Soru Mi Band 3 Şarj Etme

bcansiz74

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Baran
Cihazım
Samsung
Konular
2
Ben mi band 3 aldım. Şarj etmem için bilgisayar zorunlu mu? Yoksa bir samsung telefon adaptörüne bağlayıp şarj etsem olur mu?

GokhanOfficial

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
13
Adaptör ile şarj edebilirsin. Ancak kaliteli ama düşük amperli şarj aletleri ile şarj ettiğinde daha uzun pil ömrü sağlıyorsun. Mi Band 2 kullanan birisi olarak bunu doğruladım. Kaliteli 5V 1A şarj aletiyle doldurduğumda şarjım 15 gün giderken Xiaomi 5V 2A şarj aletiyle doldurduğumda 11 gün civarı gidiyor. Kullanımım tamamen aynı.

Elinizde bir Powerbank varsa onunla doldurun, bu tip düşük amper ile şarj olan cihazlara en az zarar veren dolum şeklidir. En risklisi zaten bir bilgisayara bağlamak. :)

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Bilgisayardan usb ile şarj etmen daha sağlıklı olacaktır.

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SmashTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
----
Konular
68
Adaptör ile şarj edebilirsin. Ancak kaliteli ama düşük amperli şarj aletleri ile şarj ettiğinde daha uzun pil ömrü sağlıyorsun. Mi Band 2 kullanan birisi olarak bunu doğruladım. Kaliteli 5V 1A şarj aletiyle doldurduğumda şarjım 15 gün giderken Xiaomi 5V 2A şarj aletiyle doldurduğumda 11 gün civarı gidiyor. Kullanımım tamamen aynı.

Elinizde bir Powerbank varsa onunla doldurun, bu tip düşük amper ile şarj olan cihazlara en az zarar veren dolum şeklidir. En risklisi zaten bir bilgisayara bağlamak. :)
En risklisi bilgisayara bağlamak mı? Şaka olmalı. Neden?

GokhanOfficial

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
13
Bilgisayarlarda %90'ımız ön portlara bağlayacaktır. Genelde kasa kabloları korumalı olmuyor ve anakarta kadar uzanan kablo diğer kablolara yakın olduğu için manyetik olarak voltajı azaltıp artırabiliyor. Bu pil ömrünü önemli ölçüde azaltıyor. :) Taşınabilir disklerimizin sabit disklerimizden daha kısa sürede bozulması da buna benzer bir durum. En temizi bir adaptör ile şarj etmek. Veyahut laptopların fan bulunan tarafındaki USB portlarından şarj edilebilir. Diğer tarafa genelde uzatma aparatlar ile USB portu bağlantısı yapılıyor. Bunlar küçük şeyler, cihazın pili de küçük olduğu için iyi bakmakta fayda var bence. :)

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Ben modem üzerinden şarj ediyorum gerçekten düşük amperli bir şarj ile daha uzun gidiyor.

SmashTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
----
Konular
68
Ben modem üzerinden şarj ediyorum gerçekten düşük amperli bir şarj ile daha uzun gidiyor.
Şuan onu araştırıyordum ne tesadüf xda devolpers'da bir kişi 1 gün giden şarjı 1.5-2 gün gitmeye başladığını söylemişti. Bende modemden deneyeceğim bir gün.

haruncan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Harun
Cihazım
Xiaomi Note7
Konular
0
Mi 3 bilekliğimin şarj aletindeki 2 küçül silindirik tırnaktan biri diğerine göre daha kısa. Bir zamandır da şarj süresinde anormallik var. Şöyleki prizden veya PC den şarz edip şarz tamamlandı uyarısnı görüp alıp koluma takıyorum. Ancak %98 iken dolu uyarısı vermiş oluyor ve 5 dakika sonrasında şarz % 90 olarak gösteriyor. Bu yazıyı yazarken de 15 dakika oldu ve %87 ye düşmüş. Başına bu olay gelen var mı ? Garantili ürün sonuçta. Daha 1 yılı bile olmadı. Ne yapmak icab eder???

Ekli dosyalar

• IMG_20190610_145737.jpg
    IMG_20190610_145737.jpg
    550,4 KB · Görüntüleme: 19

Daddy

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Arda Pür
Cihazım
Huawei Psmart
Konular
0
Hocam ben de mi band 3 aldım. Yeni elime geldi. İlk şarj kaç saat olmalı. Birisi bana ilk aldığında 12 saat sarj et demişti. Ama emin değilim? Sizce ilk şarjı kaç saat yapmalıyım?

Üst Alt