Rehber Mi Band 3 - Global Rom Yükleme [2.2.0.12][Fix] - İngilizce/Türkçe Yapma

dead311

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Mi Mix
Konular
0
İlk defa eşleştiren birisi 3.4.6.8 ile cihazı eşleştirip , bulunabilir modunu açıp gadgetbridge ile tekrar eşleştirme yapıp türkçe 1.3.0.8 kurmalı ardından play storedan mi bandage kurup tercihini yapabilir doğru mu anladım

trojan89

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
10
Doğrudur..
İlk defa eşleştiren birisi 3.4.6.8 ile cihazı eşleştirip , bulunabilir modunu açıp gadgetbridge ile tekrar eşleştirme yapıp türkçe 1.3.0.8 kurmalı ardından play storedan mi bandage kurup tercihini yapabilir doğru mu anladım

neurotoxin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
alp
Cihazım
mi band
Konular
0
Gadgetbridge ile fw yüklemek için orj mi fit yüklü olması gerekmiyor mu? Geekdoing de o şekilde yazıyordu çünkü. Orj yüklü olması gerektiği için şu an 3.4.4 var play store da. Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Xperia Z3

Abagaji9

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Abdül Kadir
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
3
Gadgetbridge ile fw yüklemek için orj mi fit yüklü olması gerekmiyor mu? Geekdoing de o şekilde yazıyordu çünkü. Orj yüklü olması gerektiği için şu an 3.4.4 var play store da. Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Xperia Z3
bende öyle düşünüyorum 3.4.6.8 betadan çıkmadan 1.3.0.8 mantıksız geliyor daha hiç yüklemeyen varsa(benim gibi) 3.4.6.8 in playstore e çıkmasını beklemeli.

trojan89

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
10
3.4.6.8 ile kendim çıkardım 1.3.0.8 sürümüne, daha sonra Türkçe yükleme yaptım. Stabil sıkıntısız kullanıyorum.
bende öyle düşünüyorum 3.4.6.8 betadan çıkmadan 1.3.0.8 mantıksız geliyor daha hiç yüklemeyen varsa(benim gibi) 3.4.6.8 in playstore e çıkmasını beklemeli.

the_onur

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Onur
Cihazım
Mate 9
Konular
0
Merhaba
Anlattiginiz adimlari yaptim. Ana ekran Türkçe oldu ancak telefona baglanmiyor ayrica diger menulere gecmiyor.
Ben mi yanlis birsey yaptim acaba ve nasil duzelir bir fikriniz var mi?

Ahmetaf

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahnet
Cihazım
Venüs Z20
Konular
0
Yok mu bulabilen çözümünü gerçekten delireceğim artık denemediğim, kurmadığım program kalmadı. Bazı programlarda Mi band 3'ü mac adresi ile görüyor ama bir türlü bağlanmıyor. FW atma sırasında işlem yarım kaldığı için böyle bir durum oluştu.
Ürünü buzluğa bile koydum ama sonuç yok..

hamemo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Samsung
Konular
1
Ben bu sıkıntıları gördükten sonra telefonu İngilizce yaptım, Mi Band 3'ün dili de İngilizce oldu. Global rom ile Türkçe dil desteği gelene kadar bilekliği bu şekilde kullanacağım.

neurotoxin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
alp
Cihazım
mi band
Konular
0
ALINTIDIR. Belki bazılarının işine yarar.

**Sorunum Türkçe 1.3.0.8 firmware güncellemesinden sonra MB3'ün telefonla bağlantısı kesildi ve M.B.3 ün ekranında sadece saat kaldı. Diğer fonksiyonların olduğu sayfalar görünmüyordu. Resources V37 yi de yükleyememiştim.
*
Baya bir stres yaşadıktan sonra sorunu anlayıp çözüme ulaşabildim.
MB3 te bluetooth görünür olarak ayarlanmış ise iphone mi fit veya android mi fit uygulaması ile MB3'e bağlanmakta sorun çıkıyor. Ayrıca 1.3.0.8 firmware de bağlantı zaten sorunlu idi. MB3 orjinal yazılımda en son versiyon olarak 1.3.0.4 yüklemesinin de şüphemi doğruladığını düşünüyorum.
Öncelikle Gadgetbridge uygulamasına girdim MB3 ün ayarlarından BT görünebilirlik özelliğini kapattım.
Daha sonra Mi Fit uygulamasına girip MB3 ile bağlantının sağlandığını gördüm.
Mi Fit uygulamasından MB3 ün ayarlarına girerek MB3 ün menu sırasını değiştirdim ve Mi Fit'in bunu güncellemesini sağladım.
Böylelikle MB3 teki bütün menüler geldi ve yukarıda yazdıklarımı ve fazlasını yaşadıktan sonra sorunum çözüldü.
Şimdi tek sorun arayanın ismi ekranda 1 saniye durup okuyamadan gidiyor. Belki başka sorun da vardır ama ilk andaki tespitim bu.
Dediğim gibi bu yaşadığım stresi başkası yaşamasın düşüncesiyle yazıyorum.
Faydam olursa ne mutlu.
Teşekkürler.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

mi fit stabil 3.4.5 de çıkmış. FW 1.4.0.6 ya yükselttiği yazıyor. bağlantı sorunu yaşayanlar bir de bunu denesin.

Son düzenleme:

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım