Soru Mi A3 TWRP nasıl yüklenir?

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
DÜZENLEME (16.07.2020)

TWRP'nin resmi yönergesini birebir uyguladım ancak daha ilk aşamada, "fastboot boot twrp.img" komutunda hata verdi. Bu sefer XDA'da önerilen yöntemi uygulamaya çalıştım. Onda da telefon fastboot ekranında takılı kaldı. Meğer TWRP'nin sitesindeki imaj dosyası Android 10'a uygun değilmiş. Bu durum nedense TWRP'nin sitesinde belirtilmemiş. Ciddi bir kara düzen var. TWRP yüklemek için "unofficial" bir dosya kullanmak zorunda kaldım. Birileri TWRP'den önce davranıp Android 10'a uygun bir imaj dosyası düzenlemiş: Yükleme metodu da şu şekilde:

---------------------------

DÜZENLEME (07.07.2020)

TWRP'nin resmi yönergesine göre yükleme yapmak için şu mesaja gidiniz: Soru - Mi A3 TWRP nasıl yüklenir?

---------------------------

İki farklı anlatım var. En güncel/doğru olan hangisi?

* XDA'daki anlatım (ÖZET)

fastboot getvar current-slot
fastboot --set-active=a/b
fastboot flash boot TWRP.img
TWRP > install TWRP.zip
change to the active slot
reboot to system

Kaynak:

* MIUI Türkiye (ÖZET)
fastboot flash recovery TWRP.img
fastboot boot TWRP.img
reboot to system

Kaynak: Rehber - Xiaomi Cihazlarına Twrp Recovery Kurma Rehberi [Evrensel Yöntem]

Bu iki metot arasında, ulaşılan sonuç bakımından fark var mı? Siz TWRP'yi nasıl yüklemiştiniz?

Son düzenleme:

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
bu hatayı alıyorum çözemedim
edlden yazılım atıyorum her çöküşünde sorun nedendir
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Sanırım TWRP'nin "official" yükleme kılavuzuna göre yüklemeye çalışmışsınız. Maalesef o kılavuz bir ÇÖP. Yetmezmiş gibi img dosyası da ÇÖP.

TWRP'nin official img dosyası sadece Android 9 ile uyumlu. Android 10 ile uyumlu unofficial bir boot dosyası denemek isterseniz buyurun:

TWRP'nin official yükleme kılavuzu hatalı. Telefonunuzun aktif olmayan slotuna boot dosyasını flash etmeniz gerekiyor. Unofficial yükleme kılavuzu:

Ek bilgi: Twrp ekranına girdikten sonra installer.zip dosyasını telefon hafızasında görüntüleyemiyorsanız telefon dosyalarınız kriptolu demektir. Kriptoyu kaldırmak için "Wipe > Format Data > Yes" yapmanız gerekecek. Tabi bu işlemi yapmadan önce bilgilerinizi yedeklemelisiniz. (Veya bunun yerine installer.zip dosyanızı MicroSD kart veya OTG bellekten okutabilirsiniz.)

Son düzenleme:
Oyla:

lazenes

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Note FE
Konular
0
Cihaz wifi açmıyor arkadaşlar neden yapar bu twrp sonrasında?

Oyla:

lazenes

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Note FE
Konular
0
Detaylı bilgi verirmisiniz? Nedir bu?

Oyla:

NemesiS_99

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
OnePlus 9 5G
Meslek
Öğrenci
Konular
6
Detaylı bilgi verirmisiniz? Nedir bu?
Recovery veya rom kurulumlarından sonra wifi ve BT fixi için genellikle dtbo kurulur. Pex ana konusunda var dosyayı oradan edinebilirsin. İndirip cihaz hafızasına at, twrp girip kurulum kısmından imaj yükleyi seç sonra dtbo.img yi kur karşına çıkan seçeneklerden de dtbo seçmen lazım.

Oyla:

lazenes

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Note FE
Konular
0
Recovery veya rom kurulumlarından sonra wifi ve BT fixi için genellikle dtbo kurulur. Pex ana konusunda var dosyayı oradan edinebilirsin. İndirip cihaz hafızasına at, twrp girip kurulum kısmından imaj yükleyi seç sonra dtbo.img yi kur karşına çıkan seçeneklerden de dtbo seçmen lazım.
İlgili konunun linkini atarmısın rica etsem?

Oyla:

KingMan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YuSuF02
Cihazım
Uçak
Konular
24
konu linki vs varmı aynı sorun başıma geldi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

konu linki vs varmı aynı sorun başıma geldi
sorunu edlden yazılım atarak çözdüm

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt