak fakat yeniden Notify and Fitness'dan
"2/2 Kaynaklar-->66" yı seçerek güncelleyin.
"Yazı Tipi ->2" seçerek onuda güncelleyin
Ve işlem tamam.

Şuanda bilekliğiniz Türkçe olması lazım.
Eğer olmadıysa Mi Fit ve Notify and Fitness uygulamasının dil ayarlarının
"Varsayılan" veya "Türkçe" olduğundan emin olun.

ALINTIDIR ... Rehber - Mi Band 4 Türkçe 1.0.7.04 (Beta) (Tam yazılım)

Canım kardeşim bilmiyorum farkında mısın ama beta yazılımdan bahsediyosun sen. Benim açtığım konu stabil yazılım öncelikle bunu bi idrak et. İkinci olarak beta yazılımda zaten türkçe dik desteği var fakat beta olduğu için ne tür bir sorunla karşılaşılacağı kestirilemez. Cihaz brick bile olabilir ki bu yüzden bir sürümün geri çekilmişliği bile var! Üçüncü olarak bazı yerlerdeki uyarıların türkçe olmaması dışında hala cihazının nasıl berbat oldupunu söylemedin cihazında hangi sorun oluştu ki berbat oldu? Titreşimi mi çalışmıyo bağlantı mı kurulmuyo senkron mu olmuyo değerler mi yanlış ölçülüyo bildirim mi gelmiyo işlevler mi çalışmıyo vs vs... Sorun ne söyle ki biz de o yönde ilerleyip varsa hata yaptığımız bir yer düzeltelim! Bana garezin olup olmaması açıkçası pek umurumda değil. Ama stabil sürüm için açılan bir konuya gelip de beta sürüm için anlatım yapman garip... Bölümde onca uyarı var beta kullanmayın karşılaşabileceğiniz sorunlardan siz sorumlu olursunuz diye. Tekrar söylüyorum. Başlıkta da belirttim! STABİL sürüm için açtığım bir konuyu okuyorsunuz. Uygulayıp uygulamamak tamamen sizin iradenize bağlı. Ben şu an kendi cihazımı bu şekilde kullanıyorum dünden beri de deniyorum herhangi bir SORUN ile karşılaşmadım... İyi forumlar dilerim... angel~~

Ephe83

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ümit
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
0
Canım kardeşim bilmiyorum farkında mısın ama beta yazılımdan bahsediyosun sen. Benim açtığım konu stabil yazılım öncelikle bunu bi idrak et. İkinci olarak beta yazılımda zaten türkçe dik desteği var fakat beta olduğu için ne tür bir sorunla karşılaşılacağı kestirilemez. Cihaz brick bile olabilir ki bu yüzden bir sürümün geri çekilmişliği bile var! Üçüncü olarak bazı yerlerdeki uyarıların türkçe olmaması dışında hala cihazının nasıl berbat oldupunu söylemedin cihazında hangi sorun oluştu ki berbat oldu? Titreşimi mi çalışmıyo bağlantı mı kurulmuyo senkron mu olmuyo değerler mi yanlış ölçülüyo bildirim mi gelmiyo işlevler mi çalışmıyo vs vs... Sorun ne söyle ki biz de o yönde ilerleyip varsa hata yaptığımız bir yer düzeltelim! Bana garezin olup olmaması açıkçası pek umurumda değil. Ama stabil sürüm için açılan bir konuya gelip de beta sürüm için anlatım yapman garip... Bölümde onca uyarı var beta kullanmayın karşılaşabileceğiniz sorunlardan siz sorumlu olursunuz diye. Tekrar söylüyorum. Başlıkta da belirttim! STABİL sürüm için açtığım bir konuyu okuyorsunuz. Uygulayıp uygulamamak tamamen sizin iradenize bağlı. Ben şu an kendi cihazımı bu şekilde kullanıyorum dünden beri de deniyorum herhangi bir SORUN ile karşılaşmadım... İyi forumlar dilerim... angel~~
Saygılar ...

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

csehzadem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Mi max2
Konular
0
Hocam ellerinize sağlık. Benim merak ettiğim bu dediklerinizi yaptıktan sonra bildirimler türkçe olarak gelecek mi? Bildirimler önceki uzman arkadaşın konudaki güncelleme ile düzelmiş fakat ara sıra tekrardan Türkçe karakterler kaybolma sorunu yaşıyordum. Bende bu yüzden orijinal ingilizce olarak güncelleyip bıraktım. Eğer düzeldi o şekilde bozulma olmuyorsa yükleyeceğim. Yardımcı olursanız sevinirim.

'AnKeBuT

Cooder
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
VETERİNER HEKİM
Konular
26
Hocam ellerinize sağlık. Benim merak ettiğim bu dediklerinizi yaptıktan sonra bildirimler türkçe olarak gelecek mi? Bildirimler önceki uzman arkadaşın konudaki güncelleme ile düzelmiş fakat ara sıra tekrardan Türkçe karakterler kaybolma sorunu yaşıyordum. Bende bu yüzden orijinal ingilizce olarak güncelleyip bıraktım. Eğer düzeldi o şekilde bozulma olmuyorsa yükleyeceğim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bildirimlerin tamamı Türkçe geliyor sıkıntı yok o konuda. Ancak ara sıra İngilizceye dönme olayı devam ediyor. Onu da Notify & Fitness for Mi Band uygulamasından dil seçme bölümünde anlattığım dillerden herhangi birini seçerek 10 saniyede düzeltebilirsiniz. Dünden bu saate kadar bende 1 defa ingilizceye döndü dil. Tabi yine söylüyorum anlattıklarımı yapmak tamamen sizin insiyatifinizde olan bir durum. İstemiyorsanız yapmayabilirsinizniz kimseyi zorlamıyoruz...

Saygılar ...

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim. Sevgiler... angel~~

Amazon42

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerim
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
27
Hocam henüz bana güncelleme gelmedi. Firmware ve resource dosyaları nete düşünce bakacağım onlara da.
Vallahi hocam çekçe Slovakya güncelleme almış
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üst Alt