Rehber [Mİ A2][Root] Twrp ile Root Yükleme Rehberi

romedyy

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ser
Cihazım
Mi4
Konular
2
Geliştirici twrp yi kaldırmış. Ben hemen kendim upload ediyorum hocam. Kusura bakmayın
Estağfurullah hocam. Paylaştığınız linkin en başında ki '' ....'' (eu.) kısmını sildiğimde link çalışıyor.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi 13T PRO
Meslek
Mod
Konular
315
Estağfurullah hocam. Paylaştığınız linkin en başında ki '' ....'' (eu.) kısmını sildiğimde link çalışıyor.

Linkler yenilendi hocam.

romedyy

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ser
Cihazım
Mi4
Konular
2
Linkler yenilendi hocam.
hocam başka bir problemle karşı karşıyayım.
Bootloader kilidini açtım.Burada bahsi geçen konudaki twrp yükleme adımlarını tamamladım. Son aşamadaki Fastboot reboot dedikten sonra telefon açılırken ses açma tuşuna basıyorum. Fakat twrp ekranı gelmiyor. No Command ekranı geliyor. Twrp yüklenmedi sanırım.
**Yapamadığım aşama adb klasörünün içinde shift+sağ tuşla powershell aç. powershell diye birşey yok. Cmd.exe üzerinden devam ettim. Zamanınızı alıyorsam affola. Şuan da Android One sürümünde telefonu kullanmaya devam ediyorum.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi 13T PRO
Meslek
Mod
Konular
315
hocam başka bir problemle karşı karşıyayım.
Bootloader kilidini açtım.Burada bahsi geçen konudaki twrp yükleme adımlarını tamamladım. Son aşamadaki Fastboot reboot dedikten sonra telefon açılırken ses açma tuşuna basıyorum. Fakat twrp ekranı gelmiyor. No Command ekranı geliyor. Twrp yüklenmedi sanırım.
**Yapamadığım aşama adb klasörünün içinde shift+sağ tuşla powershell aç. powershell diye birşey yok. Cmd.exe üzerinden devam ettim. Zamanınızı alıyorsam affola. Şuan da Android One sürümünde telefonu kullanmaya devam ediyorum.

Şöyle yapalım

Bu dosyayı indirip bir klasöre çıkaralım. Daha sonra indiridğiniz twrp.img dosyasını bu klasörün içine atalım. Daha sonra klasör içindeki click2x dosyasını çalıştırın. Cmd ekranı açılacak. Daha sonra fastboot flash boot_a twrp.img ve fastboot flash boot_b twrp.img yapalım. Bu sefer twrp kurulcak. Ama bu işlem sonrası yeni custom rom kurmanız gerekir mutlaka.

romedyy

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ser
Cihazım
Mi4
Konular
2
Şöyle yapalım

Bu dosyayı indirip bir klasöre çıkaralım. Daha sonra indiridğiniz twrp.img dosyasını bu klasörün içine atalım. Daha sonra klasör içindeki click2x dosyasını çalıştırın. Cmd ekranı açılacak. Daha sonra fastboot flash boot_a twrp.img ve fastboot flash boot_b twrp.img yapalım. Bu sefer twrp kurulcak. Ama bu işlem sonrası yeni custom rom kurmanız gerekir mutlaka.
Twrp adımını bir asabilsem direk MIUI yükleme adımına geçeceğim. Cevap için teşekkürler hemen deniyorum

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi 13T PRO
Meslek
Mod
Konular
315
Twrp adımını bir asabilsem direk MIUI yükleme adımına geçeceğim. Cevap için teşekkürler hemen deniyorum

Twrp.img dediğim yazımı, indirdiğiniz twrp dosyasının adına çevirmeyi unutmayalım mm~~

romedyy

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ser
Cihazım
Mi4
Konular
2
Twrp.img dediğim yazımı, indirdiğiniz twrp dosyasının adına çevirmeyi unutmayalım mm~~
Söylediklerinizi harfiyen yapmama rağmen gene başaramadım hocam. Mia2 den yazıyorum şuanda.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi 13T PRO
Meslek
Mod
Konular
315
Söylediklerinizi harfiyen yapmama rağmen gene başaramadım hocam. Mia2 den yazıyorum şuanda.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Hocam bootloader kilidiniz açılmamış ki?

Ayarlardan geliştirici seçeneklerine girip oem kilidi bölümünü aktifleştirmelisiniz.
Daha sonra cihazı fastboot moda almalı ve şu 3 komutu girmelisiniz

Fastboot oem unlock
Fastboot flashing unlock
Fastboot flashing unlock_critical

Ardından twrp yükleyelim

Üst Alt