İpucu Mi A3 Botloader Kapatıp Garantiyi devam ettirme Kesin Çözümdür.

achfighter

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 6, Mi A3
Konular
7
Valla yabancı dil yok hocam bu yöntem ne ne anlatıyor acaba
Stock romda Android 10'dan Android 9'a dönünce sensörler çalışmaz hâle geliyor. Sensörlerin stock Android 9'da çalışması için önce Android 10 tabanlı bir custom rom ya da MiCC9e telefondan port edilen MIUI 11 sürümü yüklemeniz gerekiyor. Ben MIUI 11 tabanlı custom rom yükledim. Ondan sonra stock Android 9 yükledim fastboot üzerinden, düzeldi.

deluciaa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
XİAOMİ Mİ A3
Konular
13
Stock romda Android 10'dan Android 9'a dönünce sensörler çalışmaz hâle geliyor. Sensörlerin stock Android 9'da çalışması için önce Android 10 tabanlı bir custom rom ya da MiCC9e telefondan port edilen MIUI 11 sürümü yüklemeniz gerekiyor. Ben MIUI 11 tabanlı custom rom yükledim. Ondan sonra stock Android 9 yükledim fastboot üzerinden, düzeldi.

Miu 11 Android 9 sanırım peki android 10 dan direk miu 11 yükleyince sensörler gitmedimi çünkü miu 11 android 9

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Ben Mi A3'te Android 10'dan 9'a döndüm. Mi.com'dan indirdiğim mi flash uygulamasıyla clean all and lock diye flashladım. Ancak Critical olan 2. seçenek kapanmadı. İnşallah garantiye işimiz düşerse "gardaşım siz bunu gırmışsınız" diye sorun çıkartmazlar. Bir daha mı Android One aman diyeyim. Hâli hazırda mis gibi Mi6 cihazım var zaten.

Bir de bende açık değildi bu ikinci seçenek. Zaten açmadan rom atmaya çalışınca Mi flash hata veriyor.

Cihazın kilidini kapatmak için en iyi yöntem fastboot ekranında fastboot OEM lock komutu vermek. Tam kapama gerçekleşiyor. Critical açılmadan rom yukleyemiyoruz. Aslında mi a serisi dilinden anlayınca şahane cihaz.

Ek olarak bazı garanti firmalari sizin daha önce açtığınız anlayabiliyor. İstediğiniz kadar kilitleyin

Son düzenleme:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Miu 11 Android 9 sanırım peki android 10 dan direk miu 11 yükleyince sensörler gitmedimi çünkü miu 11 android 9

Bunu yaşarsanız cihaza ait persist dosyasını twrp den flashlayin. Stok rom yüklerken bile bazen persist eksik kalıyor.

deluciaa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
XİAOMİ Mİ A3
Konular
13
Cihazın kilidini kapatmak için en iyi yöntem fastboot ekranında fastboot OEM lock komutu vermek. Tam kapama gerçekleşiyor. Critical açılmadan rom yukleyemiyoruz. Aslında mi a serisi dilinden anlayınca şahane cihaz.

Ek olarak bazı garanti firmalari sizin daha önce açtığınız anlayabiliyor. İstediğiniz kadar kilitleyin

Bilgilendirme için teşekkürler fakat bu Bl kilitleme işi sakat gibi cihaz pert olur diye korkuyor insan.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Bilgilendirme için teşekkürler fakat bu Bl kilitleme işi sakat gibi cihaz pert olur diye korkuyor insan.

Mi a serisi bootloader kilitleme konusunda Xiaomi cihazlar arası en risksiz cihazlar hocam. Cihaz android one kapsamında , yani Google ilkeleri gecerli. Google de bootloader mevzusunu sevmiyor. Ben mi a2 ile yüzlerce kez bootloader kapatıp açtım. Diğer cihazlara göre Açarken ise iki kez açman gerekir. Biri normal biri critical. Kapatırken ise tek komut iki bölümünde kilitler.

Bootloaderi açarken de mi unlock gerekmez, komutlar ile açarız . Buda bir özgürlük

achfighter

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 6, Mi A3
Konular
7
Ironsides arkadaşın dediği gibi cihaza ait persist dosyası ya da o persist dosyası bulunan bir rom yüklemeniz gerekiyor. XDA forumlarında Android 10 custom romların persist dosyası ile düzeliyor demişlerdi. Ayrıca biri MIUI 11 Android 9 custom rom'u denemiş, oluyor dedi. Yani belki başka Android 9 custom romlar da olur ama denemek lazım.

Bir de ikinci bootloader kilidi de fastboot üzerinden kodla kapatılabiliyormuş. Onu sonradan öğrendim.
fastboot flashing lock_critical

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
one cihazlarin yazilimi google portalinda varmi bilmiyorum ama nexus 5 kullanirken yasadigim.enteresan sorunlar vardi usb den baglayinca cihazi taninlanamayan cihaz olarak gordugu halde yazilim atiyirduk qualcomm devices olarak yaziyordu tam drtaylari hatirlamiyorum.cok ara verdik cok unuttum gitti herseyi:$

4JustMania

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yok
Cihazım
xiaomi 9
Konular
19
ben cihazi aldigimda sadece 1 tane bL kapali geldi oda mi flash la rom atinca kapaniyor critikal felan acikti hic acmadim bile cihaz gempa garantili

Üst Alt