Rehber Mi A3 Unbrick rehberi [Android 11]

• Konbuyu başlatan StreX
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 79
  • Görüntüleme 14K

telliogullarI

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recovery
Cihazım
note 8 pro
Konular
14
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mi A3 Android 11'yüklemesinden sonra brick olan cihazlar için bu konuyu açmış bulunmaktayım,Bu metod ile cihazlarınızı kullanılabilir hale getirebilirsiniz.
Dilerseniz işlemlere başlayalım:
Gerekenler:
⦁ Windows işletim sistemli PC - Windows 10 önerilir.
⦁ Yeniden birleştirilmiş patched programmer içeren servis romu
⦁ USB-C kablo
⦁ Qualcomm HS-USB QDLoader driver - QDLoader_HS-USB_Driver_64bit_Setup.exe – Google’da ara, bul ve yükle
⦁ Qualcomm QPST – sürüm 2.7.496 ve üstü önerilir - Google’da ara, bul ve yükle
⦁ ADB ve Fastboot Driverları
⦁ Servis ROM’unu zipten çıkardıktan sonra böyle gözükecektir

⦁ BURASI EN ZOR BÖLÜM – cihazı EDL moduna almak

”Test point” metodu
Bu metod telefonunuzun arka kapağının açılmasını gerektirmekte. Bunu yaptıktan sonra:
Resimde işaretlenmiş iki noktayı cımbız ile güç tuşuna 15 saniye basılı tutarak basılı tutun

Cihazınız şu anda EDL modda olmalı. Type-C bir kablo bağlayın ve Aygıt Yöneticisinden cihaz bağlanmışmı diye bakın. Baktığınızda böyle gözükmeli.

⦁ Bu aygıtın yanında birşey görüyorsanız eğer normal. Sorun olmaz.

⦁ QFIL’i açın.
⦁ “Select Port…” yazana tıklayın

⦁ Listeden cihazınızı seçin ve “OK” yazana tıklayın
⦁ Köşeden modu UFS olarak seçin.

⦁ “flat build” yazanı seçin.

⦁ “Select Programmer” yazanın yanındaki "Browse..." yazanı seçin ve romu çıkardığınız yerde gidin. Orada “images” yazan klasöre tıklayın ve “prog_firehose_ddr.elf” yazan dosyayı seçin.
⦁ “Load XML” yazana tıklayın. Sonra aynı klasör içindeki öncelikle “rawprogram0.xml” yazan dosyayı sonra da “patch0.xml” yazan dosyayı seçin. Herşeyi doğru yaptıysanız eğer şöyle gözükecektir:
ekran-goruntusu-113-png.137451

⦁ "Download" yazana tıklayın. Herşeyi doğru yaptıysanız eğer şöyle gözükecektir:

⦁ 3. adıma geri dönerek tekrar EDL moda alın.
⦁ 10-12’inci adımları o klasör içindeki toplamda 6 tane rawprogrammer.xml dosyaları için yapın.
⦁ Bu işlemler tamamlandığında, cihazınızı ses kısma ve güç tuşuna basılı tutarak fastboot modda başlatın.
⦁ Verilerinizin gitmesi sorun değilse eğer flash_all.bat yazana tıklayın.
EĞER VERİLERİNİZİN KALMASINI İSTİYORSANIZ flash_all_expect_data_storage.bat yazana tıklayın.

Bütün işlemler bittikten sonra kullanmaya hazırsınız. Güç tuşuna 15 saniye basılı tuttuktan sonra Android 11 ile cihazınız açılacak.

Paylaşılan konu bana,hazırlanışı nullby'e çevirisi ise erdilS'e aittir.

Geçmiş olsun.

NOT: Yapılan işlemlerde oluşabilecek herhangi bir problemde sorumluluk size aittir.Ben veya Miui Türkiye asla sorumlu tutulamaz.
Elinize saglik hocam, tesekkur ederim böylesi paylasim icin. Böylesi yazilimsal bir hatayi yaptıkları icin mi ureticisi pisman olmali ve kendini teknik ve yazilimsal destekde dahada gelistirmelidir diye dusunuyorum. Yazılımsal bir islemin anakarti kolay kolay bozmayacagini dusunuyordum ve oylede olmus, tabi biraz abartildida sorun ve sorunun anakart degistirilmesi yada tamiri ile asilabilecegi soylenildi. Ne diyelim gecmis olsun herkese İyi forumlar.

Son düzenleme:

vahitbilgin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Vahit Bilgin
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
0

Mi A3 Android 11'yüklemesinden sonra brick olan cihazlar için bu konuyu açmış bulunmaktayım,Bu metod ile cihazlarınızı kullanılabilir hale getirebilirsiniz.
Dilerseniz işlemlere başlayalım:
Gerekenler:
⦁ Windows işletim sistemli PC - Windows 10 önerilir.
⦁ Yeniden birleştirilmiş patched programmer içeren servis romu
⦁ USB-C kablo
⦁ Qualcomm HS-USB QDLoader driver - QDLoader_HS-USB_Driver_64bit_Setup.exe – Google’da ara, bul ve yükle
⦁ Qualcomm QPST – sürüm 2.7.496 ve üstü önerilir - Google’da ara, bul ve yükle
⦁ ADB ve Fastboot Driverları
⦁ Servis ROM’unu zipten çıkardıktan sonra böyle gözükecektir

⦁ BURASI EN ZOR BÖLÜM – cihazı EDL moduna almak

”Test point” metodu
Bu metod telefonunuzun arka kapağının açılmasını gerektirmekte. Bunu yaptıktan sonra:
Resimde işaretlenmiş iki noktayı cımbız ile güç tuşuna 15 saniye basılı tutarak basılı tutun

Cihazınız şu anda EDL modda olmalı. Type-C bir kablo bağlayın ve Aygıt Yöneticisinden cihaz bağlanmışmı diye bakın. Baktığınızda böyle gözükmeli.

⦁ Bu aygıtın yanında birşey görüyorsanız eğer normal. Sorun olmaz.

⦁ QFIL’i açın.
⦁ “Select Port…” yazana tıklayın

⦁ Listeden cihazınızı seçin ve “OK” yazana tıklayın
⦁ Köşeden modu UFS olarak seçin.

⦁ “flat build” yazanı seçin.

⦁ “Select Programmer” yazanın yanındaki "Browse..." yazanı seçin ve romu çıkardığınız yerde gidin. Orada “images” yazan klasöre tıklayın ve “prog_firehose_ddr.elf” yazan dosyayı seçin.
⦁ “Load XML” yazana tıklayın. Sonra aynı klasör içindeki öncelikle “rawprogram0.xml” yazan dosyayı sonra da “patch0.xml” yazan dosyayı seçin. Herşeyi doğru yaptıysanız eğer şöyle gözükecektir:
ekran-goruntusu-113-png.137451

⦁ "Download" yazana tıklayın. Herşeyi doğru yaptıysanız eğer şöyle gözükecektir:

⦁ 3. adıma geri dönerek tekrar EDL moda alın.
⦁ 10-12’inci adımları o klasör içindeki toplamda 6 tane rawprogrammer.xml dosyaları için yapın.
⦁ Bu işlemler tamamlandığında, cihazınızı ses kısma ve güç tuşuna basılı tutarak fastboot modda başlatın.
⦁ Verilerinizin gitmesi sorun değilse eğer flash_all.bat yazana tıklayın.
EĞER VERİLERİNİZİN KALMASINI İSTİYORSANIZ flash_all_expect_data_storage.bat yazana tıklayın.

Bütün işlemler bittikten sonra kullanmaya hazırsınız. Güç tuşuna 15 saniye basılı tuttuktan sonra Android 11 ile cihazınız açılacak.

Paylaşılan konu bana,hazırlanışı nullby'e çevirisi ise erdilS'e aittir.

Geçmiş olsun.

NOT: Yapılan işlemlerde oluşabilecek herhangi bir problemde sorumluluk size aittir.Ben veya Miui Türkiye asla sorumlu tutulamaz.
böyle hata aldım ne yapmam gerek?

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Elime Bir Cihaz Sonunda Ulaştı Demin Cihazı Açtım Rehber İçin Teşekkürler

mesutuz50

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mesut
Cihazım
MiA3
Konular
0
böyle hata aldım ne yapmam gerek?
QSaharaServer Fail problem solution falan diye youtube'da aratınca bir iki video izleyince hallediliyor. Ben de aynı sorun ile karşılaşmıştım. Söylediğim şekilde hallettim ve bu başlık altındaki adımları izleyerek MiA3 ümü hallettim, çok teşekkürler. Youtube'da unbrick solution şeklinde videolarda eklenilmiş ve linklerde aynı şekilde eklenilmiş. Video izleyerek de adımlar daha net anlaşılabilir. Her şey için teşekkürler tekrardan, emeği geçenlere çok teşekkürler, iyi günler dilerim...

Anhedonic

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bahadır
Cihazım
Xiaomi Mi a3
Konular
0
QSaharaServer Fail problem solution falan diye youtube'da aratınca bir iki video izleyince hallediliyor. Ben de aynı sorun ile karşılaşmıştım. Söylediğim şekilde hallettim ve bu başlık altındaki adımları izleyerek MiA3 ümü hallettim, çok teşekkürler. Youtube'da unbrick solution şeklinde videolarda eklenilmiş ve linklerde aynı şekilde eklenilmiş. Video izleyerek de adımlar daha net anlaşılabilir. Her şey için teşekkürler tekrardan, emeği geçenlere çok teşekkürler, iyi günler dilerim...
Bulduğum tüm yöntemleri denedim başaramadım siz nasıl çözdüğünüzü paylaşır mısınız ?

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Bulduğum tüm yöntemleri denedim başaramadım siz nasıl çözdüğünüzü paylaşır mısınız ?
Aynısını yapın 20 dk da halledersiniz
Videodaki linkten Qfil ı indirin sahara fail hatası yoktur.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Üst Alt