Rehber [Mİ A2][Root] Twrp ile Root Yükleme Rehberi

romedyy

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ser
Cihazım
Mi4
Konular
2
Hocam bootloader kilidiniz açılmamış ki?

Ayarlardan geliştirici seçeneklerine girip oem kilidi bölümünü aktifleştirmelisiniz.
Daha sonra cihazı fastboot moda almalı ve şu 3 komutu girmelisiniz

Fastboot oem unlock
Fastboot flashing unlock
Fastboot flashing unlock_critical

Ardından twrp yükleyelim
Kralsın kralll eline koluna yüreğine sağlık. Bootloader kısmında eksik birşey yapmış olmalıyım. Tekrarladım sorunsuz yükleme tamamladı. Rom yüklerken slot A - Slot B kısmında takıldım. Yaptım birşeyler oldu :D .
Bundan yıllar önce sizin sayenizde Samsung Galaxy Ace 5830i telefonuma miui rom yükleyerek tanışmıştım xiaomi ile. xiaomi mi4'le Türkiye'ye giriş yapınca hemen satın aldım. Yaptığım hata bu telefonu almaktı 2 senedir MIUI hasreti çeken ben sizler sayesinde tekrar kavuşmuş oldum. Şuan bir problemim yok umarım olmaz. Android One pişmanlıktır. . .

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Kralsın kralll eline koluna yüreğine sağlık. Bootloader kısmında eksik birşey yapmış olmalıyım. Tekrarladım sorunsuz yükleme tamamladı. Rom yüklerken slot A - Slot B kısmında takıldım. Yaptım birşeyler oldu :D .
Bundan yıllar önce sizin sayenizde Samsung Galaxy Ace 5830i telefonuma miui rom yükleyerek tanışmıştım xiaomi ile. xiaomi mi4'le Türkiye'ye giriş yapınca hemen satın aldım. Yaptığım hata bu telefonu almaktı 2 senedir MIUI hasreti çeken ben sizler sayesinde tekrar kavuşmuş oldum. Şuan bir problemim yok umarım olmaz. Android One pişmanlıktır. . .

Slot olayı evet biraz karmaşık ama çözmenize sevindim.
Güle güle kullanın hocam happy~~

zatisahaneleri

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Zati sahane
Cihazım
Mi a2
Konular
0
Bu yöntemi kullanarak android 10'da root yapabilir miyiz?

zatisahaneleri

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Zati sahane
Cihazım
Mi a2
Konular
0
Kim yok diyor? Verdiğim twrpyi kullanın sorun yok.
Hocam 2 defa denedim. Twrp yükleniyor ancak twrpde iken telefona dosya atılmıyor. Sanırım telefon dosyaları şifreli olarak gözüküyor ve ondan müdahale ettirmiyor. Twrp yüklemeden telefona dosya atayım dedim ama yine çözüm olmadi.

Kdrtrnc

Mak mek mok..
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdülkadir
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
17
Hocam 2 defa denedim. Twrp yükleniyor ancak twrpde iken telefona dosya atılmıyor. Sanırım telefon dosyaları şifreli olarak gözüküyor ve ondan müdahale ettirmiyor. Twrp yüklemeden telefona dosya atayım dedim ama yine çözüm olmadi.
hocam aynı sorun bende de var, nasıl çözdünüz bu durumu
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kim yok diyor? Verdiğim twrpyi kullanın sorun yok.
hocam bende de twrp ekranı geliyor ancak telefona dosya atamıyorum, anlamsız isimlerden klasörler mevcut telefon hafızasında, ne yapmam gerekli, teşekkürler

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
hocam aynı sorun bende de var, nasıl çözdünüz bu durumu
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam bende de twrp ekranı geliyor ancak telefona dosya atamıyorum, anlamsız isimlerden klasörler mevcut telefon hafızasında, ne yapmam gerekli, teşekkürler

Hocam, twrp ilk açılışta size ekran şifrenizi sormuş olması lazım. Onu girmeyip devam ederseniz dosyalar şifrelenir. Öncelikle cihazını normal açın dosyalarınızı yedekleyin. Ardından twrp içerisinde wipe menüsü altında format data seçeneğini kullanın. Bu cihazdaki tüm verileri temizler fabrika ayarlarına döndürür ve şifreleme sorununu ortadan kaldırır.

Kdrtrnc

Mak mek mok..
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdülkadir
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
17
Hocam, twrp ilk açılışta size ekran şifrenizi sormuş olması lazım. Onu girmeyip devam ederseniz dosyalar şifrelenir. Öncelikle cihazını normal açın dosyalarınızı yedekleyin. Ardından twrp içerisinde wipe menüsü altında format data seçeneğini kullanın. Bu cihazdaki tüm verileri temizler fabrika ayarlarına döndürür ve şifreleme sorununu ortadan kaldırır.
Teşekkürler hocam

Üst Alt