Rehber Mi Band 3 - Global Rom Yükleme [2.2.0.12][Fix] - İngilizce/Türkçe Yapma

scinar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
1
acik
Tahminimce bileklik ya da akıllı saatlerde Global ile Çin sürümleri arasında dil ve arayüz farkından başka bir fark yoktur. Zaten arayüzü İngilizce kullanmayacaksanız eğer Global (İngilizce) sürüm de alsanız Çince sürüm de alsanız İnternet'te paylaşılan Türkçe firmware (donanım yazılımı) ile telefonun dilini değiştirmek isteyeceksiniz. Kısaca sonuçta varacağınız yer aynı olacak.

Aldığınız ürün bileklik değil de telefon olsaydı o zaman iş değişebilirdi. Telefon olduğunda sürümler arasında sadece dil değil donanım farklılıkları ve ona bağlı olarak yazılım farklılıkları da oluyor. Örneğin Global sürümün belli bir GSM iletim bandını desteklemesi ya da desteklememesi veya birisinde dahili radyo bulunup bulunmaması gibi durumlar olabilir ama bileklikte tek fark (bildiğim kadarıyla) arayüz dilidir, donanımsal bir fark yok. Dolayısıyla 2, 3 hafta kargo süresi bekleyerek alternatif websitelerinden de daha hesaplı olarak Çin versiyonu alınabilir.

Bileklikte asıl problem Mi Fit uygulamasının bölgesel sebeplerden dolayı Türkiye Google Play üzerinden indirilememesi ya da Türkçe sürümünün olmaması olurdu. Böyle de bir problem yok. Bileklik hangi dilde olursa olsun Mi Fit'i Türkçe olarak Google Play'den indirip kullanabiliyorsunuz. Çince sürümlü bilekliğin tek dezavantajı arayüzünün Çince dilde olması. Netten indirip kuracağınız firmware'de de zaten yazılımın dil paketleri değiştiriliyor o kadar, geri kalan kısmı tahminimce aynıdır.

Umarım açıklayıcı olmuştur.

tesekkur ederim hersey icin 150 liraya global versiyon aldim ama bu seferde sikintim herkesin karsilastigi sorun Türkçe karakterlerin soru isareti cikmasi acikcasi global surumde kalmayi tercih ediyorum ama soru isareti can sıkıcı

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
acik

tesekkur ederim hersey icin 150 liraya global versiyon aldim ama bu seferde sikintim herkesin karsilastigi sorun Türkçe karakterlerin soru isareti cikmasi acikcasi global surumde kalmayi tercih ediyorum ama soru isareti can sıkıcı
Birkaç mesaj öncesinde bahsettiğim bütün her şeyi yaparsanız hava durumu dahil her şey türkçe oluyor ve türkçe karakterlerde "???" sorunu çözülüyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

O zaman en baştan basit bir şekilde anlatmaya çalışayım çünkü mi fit 3.4.4 çoook eski kalıyor.

İlk önce google playden "Notify and Fitness" uygulamasını indirin ve mi bandinizi bu uygulamayla eşleştirin. Daha sonra telefonunuzdaki mi fit uygulamasında bilekliğin eşleşmesini sonlandırın ve mi fiti silin.
İkinci aşama
Bu linkteki firmwarelerden "Modified Turkish v2.0.0.4" firmware dosyasını ve

bu resource v44 dosyasını telefonunuza indirin.

Sonra "Notify and Fitness" uygulamasında ayarlar kısmında en altlarda "firmware güncelleme" kısmına gelin ve "özel firmware yükle" seçeneğini seçip verdiğim linkten indirdiğiniz türkçe firmware dosyasını seçip yükle diyin. Ardından aynı adımları takip ederek linkten indirdiğiniz "resource" dosyasını da mi bandinize yükleyin.
Not: Firmware yüklemeniz tamamlandığında birkaç dakika mi band açılmayacak sonra "Cihazı bağlayın" hatası alacaksınız. Bu hatayı alınca resource dosyasını yükleyin ve sorun çözüldü.

En son

Bu linkteki mi fit uygulamasını indirip cihazınızı yabancı kaynaklara açıp telefona kurun. Sonrası normal mi fit uygulamasına mi band bağlamayla aynı adımlar.

Her güncellemede bu adımları tekrarlamanız lazım.

Umarım yapabilirsiniz. Hayırlı olsun.

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hatta size kolaylık olsun şöyle etiketliyim.

Can Kayadelen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
İphone 6s
Konular
0
Birkaç mesaj öncesinde bahsettiğim bütün her şeyi yaparsanız hava durumu dahil her şey türkçe oluyor ve türkçe karakterlerde "???" sorunu çözülüyor.

Her şeyi yaptım türkçe oldu yinede sağolasın fakat resource paketini yükledikten sonra yine Çince oldu bende tekrar türkçe yükledim havada durumu felan bulutlu yağmurlu yazıyordu sorun yoktu ama ben iphone kullandığım için iphone larda ??? Bunlar ne yazık ki devam ediyor :/

Son düzenleme:

scinar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
1

üstat mi fit oturum açamıyorum

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
baglantiyi yaptim sorun yok ama menu gecisleri biraz sikintili gibi birde hava durumu Türkçe degil soru işaretleri hala devam ediyor ama whatsapptan biri resim yolladigi zaman
Bizler gibi NFC olmayan versiyon mi bande sahipsiniz. Bu anlattığım adımları ben her yazılım güncellemesi geldiğinde birebir aynı sıralamayla yapıyorum ve bende hiç sıkıntı çıkmıyor. Hava durumunun türkçe olmama sebebi telefonunuzun dili ingilizceyse ondan olabilir. Çünkü verdiğim linkteki modified mi fit 3.5.3 hava durumunu telefonun diline göre gösteriyor bandde. Whatsapptan fotoğraf, emoji gibi tanımlı olmayan karakterler mesaj olarak geldiğinde her zaman "?" çıkar. Bunun bir çözümü yok daha yani yazılımınızla alakalı değil herkeste olan bir sorun.

x_alp_x

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alp Kaan
Cihazım
Poco X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
3
Mi Band 3 2.0.0.4'te türkçe yaptıktan sonra hem modifiedde hem de orjinal Mi Fit e bağlanmıyordu sonra 3.5.5.1'e apkmirror'dan güncelledikten sonra bağlanıyor fakat bileklik verileri senkronize edemedi hatası alıyorum

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Mi Band 3 2.0.0.4'te türkçe yaptıktan sonra hem modifiedde hem de orjinal Mi Fit e bağlanmıyordu sonra 3.5.5.1'e apkmirror'dan güncelledikten sonra bağlanıyor fakat bileklik verileri senkronize edemedi hatası alıyorum
Apkmirror gibi sitelerden bir şey indirmekten kaçının. Ya hatalı çıkıyor ya da başka bir şey bu arada 3.5.5.1???

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt