Rehber Mi Band 3 - Global Rom Yükleme [2.2.0.12][Fix] - İngilizce/Türkçe Yapma

ErkanC

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erkan
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
0

Emre34547

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
A72017
Konular
0
Notify and Fitness uygulamasının latin emoji font eklentisini mi band'e kurduysanız çiziklik ondandır büyük ihtimal ama kullanmıyorsanız bilmiyorum. Bakın eğer her şeyi birebir aynı yaptıysanız hiçbir sorun çıkmaması lazım. Şöyle yapın bu verdiğim linklerdeki şeyleri telefondan değil de PC'den düzgün kesintisiz bir internet bağlantısıyla yükleyin ve kurulum işlemlerini yeniden yapın. Şu an bu sorununuz için akılma gelen tek şey dosyaları internet yüzünden eksik veya hatalı inmiş olması. O yüzden denemeye değer PC'de düzgün bir internetle tekrar kurun.

NOT!!!: Verdiğim linklerden Modified Mi Fit güncellendi. Telefonunuzdaki modified mi fitte bilekliğin eşleşmesini sonlandırın ve onu silin. Yerine
bu mi fiti indirin.

Rehber yazımdaki her şeyi yeniden indireceğiniz dosyalarla en baştan uygulayın lütfen. Bu arada bilekliğiniz NFC model mi yoksa ? Bu hataların bir sebebi de bu olabilir.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bilmiyorm nfc yi de global versiyon sanirim alirken ole almistim

yonuzo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özgür
Cihazım
XPERİA XZ1
Konular
0
Merhabalar, biliyorum biraz gereksiz gelecek ama türkçe yapmak için zaman içinde çok fazla sürüm kullanılmış.Yorumlar okunduğunda işin acemisi biri için kafa karıştırıcı olabiliyor.Bugün elime Mi band 3 geçecek.Cihazın tüm içeriğini türkçe yapmak ve en stabil sekilde tüm özelliklerinden yararlanmak için en sorunsuz ve güncel sürüm olarak ne yüklenmeli?Bir de an itibariyle konudaki anlatıma ve dosyalara harfi harfine uyan biri cihazı ve mi fiti türkçe halde düzgünce kullanabilir mi? Teşekküler.

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Burada yazılanları yapın. Yalnız buradaki her şey en günceli şu an fakat mi fite 1-2 gün önce güncelleme geldi. Bu yazıdaki mi fit 3.5.3'ü indirmeyin gerisini harfiyen yapın ama. Mi fit olarak
Bunu indirin.

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

snbsbrk53

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BS
Cihazım
Yok
Konular
20
Merhabalar, biliyorum biraz gereksiz gelecek ama türkçe yapmak için zaman içinde çok fazla sürüm kullanılmış.Yorumlar okunduğunda işin acemisi biri için kafa karıştırıcı olabiliyor.Bugün elime Mi band 3 geçecek.Cihazın tüm içeriğini türkçe yapmak ve en stabil sekilde tüm özelliklerinden yararlanmak için en sorunsuz ve güncel sürüm olarak ne yüklenmeli?Bir de an itibariyle konudaki anlatıma ve dosyalara harfi harfine uyan biri cihazı ve mi fiti türkçe halde düzgünce kullanabilir mi? Teşekküler.

Cihaz modelinizi belirtmemişsiniz NFC mi normal mi bilemediğimden her ikisi için olan linki de ekliyorum siz modelinize göre indirip yükleyin.Notify fitness programınıda play storedan indirip yüklediğinizde bu yazılımları yükleyebilirsiniz bilekliğe

Norml MB3 ---

NFC MB3 ----

Değiştirilmiş Mi Fit -----

Cihaz modelinizi belirtmemişsiniz NFC mi normal mi bilemediğimden her ikisi için olan linki de ekliyorum siz modelinize göre indirip yükleyin.Notify fitness programınıda play storedan indirip yüklediğinizde bu yazılımları yükleyebilirsiniz bilekliğe

Norml MB3 ---

NFC MB3 ----

Orjinal temadan biraz farklı olsun dersende sitede bulunan V44 yazan temalara resources kısmına göz atabilirsin.

yonuzo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özgür
Cihazım
XPERİA XZ1
Konular
0
Burada yazılanları yapın. Yalnız buradaki her şey en günceli şu an fakat mi fite 1-2 gün önce güncelleme geldi. Bu yazıdaki mi fit 3.5.3'ü indirmeyin gerisini harfiyen yapın ama. Mi fit olarak
Bunu indirin.

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkür ederim hemen indiriyorum.Aklımda 3.4.7 vardı.Sormam bu bakıma iyi olmuş sanırım.

Norml MB3 ---

NFC MB3 ----

Orjinal temadan biraz farklı olsun dersende sitede bulunan V44 yazan temalara resources kısmına göz atabilirsin.

Cihaz hakkında hiçbir fikrim yok.Link paylaşmak yasak mı bilmiyorum ama adresinden 2 gün önce 150 TL ye sipariş verdim.180 e çıkmıştı sonrasında tekrar 150 olmuş.Pek bir açıklama göremedim ürün hakkında.

snbsbrk53

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BS
Cihazım
Yok
Konular
20
Teşekkür ederim hemen indiriyorum.Aklımda 3.4.7 vardı.Sormam bu bakıma iyi olmuş sanırım.

Cihaz hakkında hiçbir fikrim yok.Link paylaşmak yasak mı bilmiyorum ama adresinden 2 gün önce 150 TL ye sipariş verdim.180 e çıkmıştı sonrasında tekrar 150 olmuş.Pek bir açıklama göremedim ürün hakkında.
NFC olsa yazardı demekki değil, NFC ler zaten 220 tl civarında satılıyor.

yonuzo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özgür
Cihazım
XPERİA XZ1
Konular
0
NFC olsa yazardı demekki değil, NFC ler zaten 220 tl civarında satılıyor.
Cihaz elime ulaştı.Bir sıkıntı görünmüyor.İngilizce şuan.Bana bi telefon find edin böyle çalışmam arkadaş diyor şimdi başlayacağım sizlerin anlatımına göre.

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Cihaz elime ulaştı.Bir sıkıntı görünmüyor.İngilizce şuan.Bana bi telefon find edin böyle çalışmam arkadaş diyor şimdi başlayacağım sizlerin anlatımına göre.
size etiketlediğim yazıdaki söylenenleri birebir uygulayın hiçbir sıkıntı olmuyor hemen etiketliyorum tekrardan.

İlk önce google playden "Notify and Fitness" uygulamasını indirin ve mi bandinizi bu uygulamayla eşleştirin. Daha sonra telefonunuzdaki mi fit uygulamasında bilekliğin eşleşmesini sonlandırın ve mi fiti silin.

İkinci aşama
Bu linkteki firmwarelerden "Modified Turkish v2.0.0.4" firmware dosyasını ve

bu resource v44 dosyasını telefonunuza indirin.

Sonra "Notify and Fitness" uygulamasında ayarlar kısmında en altlarda "firmware güncelleme" kısmına gelin ve "özel firmware yükle" seçeneğini seçip verdiğim linkten indirdiğiniz türkçe firmware dosyasını seçip yükle diyin. Ardından aynı adımları takip ederek linkten indirdiğiniz "resource" dosyasını da mi bandinize yükleyin.

Not: Firmware yüklemeniz tamamlandığında birkaç dakika mi band açılmayacak sonra "Cihazı bağlayın" hatası alacaksınız. Bu hatayı alınca resource dosyasını yükleyin ve sorun çözüldü.

En son

Bu linkteki mi fit uygulamasını indirip cihazınızı yabancı kaynaklara açıp telefona kurun. Sonrası normal mi fit uygulamasına mi band bağlamayla aynı adımlar.

Her güncellemede bu adımları tekrarlamanız lazım.

Umarım yapabilirsiniz. Hayırlı olsun.

yonuzo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özgür
Cihazım
XPERİA XZ1
Konular
0
Şuan gördüm yazdığınızı gadgetbridge ile bu işlemleri yapmıştım.Farklı olarak sadece mifit sürümü kullandım 3.5.5.1 türkçe oldu cihaz ama mi fite giriş yapamadım face-google girmiyor.Kendim kaydolmayı denedim o da olmadı.Notify and fitness ile de deneyeyim mi?

Üst Alt